Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad még vágni a dobermann...

Szabad még vágni a dobermann fülét és farkát?

Figyelt kérdés
Mert volt valami változás, úgyhogy most nem vagyok biztos benne. Nekem csak vágott füllel tetszik, különben nem is lehet ráismerni, akkor nem is dobermann, keveréknek látszik. Szeretnék egy dobermannt, de kicsit félek, mert azt hallottam hogy elég sok betegségre hajlamos. Meg állítólag a nevelése sem egyszerű. Második kutya lenne, és az első is nagytestű és jól nevelt.

2012. nov. 9. 08:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%

Fület tilos, farkat pedig csak 7 napos kodig lehet 2012. aug. 1 óta.


Ha egy fajta csak csonkítva jó neked, akkor nincs rá szükséged.

2012. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Fül vágást megcsináltathatod a közeli országokban, Románi, Szerbia stb... Itthon is biztos találsz olyat aki megcsinálja csak nem kell reklámozni.! Semmivel nem fáj jobban egy fülvágás ( porc ) mint egy ivartalanítás, és nem véletlenül kezdték el. A fül egy sérülékeny dolog , úgy mint némely fajta kutyának a farok is mert odaüti vérzik nem gyógyul állandóan csóválja és felszakad, a fül szintén ha játékból felszakad vérzik, rázza, nehéz meggyógyítani. A dobermann fül és farok vágva DOBERMANN! Sokan ezt soha nem fogják megérteni, de bízom benne, hogy lesz még olyan idő, hogy eltörlik ezt a baromságot. Ennyi erővel az ivartalanítást is meglehetne tiltani mert az tényleg fájdalmas beavatkozás!
2012. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tudom, hogy amelyik fajtáknál fajta jelleg (benne van a standardban) ott lehet. De csak egy bizonyos korig.
2012. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
36%

Nem, fajtajelleg miatt sem lehet.


Kedves második: Ha a kutya rendszeresen beüti a farkát, vagy renszeresen gyulladt a füle, az már egészségügyi ok, ott lehet. De sima esztétikai ok miatt ne lehessen már. Az ivartalanítás pedig szintén egészségügyi ok: megelőzhető vele kismillió betegség, és a nem kívánt szaporulat is.

2012. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen szűk hallójáratú kutyáknál, mint pl. a dobermann igenis egészségügyileg is indokolt a fül kupirozása. mióta ez a nagyszerű törvény hatályba lépett, lépten nyomon tele vannak a rendelők fülgyulladással küszködő dobermannokkal.
2012. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%

az ivartalanítást is ugyan úgy műtét, ugyan úgy van kockázata és ugyan úgy szubjektív igényeket szolgál ki.

ezer meg ezer kutya él úgy, hogy megvan petefészke-heréje és nem szaporodik. mert a gazdája vállalja a macerát és tisztességesen tartja. az ivartalanítás csak egy elérhető eszköz a kóbor-kutya probléma kezelésére, de nem az ideális megoldás! az ideális megoldás a normális kutyatartói kultúra elterjedése volna. az ivarszervi megbetegedések pedig nem törvényszerűek, de előfordulhatnak. ahogy az is, hogy szétveri a kutya a farkát, gyulladásos lesz a füle, állandóan kicsípik a legyek, vagy hogy megcsavarodik a gyomra. mindegyik eset ellen van megelőző műtéti megoldás, kérdés, hogy akarunk-e élni vele. és itt jön képbe a döntés szabadsága. az ivartalanításnál ez megmaradt, de a kupírozást már tűzzel-vassal irtanák a zállatvédők.

tök jó, hogy nagyvonalúan engedélyeznék az eü okokból történő felnőtt kori vágást, csak abba gondoljunk bele, hogy mennyivel nagyobb kockázat ez már szerencsétlen kutyának! a fülek erekkel dúsan szőttek már fél éves kor után, a vágás során nagy lehet a vérveszteség, nehezebb varrni, majd állítani a fület. és a farkat is sokkal egyszerűbb és humánusabb kölyökként vágni. egyetlen altatásban végzett műtét, fájdalomcsillapítás míg begyógyul, aztán max 1-2 hétig kötözés kétnaponta és máris egyszerűbb az élete a kutyának. egy szuka is nagyjából ennyi ideig gyógyul kipakolás után.


a fülvágás és az ivartalanítás nem különbözik egymástól ilyen szempontból. mindkettőnek vannak eü megelőző hatásai, de egyik eset sem törvényszerűen bekövetkező kórok ellen van, ám mindkettő történhet kényelmi okokból. én nem ivartalaníttatom a kutyáimat, mert képes vagyok áldozni arra, hogy megakadályozzam őket a szaporodásban, viszont látom, hogy a hosszú fülű kutyáim hogy szenvednek egész nyáron a legyek miatt (pedig kenem 3 féle kencével őket minden héten), egyiküknek meg ráadásul folyton hematómás a füle... a vágott fülű kutyáim ellenben vígan elvannak.


a jó gazda, a kutya boldog élete nem a kupírozásban vagy ivartalanításban mérendő, hanem abban, ahogy foglalkozik és tartja a kutyáját. szeretetben, gondosan, felelősséggel. függetlenül attól, hogy milyen műtéti eljárásokat vél szükségesnek.

2012. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. Szerintem nagyszerűen összefoglaltad a lényeget!!!! Az utolsó betűig egyetértek veled.
2012. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó előtti, én is 100%-ban egyetértek Veled!


a jelenlegi dobimnak azért nincs vágva sem a füle sem a farka, mert örülök, hogy megmentettem őt az altatástól 8 hetes korában...pedig neves kennelből van, mégis el akarták altatni, mert baj volt a lábával (amit mostanra szépen kinőtt, semmi hátránya nem származik belőle).

így is imádom és a legszebb kutya a világon, de a dobermann vágva az igazi!

2012. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Ilyent ***** válasza:
65%
:)
2012. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
60%
Válassz alapból Szerbiából kutyát!Gyönyörűek, nem egy szerb kutya lett nálunk fajtagyőztes. Ott még lehet farkat vágatni, és kupíroztatni is. Pár pl. pont ezért mondott le erről a fajtáról, mert itthon nem lehet. Amúgy pedig miért venne dobbermann-t ha nem úgy néz ki, mint egy dobbermann. Ne legyünk már képmutatóak, igenis számít, hogyan néz ki az a kutya. Ha beleszeretsz egy fajtába, elsősorban a külleméért teszed, aztán a jelleméért.
2012. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!