Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok...

Melyik kutyát ajánlanátok arra a célra, hogy védjen engem? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondolok, hogyha elmegyek sétálni vele, vagy be akarnak törni a házba, akkor az megvédjen engem, akár az élete árán is! Persze tudom, hogy taníttatással minden kutyát meglehet tanítani, de Én most arra gondolok, hogy melyik az a kutya, ami tanítás nélkül is megvéd a gazdáját, nem pedig elfut, vagy nem támad, mert van ilyen is! Persze ha itt tartunk, akkor melyik az amelyiket a legjobb betanítani!


Tapasztalat: Volt kaukázosim is, az nagyon védett bármi történt, nem csak a "szája" volt nagy, sajnos elhunyt.


Sokan a Komondort ajánlják, mert az a gazdájáért kiáll, és amit a "sajátjának" tekint. Komondor az jó választás lenne??


Előre is köszi a válaszokat!



2012. nov. 12. 16:48
1 2 3
 21/24 torma válasza:
Nekem is komondorom van,és nagy telken lakom.Akaratos,ősi ösztönökkel megáldott kutya.Sokat kell vele foglalkozni eleinte.Konkrétan terület őrzésre lett kitenyésztve.Elvakultan védi a területét és a gazdát a végsőkig.Nem nagyon akad ellenfele.Előnye az is,hogy rezisztens a gázspray ellen.A nagy termet és a bunda ne tévesszen meg, ugyanis egy pillanat alatt reagál,és hihetetlen gyorsasággal.Ha a támadó leáll a támadással,akkor ő is,de fölöslegesen nem támad meg senkit,csak ha érzi,hogy fenyegetést jelent.Ez tanítás nélkül is benne van az ösztöneiben,szóval hogy megvédje,ami az "övé" szó szerint a vérében van,és nem győzőm hangsúlyozni, hogy IMÁDJA A GAZDÁJÁT!Ahogy én is imádom ezt a kutyafajtát!
2012. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
mopsz
2012. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Nyugodtan válaszd a komondort. Már csak azért is, mert értékes nemzeti kincsünk.:) Sokan írták, én is őket erősítem, nem kell semmiféle tanfolyamra járatni a kutyát. Neki ez benne van az ösztöneiben ősidők óta. Kölyökkorában kell rá odafigyelni(légy következetes, határozott), nehogy a fejedre nőjjön.

Sétálni is elviheted gond nélkül, nem ugrik senkinek, csak ha téged fenyeget valaki. Pl ha morog egy utcasarkon, akkor valószínűleg vár rád ott valaki lesben.

A gyerekeket is szereti, magas a fájdalomküszöbe.:)

Ahogy a többiek is mondták, ha normális tenyésztőtől veszed, nem lesz gond(bár a divatkutyák sokkal jobban belterjesek). A kerítéshez nem megy közel, kaját mástól nem fogad el, a gázspray meg majdhogynem hatástalan a bundája miatt. Ha már a szőrzetnél tartunk, nyáron nyugodtan levághatod neki, télire visszanő.:)

2012. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megfogalmazták a komondoros kollégák.

Nekem a másik szép magyar fajtám van a kuvasz.

Tulajdonságaiban nagyon hasonlóak.Sok és szakszerű

nevelést igényel mindkettő,viszont 1,5-2 éves korukra

a legkitűnőbb őr és védelmező kutyák.

2013. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!