Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok jó husky tenyészettet?

Tudtok jó husky tenyészettet?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 17:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ők az aktív kennelek, akik jól is csinálják azt, amit csinálnak. A Kakastavinak és a Nordicának most lesz valószínűleg közös alma, január körül születnek a kicsik, ha sikerült a fedeztetés. A Big Foot Print's-ben tavaszra terveznek almot, Chatty Eyes úgy szintén. A Sophie's Pearl-ben kb. egy hete születtek a kicsik, a Northspring kennelnél jelenleg nincsen alomterv kiírva.

2012. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Kérdező ! ahhoz, hogy valaki korrekt választ tudjon adni kéne tudni milyen célból kéne a kutya...mert így mindenki csak vaktában írogat.
2012. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Arra amire a többi kutya kelleni szokott...tartsa távol a betörőket,tudom,hogy,ha a faj viselkedését nézzük általában,akkor nem mondhatjuk jó házőrzőnek,de igazából nem lehet általánosítani,vannak olyan(és ismerek kettőt is)huskyk,akik védik a területet.Amúgy,ha esetleg ÖV kutyát szeretnék venni az se biztos,hogy védené a területet,mert azoknál a kutyáknál is át lehet jutni a területre,ha bedobsz mondjuk egy darab mérgezett húst.Huskyra visszatérve:Nem mondom biztosra,hogy az enyém is ilyen terület védő lesz,de már gyerek korom óta nagyon szeretnék huskyt,amúgy gondoltam arra is,hogy esetleg elvinném kiállításra,de ezt még nem tudom...van sok olyan ember,akik a kinézetük miatt tartják a távolságot tőle és már ezzel is távol tartja őket,de lehet,hogy majd a személyisége is olyan lesz,de ha nem az se baj,csak egy egyszerű kutyának szeretném nem szánhúzónak vagy valami más munkakutyának
2012. nov. 11. 13:54
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
Tudod egy csomó hülye ember a huskyt szánhúzásra és nem területőrzésre akarja használni. Csak ezért kérdeztem. A standard szerint azt a kutyát, ami agressziót mutat ki kell vonni a tenyésztésből (régen lelőtték ezeket). Szerintem (remélem) egyetlen fent említett kennelben se fogsz olyat találni,ami terület őrzésre alkalmas lenne.
2012. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hülyéztem le azokat,akik munkakutyának használják őket(hol is olvastad ezt?mert én nem írtam ilyet),mondtam,hogy nem baj,ha nem őrzi a házat,mert az a lényeg,hogy látják,hogy van kutya a háznál,így talán nem lesz kedvük betörni,ha mégis betörnek ez van,csak egy egyszerű kutyának szeretném..na mind1..nem tudtam,hogy nem lehet csak átlagos kutyaként tartani,de ezek szerint csak munkakutyaként "lehet"...
2012. nov. 11. 15:06
 16/23 anonim ***** válasza:

14es!

Nekem huskym van és egyszer meg harapott egy embert,mert átmászott a kerítésünkön,pedig semmi agressziót nem mutatott soha,pedig kölyök kora óta megvan,nem is neveltük arra,még a kerítésen keresztül is simogatták és nem bántott senkit,de amikor már valaki átmászott a kerítésen azt már megtámadta.Neked csak az számít jó huskynak,ami nem harap,nem véd,mindenkivel barátságos,nagy energiájú?ha egy olyannak találkozol,amelyik megharapott valakit,akkor az már egy vérengző vadállat?egy utolsó selejt?minden kutyafajtának van alaptulajdonsága,de mellette van SAJÁT,EGYEDI személyiségük,ha nem tudnád(de ezek szerint fogalmad se volt róla).Lehet,hogy te csak a huskykben saját,egyedi személyiséggel nem rendelkező kutyát látsz,de attól még nem azok és csak,hogy tud sokan használják őket házőrzésre,még,akkor is,ha barátkozós fajta

2012. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan vegyél ezek közül a kennelek közül kutyust, àtlag kutyaként is remek kutyát kapsz tőlük :)

De gondolom azt tudod, hogy napi séta+fárasztàs és szökésbiztos kerítés!

2012. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kecske!


Több,mint 20 éve van huskym, nem egy. Ezt a fajtát szánhúzásra tenyésztették ki, kiszelektálták az agresszív példányokat. A huskyk a mai napig az északi országokban szánt húznak, gyakran nem ugyanazzal a hajtóval. Ezek a kutyák nem mutathatnak agressziót emberrel szemben, sajnálatos,hogy a te kutyád mégis harapott. Sajnos a leggondosabb tenyésztés során is történhet hiba. Remélem nem szaporítottad,mert olyan egyedi. Igen ezeknek a kutyáknak alkalmasnak kell lennie arra,hogy napi 100km-t fussanak. Ehhez bizonyos mértékű aktivitás szükségeltetik, tehát nem feltétlen elég egy kertben bezárva tartani riasztó helyett. Vannak kutyafajták amik jók lehetnek ilyen célra, ezek közül kell választani...és nem rontani egy fajtát önös érdekből.

2012. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Levinném sétálni a rétre,kutyaiskolába is vinném és időm is van rá,szóval,így minden rendben+nagy területünk van hatalmas kert,kisebb udvar és az előrész(nem tudom,hogy hívjam),a kerítésünkön szerintem nem tudna átjutni.Amúgy tényleg nem csak olyanok tarthatják,akik szánhúzásra használják(ennyi erőből Magyaországból mégis minek tenyésztik?Télen kívül mikor húznak szánt?).Én régóta ezt a fajtát szeretném,nem baj,ha nem jó őrzésben,egyszerű kutyaként kell.73os nekem is úgy tűnik,ahogy kecskének,úgy érzem te tényleg személyiség nélküli kutyaként tekintesz rá,inkább valami klónoknak tekinted őket.Köszönöm a válaszokat(már amelyiket),témát zárjuk
2012. nov. 11. 18:11
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

A fajtákat a "személyiség" is meghatározza nem csak a küllem...ezért hívják őket fajtának. A husky nem lehet agresszív.

A felsorolt kennelek közül bármelyikből választhatsz, mind egészséges, a célodnak megfelelő kutyát tenyészt.

Amúgy nem kell hó,ahhoz,hogy dolgozz a kutyáddal.

[link]

Lehet kapni könyvet a huskyról, szerintem jó,ha elolvasol egyet.

2012. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!