Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat pitizni és a szégyeld magad-ra?

Figyelt kérdés
Technika érdekelne, ül, fekszik, marad stb megy neki, ezeknél nekem sem volt nehéz kitalálni hogy vegyem rá hogy megcsinálja, de ennél nincs ötletem.
2009. aug. 15. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Hát az "Ül!", "Fekszik!", "Helyedre!", "Hozzám!", "Hozd!" vezényszavakat még megértem, hogy tudnia kell egy kutyának. De miért akarsz cirkuszi bohócot csinálni belőle? Olyan fontos, hogy produkálja magát? (Bocs, de ez az én őszinte véleményem, biztos lesz, aki le fog pontozni!)
2009. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ennyi elég is .Szomszédom tudod hogy csinálja hogy pitizen a kutya ? Lapáttal jól megveri .Megy ki a csávó a kertbe kutya kint van üvölt helyedre mit csinálsz ? Mit csinálsz ? Kutya mint egy bányász úgy bulik el ! Végül is szégyelli magát de ez nem jó megoldás.
2009. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos az első két hozzászóló úgy látom nem ismeri a fanatikusan munkamániás kutyákat... Érdekes módon egyátalán nem néznek cirkuszi bolondnak...

A szégyelld magad-ot ki kell kísérletezned. Nekem az egyik kutyámnak véletlenül ráfújtam az orrá, akkor ezt csinálta. Amikor erre rájöttem, párszor refújtam, aztán megdicsértem és már tudja is! A másik kutyának egy ragasztószalagot raktam a pofájára. NEM KÖRBE! Csak ott lógott, és ő egyből leszedte... Így tanulta meg.

A pitizést meg úgy tanítsd meg, hogy ültesd le a kutyát fal elé és vidd a kaját a feje fölé, de ügyelj, hogy ülve maradjon. Itt más módszert nem ismerek.

2009. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Az első válaszoló vagyok. Szerintem a munkamániás (de ezen kívül is bármilyen) kutyáknak értelmes feladatot betanítani érdemes, sőt kell is. De csak azért, hogy be tudjam mutatni a haveroknak, hogy pl. miként is szégyelli magát a kutyám, amikor tulajdonképpen semmi rosszat nem csinált?! Szégyellje magát akkor, ha rosszat tett, ha megszidom, de akkor meg ne pózoljon összevissza. Tanulja meg, hogy akkor kell szégyellnie magát, ha helytelenül cselekedett! A gyereket sem tanítod meg, hogy pl. dörzsölgesse a szemeit, és szipogjon bánatos tekintettel, ha te azt mondod neki, hogy "Szégyelld magad!", de nincs mögötte olyan dolog, ami helytelen! A kutya sem hülye! És akkor mit mondasz neki, ha tényleg bűnös, és tudnia-éreznie kell, hogy rosszat tett? Vagy akkor is csinálja azt, amit betanítottál neki, de egyébként meg nem tudja, hogy most épp komolyan vagy játékból mondod neki?
2009. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Csak az a baj, hogy a kutya nem tudja, hogy mit jelent a szó, ellentétben a gyerekkel... A szégyelld magad mozdulatot akár a kolbász szó kiséretében is megtaníthatod neki.... Amúgy sem kell a kutyűkra emberi tulajdonságokat vetíteni, nem hiszem hogy a kutya szégyelli amgát, legfeljebb fél, ha mérgesek rá... Miért lenne sokkal cikibb mint mondjuk a lábnálkövetés? Mert az ember ehhez megalázó dolgokatr kapcsol? A kutya csak megcsinálja, és örül, mert ő nem tudja hogy ka két lábon ül, akkor ő pitizik, és igaza is van... Ez csak egy mozdulat, az ember talált hozzá ki valamit...
2009. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
A pitizz cuccra vigyázz, mert akkor is fogja csinálni, amikor nem te mondod neki, és ha elkapatod, akkor folyton ezt fogja csinálni, és a sok kipitizett kajától pedig meghízik, és lerövidül az élete.
2009. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az érdemi válaszokat.
2009. aug. 15. 15:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem értem, az embereknek mi bajuk van azzalé, ha a kutya okos....

Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a kutya "cirkuszi bohóc" lesz.

Ha a kutyád megtanítod rá, figyeld meg, élvezni fogja, amit csinál. És ha sok időt vezs igénybe, legalább törődsz a kutyáddal.

Az előttem szólók ( a kivételek tudják magukról..) nem értenek hozzá. Ha szerinted ez hülyeség, akkor hülyeség. Senki nem kíváncsi rád. Ennyi.


Én is azt a módszert tudom,m miszerint a falhoz állítod. Énis így próbálom most a kutyám pitiztetni,de ő csak felugrik... Nem maraf ülve. De a sok próbálkozásnak hátha meglesz az eredménye.

A szégelyd magad!at én úhygy tanítottam meg, hogy ragtapaszt tettem az orrára úgy, hogy le tudja szedni, és amíg szedte mindig mondtam a vezényszót..

:D

2009. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:-) a pitizés már megy, végülis mögé álltam és jutifalatot a feje felé húzva sikerült megtanulni elég hamar. Néha még Ő is felugrál de egyre ritkábban:-)

szégyeld magad-ot kipróbálom ragtapasszal, kíváncsi vagyok:-)

2009. okt. 29. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!