Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyát, hogy tudják...

Városi kutyát, hogy tudják rövid pórázzal sétáltatni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 08:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem a póráz határozza meg, miként viselkedik a kutya. Ha neked a flexin is megfelelően viselkedik, mi a gondod? Aki normál pórázt használ, az azon vezeti a kutyáját. Egy megnevelt kutyának tök mindegy, milyen póráz köti össze a gazdájával.
2012. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nah igen a dominancia se mind1 Diselel meg kaptuk a tanfolyam legdominánsabb kutyája címet a népszigetin :D És még így is ő viselkedik a legjobban.

Amúgy a kutyának szinte mind1 hogy 5méteres pórázon van vagy az én 30centis pórázonom. A póráz az póráz csak mi meséljük be magunknak hogy jobb a kutyának a flexi.


Amúgy valaki már írta előttem a póráz arra szolgál, hogy eljuss a-b pontba. Én akkor szoktam ráttenni amikor iskola vagy bolt előtt megyünk el, hogy annyira ne zavarja az embereket egy ekkora kutya.


Egyébként meg ugyan úgy törvényt sért a flexi mint az elengedett kutya, mivel úgy szól a törvény hogy 2méternél nem hosszabb pórázon kell vezetni úgyhogy tökmind1.

2012. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Diesel: a két méterben maximalizált pórázhosszúság ma már nem érvényes, régebben volt érvényben néhány helyi rendeletben...


Itt van leírva az állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendeletben:

[link]


"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes."

2012. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Kutyámat ezekre mind meg kellett tanítani.Magától ő is össze-vissza rohangált,de azt nem engedtem.Azért zavar,mert,mert a kutyák szenvednek(kiabálás,kutya verés,rángatás stb. naponta többször látok és nagyon zavarja a szememet)Kutyáknak nem folyamatos stresszben kell élniük.
2012. nov. 9. 12:48
 15/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az egész sétán láb mellett vagy pórázon sétáló kutya nem tudja levezetni felesleges energiáit, így még frusztráltabb lesz.

Szükségük van a szabadon történő vándorlásra, kutyákkal való hancúrozásra, gazdival történő labdázásra, játékra.

DE! A pórázon v. anélkül történő láb melletti séta, pisilés-szaglászás nélkül nagyon erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, megerősíti a kutyában, hogy a gazdi a vezető, ezáltal általánosságban sokkal fegyelmezettebb lesz. De ha nincs módja rendszeresen póráz nélkül kitombolni magát, akkor a láb mellett séta sem várható el. Rengeteg kutyást látok nyáron és most jó időben a duna parton, akik csak pórázon hozzák ki a kutyát sétálni, az folyamatosan húz, menne játszani és rohangálni, de behívása 0. Ezeket csak szezonális kutyásoknak hívom :D

Ha a kutya naponta ki tudja ereszteni a fáradt gőzt, akkor viszont igenis el kell várni, hogy a "tomboldáig" fegyelmezetten, laza pórázon közlekedjen szaglászás és dolga végzése nélkül. Ha hosszú az út a szabadon engedés helyéig, akkor séta elején pórázon mindenképpen engedni kell a szükségletei elvégzését.


Kutyámmal 90%-ban póráz nélkül közlekedünk. Legtöbbször az 500 m-re lévő duna partig is póráz nélkül megyünk, nekem így kényelmesebb...sokszor viszont direkt pórázon viszem még a parton is egy szakaszon, vagy póráz nélkül, de láb mellett...főleg akkor, ha az utóbbi időben nem volt fegyelmezett-irányított séta. Ez ugyanis általában véve figyelmesebbé és szófogadóbbá teszi a kutyámat, tapasztalat...


