Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusum parvo vírusban...

Dóri9009 kérdése:

A kutyusum parvo vírusban szenved. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Apa talált egy hete egy kiskutyát. Hazahozta, örökmozgó volt, le se lehetett lőni. Pár napja adtunk neki tápot, meg este egy kis felvágottat. Nem sokkal később kihányta, de nem gondoltuk, hogy valami baj lehet, úgy voltunk vele, hogy kajálás után sokat ugrált és felkavarta a gyomrocskáját. Pár napra rá elkezdett hányni, meg fosni. Elvittük állatorvoshoz, mondta hogy parvo. Kapott infúziút, meg valami barna port amit vízben kell feloldani. Mondta a doki, hogy B6-ot törjünk össze és azt kenjük a szájpadlására, meg itassuk teával. Ez történt tegnap. Ma egész nap feküdt, nyomtuk bele a teát, meg ezt a barna poros vizet, infúziút is kapott. Az orvos megállapította , hogy kb 10 hetes lehet. Ma már mászkált egy kicsit, jött utánam, de ugyanúgy hányt, meg ment a hasa, igaz nem volt véres. Kérlek segítsetek, mit csináljak, hogy jobb legyen Nidának?! Reménykedhetek?
2012. nov. 13. 18:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e Nidának valami ennivalót adni? Arra gondoltam, hogy veszek neki valami bébiételt, vagy krumplit keksszel összetörök.
2012. nov. 15. 19:09
 12/21 anonim ***** válasza:

Ezt a dokitól kérdezd meg!

Barátnőméknek pár napig pl. itatni is tilos volt, mert ugye folyamatosan hányt szegény, kapott vitaminos szérumot + infúziót, a doki azt mondta, hogy ne adjanak neki, mert ha kap, kihányja azt is, amit a doki adott neki...

2012. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Igaz tegnap már nem hányt, csak egyszer, meg mintha ha kicsit éberebb lenne. Jobban figyel a külvilágra. Meg ma is fosott, de itt-ott már mintha kicsit sűrűbb lett volna.
2012. nov. 16. 06:44
 14/21 anonim ***** válasza:

Akkor azért javulgat! :)

Majd írj még, hogy mi van vele!

2012. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hurrá, örülünk!!!!
2012. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki jobban van :) Eddig szerencsére nem hányt, sokat mászkált, néha futott utánam :) Már a labdájával is játszott egy kicsit, eddig nem érdekelte, a kutyaugatásokra is figyel, és mintha ugatott volna is egy kicsikét :) Ahogy simogattam, nyaldosta a kezemet, és az ujjamat is harapdálta. Annyira örülök, mostmár jó ránézni. Remélem már minden megoldódott :)
2012. nov. 16. 12:33
 17/21 Fannybaba8 ***** válasza:
Jaj de jó!!! :) Reméljük teljesen rendbe jön. <3
2012. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Megmondtam :-)))

Sok örömöt a kutyához! Vigyétek rendszeresen oltatni.

2012. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szerintem kigyógyult belőle! Ma már nem hányt. Reggel óta 1x fosott. Szerencsére ma már magától evett egy kis húslevest répával. Huncut is volt, mert ahogy ebédeltünk ott legyeskedett körülöttünk. Még a héten elvisszük dokihoz, hogy azért ő is lássa, és amint felerősödött jöhet az oltás. Most meg próbáljuk szép lassan felhízlalni :) Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsot, meg az aggodalmat :) Aranyosak vagytok :)
2012. nov. 16. 17:38
 20/21 anonim ***** válasza:

De jó :)

Barátnőmnek mondta az állatorvos, hogy a parvó lefolyása ugyebár 7 nap és a 8. naptól viszont mintha elvágták volna!

2012. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!