Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi gondok?

Engedelmességi gondok?

Figyelt kérdés

9 hónapos szuka yorkshire terrierről van szó.


1. probléma: A behívás. Nagyon eleven a kutyus és ha utcán vagyunk abszolút nem figyel rám csak nagy ritkán. Jó lenne kirándulni, parkba vinni szaladgálni de így nem lehet. Hogy tudnám neki megtanítani, hogy ha behívom az nem csak azért jó mert jutalmat kap, hanem kötelező értékű és szabály? Hogy lehet "büntetni", korrigálni ha pl. futtatóban nem jön vissza? Milyen gyakorlatokkal erősíthetem a bizalmat köztünk?


2. probléma: Ha meglát egy kutyát iszonyatosan teperni kezd hozzá, nem egyszer tépte már ki a kezemből a pórázt. Nem aggresszívan közeledik, játszani szeretne meg barátkozni de nem tudhatom hogy az a kutya is barátságos-e. (találkoztam már idegbeteg yorkival aki 4 méterről ugatta meg morogta a kutyámat úgy hogy meg sem szagolta meg semmi...) Hogy lehetne azt megtanítani hogy csak akkor közeledhet ha megengedem?


Budapesten lakom de nincs kocsink és elég messze vannak kutyaiskolák tömegközlekedéssel. Érdemes lenne házhoz fogadni egy kiképzőt? Megoldható a probléma vagy várnom kell amíg kicsit idősebb lesz a kutyus és lenyugszik?


2012. nov. 18. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha vársz, azzal csak rontasz a helyzeten. Keress kiképzőt, de lehetőleg olyat, aki a problémák okát is kezeli, elmondja, miért ilyen a kutya, és hogy kell rendbetenni a kapcsolatotokat ahhoz, hogy ne sz*rjon a fejedre.
2012. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a problémák abból fakadnak, hogy nem te vagy a "főnök", ezt te is jól felismerted.

Otthon, magadtól is tudsz ezen változtatni, de külső segítséggel könnyebb és gyorsabb, viszont költségesebb.

Én az enyémet ma vittem először hasonló gonddal kutyasuliban.


Egyébként merre laksz?

Én is azt hittem, hogy minden kutyasuli baromi messze van, aztán kiderült, hogy 4 saroknyira van egy, kb ezerszer sétáltam el előtte.... :D

2012. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!