Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs étvágya a kutyámnak....

Nincs étvágya a kutyámnak. Köze lehet ahhoz, hogy kamaszodik?

Figyelt kérdés
Fél éves. Nem adok neki többet, mint eddig. A méretének megfelelő mennyiséget kap. Sőt, még csökkentettem is a mennyiséget, mint ami a tápon fel van tüntetve. Mostanában nem igazán eszik. Egy-két falat, és kész. A kedve jó, semmiben nem változott, sétákat várja, és sokat rohangál. Rengeteget játszunk, minden olyan, mint régebben. Egyedül az, hogy kevesebbet eszik, mint eddig. Azt észrevettem, hogy most kamaszodik, feszegeti a határait, és "elfelejti" néha az eddig tanultakat. Lehet buta kérdés, de köze lehet a kamaszkornak az evéshez? Amúgy Brit Care Puppy Large Breed-et kap. De szoktam neki főzni farhátat is, mostanában azt mindig megeszi. Unná a tápot?
2012. nov. 14. 17:36
1 2 3
 11/23 Csivibaba ***** válasza:
54%
Nálunk a nagy válogatás és össze-vissza evés hatására (és még ki tudja, miért...?!) lett egy jó kis vastagbélhurut is... Az kb 2 hónap :-(
2012. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ajjaj. :( Az a legfontosabb, hogy most már jól van és minden rendben! :)
2012. nov. 14. 20:33
 13/23 Csivibaba ***** válasza:

Igen :-)

Viszont nagyon sovány volt. De annyira, hogy mikor meglátta valaki, akkor látszott rajta, hogy azt gondolja, hogy éheztetem... :-S Pedig állandóan mentünk a dokihoz. Egy ideig adtam neki egy pasztát, az a neve, hogy Nutri Plus gél. Ez ilyen vitamin-cucc. Mikor nagyon nem akart enni, akkor ez jó volt, mert legalább nem fogyott le jobban. Szóval ha nagyon gáz a helyzet, akkor esetleg ilyet is lehet adni neki. Nekünk bevált. A kis csonti már kezd gömbölyödni :-)

2012. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy sovány volt, hiszen nem nagyon tudott enni szegényke. Gondolom hirtelen váltogattad neki a tápokat, és nem bírta a gyomra. Most már minden rendben lesz. Szépen felszedi a hiányzó kilókat, és mintha semmi baja sem lett volna. :)
2012. nov. 14. 20:48
 15/23 anonim ***** válasza:

Kis piszkok :) Szerencsére az enyém nagyon bélpoklos, bàrmit rakok elé, megeszi :)

Fogvàltàsnàl nàlunk hasmenés volt, lenyelte egy csomò fogàt, akkor mèg nagyon érzékeny volt mindenre.


Jaj, a kullancs miatt figyelj rà! A napokban volt itt egy kérdés, a kérdező kutyusa sem akart enni, de 10 km-t sètàlt + jàtszott, estére 39,6 volt a làza, mire beértek a kòrhàzba, màr 40,3 volt! Babéziàs a kutyus... Bàr, ha jòl emlékszem, a babézia lappangàsi ideje pàr nap, nem 2 hònap.

Méregesd a làzàt is 38-39 fok között normàlus.

Ha bàrmi gyanùs van, menjetek dokihoz!

2012. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

lehet, hogy nem eléggé éhes.

én lehet, hogy 1 kaját esetleg kihagynék.

mennyit is kap pontosan?

nekem szerencsém van ilyen téren, a most 10 hónapos kutyám sose válogatott és pár "perc" alatt megeszi a tápját.

a Brit sztem is jó táp.

2012. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Csivibaba ***** válasza:

Nem volt gyors a váltás, mert egy ideig mindegyiket ette. Aztán gondolt egyet, és már nem kellett neki. De már gyarapodik. Bár nála nem kilókról kell beszélni, hanem dekáról, mert csivava :-)

Érdekes... Voltak mindig és vannak nagytestű kutyáink is, de velük soha nem volt ilyen gond.

Na de most már tanultam belőle :-)


Van már valami fejlemény? Elvetted tőle a tápot, mikor nem evett?

2012. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Csivibaba ***** válasza:

M.-H. Alexandra!

Az enyém is felfal minden olyat, amit nem ehetne. Bármit adok neki, ami nem táp, azt egyből felporszívózza :-)

2012. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Most reggel megevett mindent. :D Mivel keverék kutya, így kb saccolni lehet, hogy felnőtt korában mekkora súlya lesz. Az állatorvossal kb 30-35 kilósra saccoltuk. Jelenleg 20 kg, úgyhogy szerintem lesz az több is 35-nél. A napi adagja 400 g. De kevesebbet kellett mindig is adnom a feltüntetettnél. Így én jelenleg 350 g-ot adok neki, ezt 3 felé osztva. Eddig kb napi 200 g-ot evett meg, a többit otthagyta. És ez azért kevés egy 20 kilós kutyának, szerintem. Pláne, hogy eddig megette a normál napi adagokat. Viszont most megnyugodtam, hogy megevett mindent. Természetesen, amikor konzervvel kevertem neki a tápot, akkor ezt a 350 g-ot is csökkentettem. De a konzervvel való keverés az ritka. A kullancs amúgy kicsit szívta csak meg magát, és amikor én észrevettem, akkor már döglött volt. A kutyán van spot on, úgyhogy csak belemászott, kicsit lakmározott a kutyából, majd elpusztult a spot on-tól. Azóta figyeltem a kutya minden mozzanatát. Ez az étvágytalanság kb 2 hete áll fenn. Fogyni nem fogyott egyáltalán. Én már arra is gondoltam, hogy a szomszéd titokban eteti. Rákérdeztem, tagadja.
2012. nov. 15. 09:14
 20/23 anonim ***** válasza:
53%

Szerencsére az enyém a tápokat is ette, amíg azzal etettem :)


Most esik le.. Fél éves a kutyi, 3x kap enni. A középső étkezést vedd ki, fél éves korban szoktak átállni a napi 2x etetésre! :)

2012. nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!