Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne csinálnom? Meghalt a...

Mit kéne csinálnom? Meghalt a kiskutyám.

Figyelt kérdés

Ma délelőtt dolgoztam, mire hazaértem halott volt a kiskutyám, aki hétfőn született. Úgy vettem észre, hogy az anyakutyus hívott magaután, hogy nézzem meg. A kiskutya már teljesen meredt, de az anya nem hagyja ott, nem engedi kivenni. Elzártam tőle, szétrágta a küszöböt, és beásott hozzá a kamrába. Senkit nem enged magához, csak engem, de elvenni nem hagyja. Mindenap néztem a kutyust többször is, semmi baj nem látszott rajta. Semmi jele, hogy beteg lenne. Nem tudom mi történhetett vele. Az anya csak ott fekszik mellette, és sír, de nagyon keservesen. Most mit kellene tennem? Soha nem történt még ilyen. Bár azt sem vettük észre, a kutyuson, hogy terhes lenne. Semmi nem látszott rajta, csak hétfőn kerestem, hogy hová tünt (este 9 körül), és ott feküdt ezzel az egyetlen csöppséggel.

Kisírtam az életem. Hova menjek, mit csináljak?


2009. aug. 13. 14:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Most már késő bánat, ami megtörtént, azon már nem segíthetsz. Azon viszont igen, hogy többet ilyen ne történjen és a kutyád ne szenvedjen többet. Ivartalaníttasd a kutyádat az ő érdekében.
2009. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sajnálom:'(

De valahogy muszály elcsalogatnod onnan a kutyust mert a kiskutya előbb-utobb elkezd bomlani...

Tudom,hogy ezt rossz hallani de akkor is így van...

2009. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sajnálom, hogy ez történt:( Elhiszem, hogy kétségbe estél, én is biztos így reagálnék rá. Próbáld együtt kivinni mind a kettőt a kertbe. Ha elveszed a kicsit és olyan helyre teszed, ahol nem látja szerintem meg fog nyugodni. Csak nem szabad meglátnia hova vitted. Egy kutyust szült csak? Milyen kutya?
2009. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Két dolog, amivel enyhítheted a bánatát.

Beteszel neki egy plüss játékot és akkor talán a szeretetét azon kiélheti ( az álterhes kutyák is minden játékot vagy tárgyat begyűjtenek és úgy vigyáznak rá, mintha a saját kölykük lenne), vagy elveszed és sokat szeretgeted. Miután a hormonok kiürültek a szervezetéből, akkor elmúlik neki is ez szomorúság.


Szélsőséges, de szerzel neki egy kölyköt, akit mondjuk nem akarnak megtartani, falun biztos van valahol és megpróbálod odaadni neki.

2009. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Az anya kutyát mindenképp zárd el egy kicsit és akkor a kölyköt temesd el, (olyan helyre ahonnan nem tudja kiásni az anya)... :-((((

Sajnos az első héten még gondos tenyésztőnél is előfordulhat kölyök halál. :-(

A kutyusnak próbálj a "temetés" után valami pótálst adni pár napig (pl: plüss játék)

2009. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

Szia, először is részvétem a kutyusért, ismerem az érzést, tudom min mész keresztül, hiszen 7 éves koromban a szemem láttára ütötte el az autó a újszülött kiskutyusunkat.

Hidd el, tudom hogy rossz ezt hallani, de még jól is jártál.

Most a lényeg pedig az anya kutyuson lesz, ugyanis miután a kicsit kivetted alóla, és gondosan elrejtetted az anyja elől, pár napig/hétig nagyon sokat kell gondoskodnod róla, hogy mihamarabb felejtse el a kutyája halálát.

Játssz vele, foglalkoztasd, bármi ami eszedbe jut.

Nos ennyit tudtam segíteni.

Légy erős:)

2009. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Elég öreg a kutyám (12 éves), Beagle keverék. Nem sokszor volt kiskutyája életében, nem is tudom, hogy most honnan sikerült be neki. Bár, ha visszaemlékszem járkált ide egy westie, valószínüleg tőle. Nagyon sajnálom. Elveszem tőle a kutyust, csak félek, hogy az anyának lesz-e valami baja, beteg lehet-e.
2009. aug. 13. 14:39
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom:(

A kiskutyát valahogy próbáld meg eltemetni...

Az anya kutyust foglald le,játsz vele szeretgesd és adhatsz neki püss játékot is.

Tényleg nagyon sajnálom:(

Egyszer velem is történt 1 hasonló eset.

Amugy nem értem,miért kell lepontozni egymást?

2009. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Tejláza lehet, ha volt teje. Begyulladhat a cicije. Erről állatorvos tudna többet mondani.
2009. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
14.31: Hogy tudott egy újszülött kiskutyát elütni egy autó????
2009. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!