Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad még vágni a dobermann...

Szabad még vágni a dobermann fülét és farkát?

Figyelt kérdés
Mert volt valami változás, úgyhogy most nem vagyok biztos benne. Nekem csak vágott füllel tetszik, különben nem is lehet ráismerni, akkor nem is dobermann, keveréknek látszik. Szeretnék egy dobermannt, de kicsit félek, mert azt hallottam hogy elég sok betegségre hajlamos. Meg állítólag a nevelése sem egyszerű. Második kutya lenne, és az első is nagytestű és jól nevelt.

2012. nov. 9. 08:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
67%
21:23 a ,akkor azokat a kutyákat akik foghibásak,vagy nem száll le a heréjük műtét nélkül,miért vonják ki a tenyésztéstől,akármiylen is a jellemük ? Létezik fogpótlás,meg műtét is,csak ezeket a nem kívánatos vonásokat,ha úgy tetszik hibákat örökítheti a kutya. Sosem állította sneki,hogy a tenyésztők munkája egyszerű.Szerencsére nem mindegyik próbálja görcsösen elrejteni a hibákat ,hanem egyszerűen a tökéletesre törekszik,ezért nem éri be kevesebbel.A rossz fülállású-szinű-formájú kutyákat meg ivartalanítja.
2012. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Ilyent ***** válasza:

16-os

"Meg tudná nekem mondani okos Little Red, hogy miért szólsz bele amihez semmi közöd és nem értesz?" Én ezt tudod hányszor megkérdeztem??? De sajnos nem értik.


A tenyésztők munkája meg azért nem egyszerű, mert nagyon nehéz összehozni egy "tökéletes" állományt. Aki ebben él, mindig talál valami hibát. És ha van egy olyan szukád, ami külsőleg megfelel az elvárásaidnak, nem biztos, hogy jó almot fog hozni. Szó szerint zsákbamacska az egész. És az még a jobbik eset, hogy a füle hogyan áll.

És a kutyát, ami rosszat örökít, nem fogod ivartalanítani. Mert abba a kutyába 2 évig merted a pénzt, és mikor kiderül, hogy nem fog neked termelni, akkor nem fogsz még pénzt beleölni.

2012. nov. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
49%

azért ne keverjünk már össze egy rejtett heréjűséget, egy rossz fültartással!!!!!! És egy fog, illetve harapáshibát sem. A rossz fültartás küllemi probléma, és ha a gazdája nem ragasztgatja, nem csinál vele semmit, a tenyészszemlén meg fog felelni, ha a többi részében patent, ellenben a foghibás, ill. herehibás egyeddel szemben, mert az olyan genetikai probléma ami kizárja a tenyésztésből. és ha az egészségről van szó, akkor a küllem háttérbe szorul.


Kérdező. jó helyről kell kutyát venni, és akkor nem lesz beteg. Ha már megvan a tenyésztő, érdemes az adatbázisban utána nézni meddig éltek a felmenői. És a nagytestű kutyától ellenkező nemű dobit vegyél, akkor nem lesz probléma. hamar beilleszkedik, főleg ha a hülyeségre partnerre is talál. nem olyan ördöngösség dobermannt nevelni, csak következetesnek kell vele lenni, mert elég öntörvényű, általában mindent jobban tud, is iszonyatosan kombinál!!!!!

2012. nov. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

a rossz fültartás legyen a legkevesebb... Ha jól megnézzük nincs hibátlan kutya a standardhez próbálunk közelíteni.

Little red szerinted a Dobiknál a kunkorodó farok megengedett? Hát nem , viszont ha jól megnézed nagyon soknak kunkorodik és amelyiknek vágva van azokon észre sem veszed....

Melyik a jobb bemész egy rossz fültartású kutyával a ringbe , vagy bemész egy jó fültartású vasen gyenge kutyával? Hibátlan kutya nincs semmilyen fajtából! A kiállításokon is sokaknak korrigálnak valamelyiknek így valamelyiknek úgy, a hosszú szőrűeknél sokszor nyírással próbálják eltüntetni az apróbb " hibákat ", egy jó nyírással vagy trimmeléssel tökéletes külsőt lehet kölcsönözni, holott nem biztos, hogy a kutyának a teste, vállai, szögei tökéletesek. Egy jó bíró úgyis kiszúrja :-)

2012. nov. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Én is tisztában avgyok ezekkel a "csalásokkal". Csak sose fogm megérteni őket, elfogadni pedig mégúgy sem. Olvastam már olyanról is, h kontaktlencsét akarnak gyártatni a kutyának, mert a szemszíne tiltott, de lencsével jó eredményt kaphatna...Faxa.


Kukorodó farok? Akkor kéremszépen nem kell tovább örökíteni azt a vonalat! AS tenyésztés egy olyan hobbi, amiben enm azt kell nézni h mennyi pélnzt ölt bele az illető, hanem h mit sikerül "létrehozni". HA valahol kiüt valami hiba, akkor pedig vissza kell lépni legalább egy fokot, és "külső" szemlélőként megnézni, h hol ronthatta el. Ha egy kutyánk azért kell kozmetika, mert amúgy hibás, azért kell fogprtlás, mert amúgy hibás, és azért kell csonkítás mert hibás, ott már rég nem beszélhetünk tenyésztésről.

Tökéletes kutya természetesen nincs, de törekedni kell annak elérésére. Az pedig nem úgy megy, h "Na bammeg, kunkori a farka, csapjuk le, oszt jóvan..."

2012. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Akkor már nem létezne egy fajta sem, ha azt vesszük alapul, hogy tökéletes kutya nincs!!! Egyszerűen mérlegelni kell. Azért az nem ugy működik, hogy hopp, rosszul áll a farka, gyorsan kivonjuk :))) Arról nem is beszélve, hogy volt anno olyan "hosszú" szőrű kutya, amelyik csodálatos szőrminőséget örökitett, és volt olyan is amelyik tökéletesnek volt mondható, és mondjuk sok kéket hozott, vagy DP-s kölyköket.
2012. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

24-es, szerinted milyennek kell lenni egy vágatlan dobermann-faroknak? tényleg kíváncsi vagyok a válaszodra!


aki pedig leírni sem tudja a fajta nevét (pl. 10-es hsz), az légyszi ne vitatkozzon már itt :P bocsi, de erre nagyon allergiás vagyok, ha dobbermann-nak írják... fááááájdalmasan :)))

2012. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
24-es vagyok, csak rákerestem a neten de szerintem ez a helyes tartás, sok dobinak teljesen felkunkorodik a hátára. [link]
2012. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

de ez is kunkorodik :)))


gondolom az ilyenről beszélsz:


[link]


egyébként sok ilyen farkú dobi van a CH dobik között, szóval kunkorodhat :)))


ő pedig az én jelenlegi dobim:


[link]

2012. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

24-es vagyok

Szép típusos a kutyád!

nekem a kakós csiga farok nem tetszik szerintem hiba de mindegy, és volt már rá példa, hogy a bíró megszólta

Valamennyire persze, hogy kunkorodnia kell , mert a hosszú az kicsit visszakunkorodik csak nem mindegy mennyire :-9

Jobb az a fül és farokvágás :-)))))))))

2012. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!