A flexivel szinte lehetetlen azonnal megállítani és korrigálni a kutyát, főleg, ha éppen több méterre kihúzta a kutya! Pl. múltkor egy széles járdán kocogott a jobb oldalamon a roti-nj mix kutyám pórázon, bringa mellett, a járda jobb oldalán ment egy öreg nő flexis kis keverékkel...éreztem, hogy baj lesz, ezért hangosan szóltam a kutyámnak, hogy "mellém" és lassítottam...ez elég volt, a nő hátranézett, a kutyája azonnal őrjöngeni kezdett: mikor nagyjából becsörlőzte a kutyáját, gyorsítottam, de a kutya ismét megugrott és nem sok kellett, hogy a kutyámnak ugorjon...és már számtalan támadás ért minket flexis kutyáktól, legyen az kicsi vagy nagy.

Volt, hogy kutya nélkül bringáztam a parti sétányon, szembe jött egy nagy, kutyákkal agresszív kutya hámmal és flexivel a gazdival...átmentem a sétány túloldalára, de pont előttem ment át a flexivel: majdnem bukás lett a vége, mázli, hogy jó a reflexem, és kutyák mellett automatikusan lassítok. A gazdi nem rakta ki az ablakba, amit tőlem kapott...

Legtöbbször rárakják a kölyökre, aztán se laza pórázon való sétát, se behívást nem tanítanak neki...azt hiszik, elég neki ez a mozgásmennyiség. Elengedni aztán nem fogják a kutya egész életében, kutyáktól elrángatják...rengeteg flexis kutya őrjöng a lakótelepeken, a gazdi nem tudja magához csörlőzni, behívni, stb...neveletlen idegroncsok szerencsétlenek...


A FLEXI HASZNÁLATÁT KOMOLYABB ENGEDELMES VIZSGA LETÉTELÉHEZ KÖTNÉM!!!


A 30 kg-os kutyámhoz gyakran a 8 méteres szalagos flexit én is előszedem, meg az 1500Ft-os, 8 méteres zsinóros utánzatot is, ami egy erősebb rántástól kiakadna, nem húzná vissza a zsinórt...de mivel nem rántom, nem fog elromlani :) Ha a kutya kihúzza a 8 métert és nem várja, hogy lazuljon a póráz, akkor megállok...nem vontathat oda bármihez! Ilyenkor hátranéz és megáll, majd visszajön felém.

Én a flexit a hámra kapcsolom, mert így nem tekeri be a lábait, nem pisili le, nem csúszik le a nyaka alsó részére, nem zavarja, mivel a teste legmagasabb pontjára van rögzítve. De ezt csak azoknak ajánlom, akiknek a kutyája TÉNYLEG JÓL NEVELT, tehát szinte póráz sem kellene rá! Én sem húzom-rángatom, hanem szóval irányítom a flexin is.

2012. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Jah látom már csak a veszélyes ebekre vonatkozik a két méter jó tudni akkor mostantól 15méteres hosszú pórázon sétáltatom a kutyát :D
2012. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Azért mert felxi pórázt rángatva elég nehéz tanítani a kutyát, nem lehetetlen, de nehéz. A saját dolgomat könnyítem meg a sima normál pórázzal. Amstaffom van, aki húzott elenit nem kicsit. Volt egy kellemetlen ismerősöm aki leszidott h szegény kutya megfullad, tegyek rá hámot...rátettem, és a kezébe adtam, na nem kell mondanom mi lett a vége. Azóta persze megtanult sétálni, de jobban örülök neki, hogy nem előttem rohangál, hanem szépen mellettem jön...
2012. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Oké,de ezek a kutyák örülhetnek a napi 4-szer 20 perces "sétának",akkor is csak rángatják őket szegények:(
2012. nov. 9. 14:02
 19/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A panelkutyáknak flexin ugyanolyan rossz a napi 3-szor 20 perces séta, mint normál pórázon! A plusz 2-3 méter cart sem ér...
2012. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Azért kell láb mellett mennie, mert elvileg te vagy a falkavezér, szóval te viszed őt sétálni, nem pedig ő téged. Én is láb mellett sétáltatok, de azért kiengedem néha hosszúra a pórázt, viszont akkor is csak úgy távolodhat el, ha mondom neki.
2012. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!