Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad még vágni a dobermann...

Szabad még vágni a dobermann fülét és farkát?

Figyelt kérdés
Mert volt valami változás, úgyhogy most nem vagyok biztos benne. Nekem csak vágott füllel tetszik, különben nem is lehet ráismerni, akkor nem is dobermann, keveréknek látszik. Szeretnék egy dobermannt, de kicsit félek, mert azt hallottam hogy elég sok betegségre hajlamos. Meg állítólag a nevelése sem egyszerű. Második kutya lenne, és az első is nagytestű és jól nevelt.

2012. nov. 9. 08:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
66%
Válassz nyugodtan Magyarországról, a tenyésztők többsége itthon is meg tudja oldani. a szerbek nem adják ki a jó kutyákat, csak a maradékot. Ismerek szerb, sőt orosz tenyészetből is itthonra eladott kutyát, de hát egyik sem fajtátjának csúcspéldánya, és az egyikőjük elég beteges is.
2012. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
16%

Meg tudná nekem mondani a sok okos dobis, h akkor miért van az FCI-ben is "lógó" füllel a dobi?


FCI standard:

"Fülek: Magasan tűzöttek, közép nagyok, elülső peremükkel a pofához simulnak."

2012. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

És azt tudod-e ,hogy miért simulnak olyan szépen a fejhez a fülek??? mert hónapokig ragasztva vannak a kiskutya álla alatt, esetenként pénzt rögzitenek a belső részre, hogy lefele törje a porcot. Kevésbé sem macerásabb, mint a vágás után utókezelés. ha eredetiben nézzük a dobermannt, némelyeknek olyan magas a fültűzése, hogy felnőttkorában nemcsak felfele, hanem előre is áll, akár a foxié.

De teljesen mindegy. a dobermannt a fajta tenyésztője kupirozott füllel, és farokkal ismertette el, igy került a standard-ba. És a németeknek egyáltalán nincs joguk ezeken módositani, mivel a dobermann nem csak az ő fajtájuk. A világ összes nagy tenyésztője adott hozzá, formálta, alakitotta, hogy a mai gyönyörű fényében tündököljön. ha annyira akarták volna, nem adják ki a kezükből, nem fedeztetnek külföldre, és nem engednek be idegen vonalakat. Ugyhogy állatvédelem ide-vagy oda, ez a füles farkas valami közelében sincs a dobermannak. Ráadásul én ugy gondolom, hogy egy örző-védő fajta igenis küllemében is legyen méltóságteljes, és ne cuki. Igy még több hozzánemértő fogja venni, hogy a későbbiekben amikor fejükre nő a kutya bevágják egy menhelyre.

Ezeknek a kutyáknak a döntő százaléka fejedelmi módon van tartva, és nagyon, de nagyon sok kutya megirigyelné őket, és szivesen cserélnének velük, bevállalva a kölyökkori beavatkozást. Egy szónak is száz a vége, ezzel a törvénnyel tönkretették a fajtát, és nagyon sok világhires kennel fejezte be a tenyésztését,pont emiatt. és rengetegen be is fogják.

2012. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
46%

Nem akarlak elkeserítani. De a dobinak nem kell leragasztani a fülét. HA kell, akkor máris hibás egyed, mert nem jók a tulajdonságai, nem felel meg a standardnek.


Akkor a németeknek ahhoz se lett volna joguk, h a roti farkát megtartassák?

2012. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
49%
nem vitatkozom veled, igaz, hogy én ebben vagyok otthon, de ezt te biztosan jobban tudod. A rottihoz nem kivánok hozzászólni, mert nem az volt a téma.
2012. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
76%

Meg tudná nekem mondani okos Little Red, hogy miért szólsz bele amihez semmi közöd és nem értesz?


Nagyon tévedsz ha nem áll szépen a fül ragasztani szokták, lehet magasan tűzött, esetleg szétálló, rossz tartás stb...

És nem akarlak elkeseríteni de nem csak a Dobiknak hanem foxiknak, ír terriereknek, colliknak, mopszoknak, és még számtalan fajtának ragasztják a fülét, hogy normálisan álljon úgy ahogy a standardban megkövetelik!!! Van, hogy csak a ringbemenetel előtt kerülnek le az apró ragasztgatások a fülről ... Sőt van olyan fajta aminek kiállításon össze is húzzák gumival, hogy szépen V alakban álljanak mint pl. yorkhire terrier.

Ki kell járni kiállításokra és lehet csodálkozni!

2012. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%

Sosem fogom megérteni minek egy kutya fülét-farkát ragasztgatni meg műteni,szerkesztgetni. Egy fajta ki lett tenyésztve valamilyen külleműre és jelleműre,ez a legjobb benne ,hogy készen adják.Miért ,mi történik ugyan ha nem vágják le a fülét ? Vagy nincs a többszáz fajta közül olyan,amelyiknek megfelel neked a füle állása ?:D

Érdekes ,hogy ezen az oldalon állandóan azt hangoztatják,hogy a jó kutyának nincsen szine,meg nem a küllemnek kell az elsődleges választási szempontnak lenni,ehhez képest ha egy kutyának nincs megcsonkítva a a füle már keveérk,meg ronda. Viccesek vagytok ... egyébként nem tartom állatkínzásnak ,nem jár csak egy minimális kellemetlenséggel az egyértelmű,inkább retardáltság,felszinesség ha valakinek csak úgy kell ha nincs farka. A kötözés amásik dolog,amelyik kutyának kötözni kell a fülét,hogy megfeleljen a standardnak azt teenyészteni sem engedném,elvégre nem úgy néz ki ,ahoyg kéne,akárhogy is szerkesztgetik már utólag .

2012. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%
Aki először nem a külleme miatt választ egy fajtát, az hazudik. Azt látod először, nem a jellemét. ha csak azokat az egyedetek engednék tenyészteni akiknek tökéletesen állna a füle, akkor nagyon sok fajta már nem létezne. és vannak a tenyészétsben ennél fontosabb dolgok is, mint az, hogy milyen fültartással született a kiskutya. Kérdezem én, hogy ki vonna ki a tenyésztésből egy tökéletes karaktert, és egészséges vonalat örökitő kutyát azért mert nem jól áll a füle????? Ha ezért ragasztgatni kell...ez legyen a legnagyobb probléma.
2012. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Ennyi :)
2012. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A fül- és farokvágásra már kaptál választ, én próbálom megválaszolni a többit (egyébként az én dobimnak is vágva van, de nem én vágattam, hanem már így került hozzám felnőtt korában, viszont úgy gondoltam, így az igazi. Azóta láttam több munkavonalút, aminek nincs vágva, és azt is el tudnám fogadni).

Szóval: tényleg hajlamos betegségekre, bár attól függ, honnan veszed. Az enyémnek például nagyon érzékeny a gyomra, nagyon oda kell rá figyelni, hogy mivel etetem. És nehéz felhízlalni, plusz olyan fázós, hogy 5 percet áll kint az 5 fokban, és már remeg, mint a kocsonya. Ismerek még egy pár ilyen dobit.

A nevelésről: valóban nehéz nevelni, mert nagyon okos, és feszegeti a határokat elég rendesen. Szóval ha nem vagy magadban biztos, inkább vegyél most mást, a dobi majd lehet a harmadik...:)

2012. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!