Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok...

Melyik kutyát ajánlanátok arra a célra, hogy védjen engem? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondolok, hogyha elmegyek sétálni vele, vagy be akarnak törni a házba, akkor az megvédjen engem, akár az élete árán is! Persze tudom, hogy taníttatással minden kutyát meglehet tanítani, de Én most arra gondolok, hogy melyik az a kutya, ami tanítás nélkül is megvéd a gazdáját, nem pedig elfut, vagy nem támad, mert van ilyen is! Persze ha itt tartunk, akkor melyik az amelyiket a legjobb betanítani!


Tapasztalat: Volt kaukázosim is, az nagyon védett bármi történt, nem csak a "szája" volt nagy, sajnos elhunyt.


Sokan a Komondort ajánlják, mert az a gazdájáért kiáll, és amit a "sajátjának" tekint. Komondor az jó választás lenne??


Előre is köszi a válaszokat!



2012. nov. 12. 16:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A pásztorkutyák tanítás nélkül is meg fogják védeni a falkát (azaz Téged) és a területét is ösztönből védi. A többi fajtánál is (nj, roti, dobi, stb.) is vannak, akik ösztönből tudnak hasonlót, de náluk már inkább csak tanítással érhető el az ilyen.


Viszont pásztorkutyában nem fogsz csalódni. Viszont őket nemhogy nem kell, hanem nem is szabad őrző-védőre hordani. A bedobott kaját többnyire ösztönből nem eszik meg, csak amit a gazda ad. A komondornál ráadásul a gázspray is kevésbé hatékony, mint a többi kutyánál.


40kg-os pitbull, haha... Ráadásul nem is őrző-védő kutya, emberekkel kifejezetten barátságos...

2012. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"Pitbullt, 2 métert ugrik, mint a szöcske, 40 kiló tömör izom és 2 tonnákat vontatnak... "


bocs OFF, de ezt nem állhatom meg szó nélkül...


1. a fajta neve pit bull (külön írva)

2. 2 m-t röhögve, de még 3-at is simán

3. a 40kg-ost már american bully-nak hívják, és egy másik fajta, a pit átlagos súlya 15-30kg

4. pályája válogatja, de jobb pályán a gólyák húznak 2 tonnát :)


mellesleg marhára nem ember elleni harcra, őrző-védő vagy házőrző célokra valók

2012. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Szerintem a Komondor mellett döntök, de persze még fogok gondolkodni. Esetleg a Komondort sétáltatni is lehet nyugodtan ? Örülne, ill. igényelné a sétáltatást?
2012. nov. 12. 19:35
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Lehet, hogy vannak fajták, akikben erős a védőösztön, de képzés nélkül személyvédelemre használni egy kutyát rohadt nagy felelőtlenség.

Elmész sétálni a kutyáddal, az valakit megharap, ne adj Isten komolyan megsebesít, akkor téged azonnal sittre vágnak.

Nézd meg ezt a kutyát: [link]

Na itt kezdődik a személyvédelem. Te soha nem tudnál egy kutyát így elhívni támadás esetén. Ehhez rengeteg tanulás és gyakorlás kell, és Te ezt egyedül nem tudok szakszerűen megtanítani neki.

2012. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy egyszerű sportkutya. A sportkutyák 90%-a komoly stressz alá helyezve összeomlik.


Nyugodtan sétáltathatod a komondort, én is rendszeresen szoktam. Még a belvárosban is. A pásztorkutya még azért is jó, mert nem tartja ki a fogást és ha az ellenfél leáll, akkor ösztönösen le is áll a támadással.

2012. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezek szerint neked is Komondorod van?

Mik a tapasztalataid róla? Be van neked tanítva, vagy ilyen mélyen nem foglalkoztál vele. Esetleg tesztelted már a "védő" képességét ?

2012. nov. 12. 21:52
 17/24 anonim ***** válasza:

Igen, komondorom van.

Suliba (oviba) csupán szocializálni hordtam, mert az fontos (minden kutyánál). Behívható és nem megy el, ha nem akarom. Mint írtam, a belvárosban is simán lehet sétáltatni, de ha valaki sunyin közelít, arra azonnal jelez és támad is, ha úgy adódna.


Teszteltem a Gyömörei komondoros teszten. Még viszonylag fiatal volt, kissé bizonytalan, de 2x is beleharapott a bundás emberbe. Azóta felnőtt lett, szerintem már sokkal komolyabban odalépne, ha kell.

2012. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Szóval akkor "tökéletesen" megvédene egy támadóval szemben, és nem hátrálna meg. Te mennyiért vetted ezt a kutyát? Mert sajnos nem akarok olyat venni, aminek az idegrendszere nem éppen "toppos".. :)

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek, persze még írhattok nyugodtan.

2012. nov. 13. 15:52
 19/24 anonim ***** válasza:

Manapság már kapsz nagyon is olcsón komondort, mert úgymond nincs rájuk kereslet. Aki ilyen méretű kutyát tarthat, azok általában a divatosabb fajták felé kacsintgatnak (kaukázusi, közép-ázsiai).

Privátban szívesen megadok pár kennelt, ahol idegrendszerre szelektált kutyák vannak. Az árak ilyen 30-60ezer között vannak manapság.

2012. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Rendben, elküldheted privátban.

Minél többet megszeretnék nézni, és kérdezősködni.

2012. nov. 14. 06:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!