Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideggyenge a kutyám?

Ideggyenge a kutyám?

Figyelt kérdés
6 hónapos golden-labrador keverék. Jártunk kutyaoviba, sajnos ezt jelenleg családi okok miatt szüneteltetnünk kell. Rendszeresen van sétáltatva, pórázzal, póráz nélkül. Sokszor van, hogy magammal viszem, ha dolgom van a városban. Az idegenekkel bizonytalan. Eleinte mindenkit megugatott, most meg ha egy idegen sétál el előttünk, mellettünk, akkor a kutya mögém bújik, és úgy kell magam után vonszolnom. Fél a nagyobb autóktól, teherautóktól, buszoktól, kamionoktól, és az építkezéseknél használt gépektől. Az idegen kutyákat megugatja. Nem értem. Rendszeresen van szocializálva, naponta több órás séta, tanulás. Most, hogy nem tudok oviba menni vele, összejárok pár kutyással. Ha idegen kutyával találkozunk, akkor csak addig acsarog rá, amíg meg nem szagolja a másikat, utána már semmi baja. A gyerekektől retteg. A régi helyén bántotta egy kis görcs gyerek. Segítsetek légyszi, mindent megteszek, hogy rendes kutyaélete legyen, de kezdek elkeseredni. Mit tegyek? Oviba most nem tudom vinni, de így is találkozik más kutyákkal. Ott már amúgy is minden kutyát ismert, tehát ott már nem érte újdonság. Ideggyengeségre utalnak ezek a jelek? Akinek volt tapasztalata ilyen kutyával, az adhatna pár tanácsot, hogy mit csináljak.

2012. nov. 9. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Értem, csak azt mondom, hogy ott nem te raktad bele a félelmet, nem veled alakult ki ez a dolog, hanem eleve ilyen volt. Valószínű az újfajta bánásmódtól magától is javult volna valamennyit (nem a klikkeres módszert akarom leszólni, tényleg jó dolog). Itt viszont most alakult ki nemrég, és nem magától, mert a kutya viselkedésének mindig oka van. Az okot pedig meg kell szűntetni, nem elég csak a viselkedést kezelni.
2012. nov. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Akumi, ebben teljesen egyetértek, de szerinted itt nem az az ok, hogy bizonytalanná vált a kutya? Például egyszerűen azért, mert eleve is bizonytalan volt kicsit, és ahogy elkezdett felnőni (ivarérés, védőösztönös érés) még bizonytalanabbá vált?


Kérdező, a többi kutya egyébként hogy viselkedik vele?

2012. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A többi kutya érdeklődik iránta. HA sétálunk, és összetalálkozunk más kutyával, akkor az általában csak néz, míg az enyém eszeveszetten ugat. Amikor pedig arra kerül a sor, hogy összeengedhetjük őket, akkor kis szaglászás után hatalmas birkózás, játék van. Van a "baráti körében" egy 4 és egy 5 éves beagle, egy 10 hónapos staffi, egy kisebb ló méretű keverék, egy tacskó. Tehát találkozott minden nemű, korú, és méretű kutyával. Még soha nem viselkedett vele kutya agresszíven.
2012. nov. 9. 15:40
 14/15 anonim ***** válasza:
Én látatlanban inkább nem ítélem meg, hogy mi az oka, de hogy valami van neki, az tuti. Olyan nincs, hogy csak pozitív tapasztalatokkal és megfelelő szocializációval mindentől elkezd félni egy kutya. Vagy érte valami brutál trauma, amit nem sikerült még kihevernie (bár ezt kétlem, lévén hogy emberre, kutyára és tárgyakra is kivetíti ezt a viselkedést), vagy valami más van a háttérben, amitől bizonytalan lett és így reagál, és ennek a bizonytalanságnak a gyökerét kéne megtalálni. Na és ezt nem lehet távolból megtenni szerintem :)
2012. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%

kölyök még,dolgoznak a hormonok,és sajnos te is bizonytalannak tűnsz:)

a félelem legyőzésének legjobb módja,megismertetni a félelme tárgyával!

vidd el futni,sokat! fáraszd le ,aztán irány a belváros!

rövid pórázon ,a zsebed tele jutalomfalattal!! ( javasolt összetétel: egy marák táp,egy marék felvágott -virsli,vagy főzőkolbász,összevágva-összekeverve,zacskóban összerázva,így a táp szaga is megváltozik!)

a fáradt és éhes kutyával ,ülj le egy buszmegállóba ,semmi reakció a kutya viselkedésére,csak ücsörögsz,jön a busz ücsörögsz,elmegy a busz,sétálsz kicsit,vissza a buszmegállóba,jön a busz .... a kutya egyre nyugodtabb! mert te is az vagy . nem reagálsz a kutya viselkedésére!

és amikor már érzed-látod,hogy nyugodtabb ,jön a busz ( a sokadik),na ,akkor ha még mindíg nyugodt ..jöhet a jutifalat!! de ,csak akkor,ha látod,hogy nyugodtabb!elmegy a busz lenyugszik-jön a jutifalat...addig addig,még a végén akkor is nyugodt ha jön a busz,ha megáll,ha nyílnak az ajtók,ha jön a tömeg.

és akkor megy a sok-sok jutalom dícséret!

lassan .de biztosan megoldódnak ezek az apró gondok.

a kutya érzi a te nyugalmad!

és tudja ,ha nyugodt vagyok jutalmat kapok, ha ideges vagyok??!! NEM KAPOK FIGYELMET!!

ennyi!

2012. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!