Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lehetne adni a kutyámat,...

Hova lehetne adni a kutyámat, ami nem menhely és jó helye lesz? Vannak ilyen szervezetek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves (labrador és nem tudom milyen) keverék kutyám. Fantasztikus adottságai vannak, és ezt nem azért mondom, mert az enyém, hanem szakembereknek is leesett az álluk, olyanokat tud és olyan gyorsan tanul. Sajnos azonban beállt egy élethelyzet, ami miatt valószínűleg nem tudjuk megtartani, és ezért hihetetlenül vérzik a szívem.

Az a helyzet, hogy becsúszott a baba, ami miatt eszünk ágában sem lett volna elvinni, azonban most jönnek a problémák. A 8. hónapba léptem és veszélyeztetett terhes lettem, ami azt jelenti, hogy nem kelhetek fel az ágyból, sokat vagyok kórházban is. A párom rengeteget dolgozik és most még minden házimunka, főzés, bevásárlás, ügyintézés, babaholmik beszerzése stb. csak rá hárul, és most már hetek óta nem tudunk a gyors pisi-kakin kívül foglalkozni a kutyával, így is szegény párom a végkimerültség határán.

A nagy baj, hogy ennek a kutyának hihetetlen mozgásigénye van, és még szellemileg is folyamatosan igényli, hogy képezzem, foglalkozzak vele (én tanítottam eddig is, velem járt suliba). Kezd befordulni, szomorú, rosszalkodással próbálja lekötni az energiáit, lázad, kezd kicsúszni az irányításunk alól stb. Ráadásul amióta ilyen gyenge vagyok, engem nem is fogad el falkavezérnek, védelmez, óv, de semmiben nem hallgat rám.

Nagyon aggódom érte, miközben tényleg fantasztikus kutya, a kiképző szerint munkakutyának kellene kiképezni (keresésben nagyon ügyes, 20 tárgy nevét ismeri névről és kb 5 perc alatt tanulja meg egy újét). Arra jutottunk, hogy boldogabb lenne, ha olyan helyen lenne, ahol foglalkoznak vele, mert kezd kikészülni, és ha megszületik a baba, ez csak rosszabb lesz. Ráadásul a bizalmunkat is kezdi elveszíteni, és nagyon félek, hogy a baba még féltékenységet is szül benne, és baj elsz belőle. Nagyon fáj, de ezt látom a legjobb megoldásnak.


Ismerősnek, családtagnak nem tudjuk odaadni. A fő kérdésem az lenne, hogy van-e olyan hely/ szervezet, ahova be lehet adni ilyen kutyát alapvető engedelmességi megfelelés után, ahol foglalkoznak vele, kiképezik és jó helye lesz, aztán akár "munkára is fogják"? Hol lehet ennek utánanézni? Vagy mi lenne a jó megoldás??? Segítsetek kérlek...



2012. nov. 11. 20:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves Little Red, örülök, hogy te feddhetetlen vagy és még sosem kerültél olyan szituációba, amibe nem szerettél volna, én nem vagyok ilyen tökéletes, de most nem ez a téma. Nem egy bajba jutott tini vagyok, akit ki kell okttani, hogy miért szexel. 15 éven át védekeztem ezzel a módszerrel, nem lettem terhes, most meg igen...biztos hallottál róla, hogy semmi nem nyújt 100%-os védelmet. De még egyszer mondom, nem olyan kérdést tettem fel, hogy segítség, terhes vagyok, mit csináljak!
2012. nov. 11. 21:06
 12/20 A kérdező kommentje:
csak 10 éve... nem tudom hogy jött a 15 :)... de lényegtelen.
2012. nov. 11. 21:15
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

most jut eszembe: nálunk a lakótelepen van egy kislány, akinek nem lehet kutyája mert a szülei nem engedik, ezért a szomszéd néni kutyáját szokta sétáltatni meg játszani vele... a néni hálás neki mert ha beteg vagy felhalmozodik a munka nem kell azon aggódni hogy a kutyus nem fárad le, és a kislánynak is van kutyája, meg nem is...


esetleg kérdezzétek meg egy ilyen felállásban a szomszédokat

2012. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ideiglenes hely van, kutyapanziónak hívják. Sokan egyben kiképzők is, úgyhogy a fárasztása sem lehet gond, ha jó helyet találtok.
2012. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk 2-3 hónapra megfizetni egy kutyapanziót. Amúgy pl. pont múlt héten volt egy ilyenben (kiképzőnél), mert a páromnak 3 napra el kellett utaznia és én még csak le sem vihetem. Ennyi időre ok, de ilyen hosszú távra nem tudjuk megfizetni, pedig jó lenne.
2012. nov. 11. 21:25
 16/20 Fannybaba8 ***** válasza:
Jön a gyerek? labradorod van? Ezt nem mondod komolyan??? A Labrador a legjobb családi kutyák egyike.Ez a te dolgod de nem ez lenne a legelső megoldás.Szerintem gondold át még párszor..Ha ennyire nem akarod meg taratni ajánlom a fajtamentőket de ők nem biztos hogy be tudják fogadni
2012. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Fannybaba8 ***** válasza:
Megértem hogy nem mozoghatsz de mi lenne ha felfogadnál egy sétáltatót??
2012. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Labrador keverék, nem labrador, valószínűleg valamilyen terrier vér van még benne. Nem tudom, hogy hogy értelmezted a kérdést, lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, ha az jött le belőle, hogy minden áron meg akarok tőle szabadulni csak és kizárólag azért, mert jön a baba. Korántsem erről van szó. Egyszerűen nem bírjuk az igényeit kielégíteni, akárhogy szervezzük az életet. Szenved, mi is szenvedünk ettől, lázad, unalmában szétszedi a lakást, a korábban feltétlenül engedelmeskedő kutyám a füle botját sem mozdítja, ha szólok neki, morog rám a kajánál és odakap, bepisil, hogy foglalkozzak vele, teljesen ki van fordulva magából, és ez tarthatatlan tovább mindkét részről. Sétáltatót hogy lehet felfogadni? Sajnos az itteni ismerőseink, szomszédaink közül nem nagyon vállalkoznának erre (válaszként még egy előző kommentre a kislányról). Szóval kérem mellőzzétek továbbá a támadó hangvételű hozzászólásokat, mert nem láb alól akarom eltenni a kutyát, nem menhelyre akarom beadni megdögleni, tényleg senki nm szereti jobban nálam, rengeteg szeretetem és energiám nevelte azzá, aki ő (vagyis aki lenne), és rettenetesen nehezemre esik ez az egész. De valamit lépni kell... és ha neki máshol jobb lenne, akkor a saját önző érdekeimet (a szeretetemet) félreteszem, hogy neki jobb legyen. erről van szó. Persze a legjobb lenne, ha maradhatna és meg tudnánk oldani a helyzetet, ezért is írtam ki a kérdést, hátha valaki tud jót mondani.
2012. nov. 12. 17:06
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kereshetsz a neten sétáltatót, de ha rá mered bízni kevésbé képzettekre olcsóbban, akkor kiragaszthatsz a környéken plakátot, ezer fiatal lány fog tolongani, hogy vihesse. Aztán a fele úgyis elkopik két hét alatt, de biztos lesz olyan, aki tényleg rendszeresen tudja és akarja sétáltatni.
2012. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm, utánanézek!
2012. nov. 12. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!