Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-t szeretnék. De...

Fannybaba8 kérdése:

Border Collie-t szeretnék. De nem tudok sokat róla, milyenek ők? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hello. Nemsokára kapok egy 4 hónapos kan Border Colliet.Azt tudom hogy okos és sportos kutya.De nekünk Dogjaink, Bullmasztifjaink és Huskyjaink voltak. Most van egy Beagle is. Segítenétek, mondanátok róla pár dolgot?

2012. nov. 12. 13:35
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem van egy borderem,igaz még kölyök,de már most iszonyatosan energikus kutya.Múltkor 1 napot nem tudtam sétálni vinni,és teljesen megbolondult. Amit talált az udvaron,mindent szétszedett,rohangált,ugrált mindenkire. Egyébként tüneményes,ha kedve van csak odafekszik az ölembe és pihen. De azt észrevettem hogy féltékeny a másik kutyára.Nem engedi hogy simogassam,csak ha őt is. Imád futni,folyton ugrál. Az egyetlen probléma hogy a macskánkat nem fogadja el.

Nagyjából ennyi. Én imádom. Rengeteg idő,és türelem kell hozzá

2012. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon porgősel napi 4-5 óra aktív mozgást, mentális fárasztást igényelnek ha ezeket nem tudd biztodsítani inkább ne vállald
2012. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na a border az ami nekem soha nem lenne :) Több border tenyésztőt is ismerek és hihetetlenül pörögnek azok a kutyák, kevés vagyok én ehhez. Egyik tenyésztő ismerősöm bordere felmászott a tetőre macskát kergetni, és ez még egy "nyugis kutya", ha nincsenek lefárasztva szétbontják a kertet, kennelt, lakást éppen ami van...

Plusz borderben nagyon figyelj a szülők TNS szűrésére mert az halálos betegség! plusz van néhány vakulással járó szembetegsége a fajták szóval csak olyan szülőktől vegyél kölyköt akik szűrve vannak ezekre.

2012. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A mozgatásával nem lenne probléma közelünkben van agility pálya hetente használnánk.Időm mint a tenger és türelmem is van.És macskám..:/ Akkor itt baj lesz de a macska benti a kutya pedig kinti benti lenne max. addig elzárom a macskát míg a kutya kint van. Foglalkozni napi 4-5 órát.A Beaglemmel is annyi van nem lenne akadály egy Collieval is. Köszi a segítséget.:)
2012. nov. 12. 14:00
 5/7 Maxitabi ***** válasza:

A mienk jól van a benti cicákkal..főleg, ha kölyökként összeszoktatod.Inkább a kutyát féltsd, mienk kiváncsi volt, kapott is egyet az orrára...

Amúgy valóban nagyon okos, tanulékony, és tényleg le kell szellemileg és fizikailag is fárasztani. Mienk hajlamos a dominanciára, de az inkább a mi hibánk,de dolgozunk rajta...és tünemény(néha).

2012. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a border jól kijön más állatokkal attól ne félj.

honnan akarsz kutyát venni? gondolkoztál már rajta? olyan tenyésztőt válassz ahol szűrve vannak a szülők.

remélem fel van készülve, hogy a bordernek nem elég heti 1 kis agility. napi fárasztás kell neki, szóval csak akkor vállald be ha fel vagy készülve az életforma váltásra.

2012. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen jó helyről veszünk ez nem kérdés.Anyum tud egy jó Collie kenelt.Persze hogy tudom hogy nem elég heti 1 agility.Napi szinten 3-4 óra séta, futás, játék jó időben úszás.Rengeteg kutyánk volt és most a collie mellett döntöttünk
2012. nov. 13. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!