Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyát, hogy tudják...

Városi kutyát, hogy tudják rövid pórázzal sétáltatni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 08:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ja és persze nem csak pórázon sétál, hanem szabadon is. Sokat kirándulunk, tanulunk, tehát le tudja vezetni az energiáit. A pórázon történő megfelelő séta az nem ezt a célt szolgálja, hanem azt, hogy erősítem a falkavezéri státuszomat.
2012. nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

SÉTA = én a gazda sétálok,egy gyorsabb,vagy inkább HATÁROZOTT tempóba,a kutya pedig követ!! a lábam mellett,esetleg fél méterre a lábamtól,de mindenképpen kicsit lemaradva,feje egy vonalban,vagy hátrébb mint a lábam!

a póráz csak úgy finoman az ujjaim között,csak éppen ne essen le! az ujjaim mozdításával korrigálom ,ha kell!

így ,határozottan sétálva,bárhová,bármely külső körülmény ellenére, a kutya NYUGODTAN SÉTÁL MELLETTEM!( sok-sok ember-tömeg-idegen kutyák-bicikliző emberek-parkoló autók,stb)nem ideges,mert én sem!

ha ez megy,akkor gyakorlatilag mindegy,hogyan sétálsz!

flexivel,való sétá?? inkább elengedem,ahol lehet,de kontroll alatt tartva,! nem megy messzebb 20-25m-nél! és ,ha elindulok,hívás nélkül is kövessen!

persze ,sokszor van,hogy csak lassan bóklászunk,a kutya szimatolgat ,meg-megáll minden fűcsomónál,minden fánál,minden sarkon,szaglászik,és ő diktálja a tempót!

de ez ,csak akkor működik ,ha a kutya tudja ,elég egy határozott mozdulat a pórázon,vagy egy parancs-szó,és átváltunk !!!

hiszen ,mégis meddig tartana ,végigsétálni egy 1 km-es utat,ha a kutya tempóját követnénk ??

sokan nem is értik a séta lényegét!! a séta nem csak a mozgás ,a séta a nevelés része!!

rosszul sétáltatott kutya = rosszul nevelt kutya!

( cseréljünk,az enyém 40 kg! ) ha arra menne amerre akar,áthúzna az úton!!

egy kistestűnél ?? könnyű a flexivel visszafogni, de az már hibás nevelés!

2012. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Argos-os-Szilvi:)

ahhoz,hogy gyalog vízközelbe érjek,át kell vágnom egy fél városon,cc: 4-5 km.

ahhoz,hogy elengedhető helyre érjek ? cc: 2-3 km!

ezért a kutyának tudnia kell úgy sétálni láb mellett,hogy követi a tempóm!

a bicaj híve vagyok ,mert gyorsabb ,és közben fárasztja .

időm pedig sokszor,csak napi 1 -1,5 óra a kutyára. alapszabály: fáradt kutya = boldog kutya:)

2012. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

A bringa tényleg gyorsabb :)

Én is szeretek bringázni, szerencsére itt van a 6 km hosszú Duna part 3 perc sétára, tehát nem is kell betonon futtatni!

Csak most nyáron sokszor kilyukadt, mert ez a kerület tele van hülye szúrós-tüskés fákkal-bokrokkal :(

Most is meg kéne csináltatni, hogy le tudjam mozgatni rendesen a kutyát...mert ugye most nincs úszás...elég neki végülis a 2 órás séta gyakorlással-játékkal, de azért hetente 2-szer jót tenne neki egy kis kitartásnövelő kocogás :)

2012. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Kutyám rövid pórázon is tud sétálni.Azért szeretem a flexit,mert nem minden nap tudom őt elengedni.Az is igaz a flexivel is megkel tanítani sétálni.
2012. nov. 10. 08:59
 26/28 anonim ***** válasza:

kérdező ,aki flexivel sétáltat ?? az a nagy kutyát tartók szemében rosszul neveli a kutyáját ( szerintem ),mivel a flexi arra jó,hogy kontrolláld az amúgy neveletlen kutyád!

vajon miért csak a kistestű kutyát tartók használják a flexit a városi séták alatt?? mert a pórázzal egyszerűen visszahúzzák,NEM HANGGAL,NEM energiával!

röviden,aki flexivel sétáltat= luzer a kutyások között!

meg lusta:)


Argosos-Szilvi : ami az őszi bicajdefekteteket illeti a bűnös,egy kicsi,az út szélén növő sárga virág termése : királydinnye a neve. 4 ágú erős rövid tüskéi vannak!

megoldás : erősített külső gumi ( defektbiztos betéttel ellátva,3 féle létezik),és egy jobb belső gumi!van ebből is folyadékkal töltött,amolyan defektálló .

könnyű annak aki a folyó mellett él,de a kutyám még nem panaszkodott a betonon futtatás miatt,ha közben úszhat:) félig hal a szentem,egy bazi nagy szőrös hal!

kerüljük az új aszfaltot,és a friss betont. de szinte mindenhol van füves út-patka, a lényeg a mozgás öröme !

2012. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, a királydinnye IS ludas...de itt vannak olyan fák-bokrok, amiknek baromi hosszú, hegyes tüskéik vannak :O

Igen, ismerős is mondta, hogy van vmi gumibetét, ami megvédi a belsőt a lyukadástól...már csak be kéne szerezni :D


Argos is szokott azért kocogni 1-1 km-ert betonon, de ott lassan viszem, max ügetés, vágtát nem engedem!

A kemény talaj nem tesz jót hosszabb távon az ízületeknek...mármint a kemény talajon való futás! Elvileg akkor egész télen a fagyott földön se lehetne futtatni?! Na jó, ezt nem lehet betartani :O

Argos is imád a vízben pancsolni, búvárkodni, elsüllyedt cuccok után kutatni, vízben lebegő fán egyensúlyozni, rágni-cibálni, közben hülye hangokat kiadni :D de játékot is imád kihozogatni órákon át...szerencsére értelmes kutya, télen csak azért, hogy mert miért ne, nem megy vízbe

Csak ha melege van, akkor megy inni...ez se a legjobb dolog

Pár ismerős kutyája csak poénból is megy vízbe...Argi azért nem :D

2012. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy számodra furcsán hangzik, de a kutyák szeretik az egyértelmű szabályokat. A városban pórázon (vagy anélkül, de láb mellett történő séta) egy egyértelmű szabály: addig láb mellett kell jönnöd, míg el nem engedlek. Természetesen a normális láb mellett történő séta alapfeltétele, hogy a kutya igényei általánosságban ki legyenek elégítve, tudjon szagálszni, más kutyákkal ismerkedni, gazdival tanulni stb. A kutyák nem szeretik a gazdi számára kényelmes félmegoldásokat, hogy kicsit szagolhatok, de mégsem, mert már véget is ér a flexi, szeretnék ismerkedni, de nem lehet, mert belémgabalyodott a póráz stb.
2012. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!