Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik! Jó a kutyának a tej?

Szupertitkos juditka kérdése:

Kutyagazdik! Jó a kutyának a tej?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti a Husky-m a tejet (cukrosan), alvás előtt kiköveteli.. igen nyilván mert hagyom! Mindenki azt mondja hogy nem jó neki mert nem tudja megemészteni és garantált a hasmenés, viszont neki semmi baja tőle, de a későbbiekben sem szeretném hogy legyen... szóval azt már sejtem hogy nem kaphat minden este tejet, de teljesen meg kell vonnom tőle? Ti mit gondoltok?
2012. nov. 19. 11:06
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit fogalomzavaros lehetsz, mert a BARF pont arról szól, h olyat eszik a kutya, amit a legközelebbi rokonai.


Andizsuzsi! Az én kutyám falta is a fagyit, köszöni szépen, jól van. Heti 1 gombóc mindig volt.

2012. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

:D

Hát igen, Little Rednél a pont :)

2012. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:
49%
Most biztos én is le leszek pontozva,de nem értek egyet azzal,hogy a cicának jó a rendes tej.Természetes,hogy a cicatej laktózmentes,és semmi egyéb,de nem gondolnám,hogy lehúzás,mivel nálunk a boltba a legolcsóbb laktózmentes tej 400 Ftba kerül,és mivel nem kapnak az én állataim olyan gyakran tejet nincs értelme nagyobb kiszerelésban vennem.Amúgy gondolom a válaszadónak a fosás miatt javasolta a doki.Illetve az én cicám nagyon rosszul volt a tejtől.Mindenki más.Amugy nekem tenyésztő mondta,akitől vettem a cicát,hogy ne adjak tejet Neki az hülyeség.Nem hittem adtam,és el is kellett vinnem dokihoz olyan rosszul lett.Ugyhogy a cicatej nem hülyeség,és 195FT ért nem gondolom,hogy olyan drága.1 2 tányérnyi van benne.Heti 2szer kaphat.Én megértem a cicatejes válaszadót is.És a kutyómnak is azt adok én is ugyanúgy,mivel ő sem bírja.Mindenki más.. :)
2012. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Fogalomzavaros Te lehetsz. A BARF csak elméletben jelenti ezt, de bizonyos részei igencsak távol állnak attól és ahogy, amit a kutya legközelebbi rokonai esznek.


Egyrészt a kutyafélék jóval kevesebb arányban esznek növényi eredetű ételt, mint ahogy a BARF-ban kitalálták. Másrészt túlságosan is ki van számolva, hogy miből mennyit és hogyan, mintha a Norbi update konyhát nézné az ember.

Harmadrészt táplálékkiegészítőket ugyanúgy javasolnak, ami szintén teljesen felesleges egy egészséges, megfelelően táplált kutyánál (hozzáteszem a legközelebbi rokonai sem ugranak be a boltba táplálékkiegészítőért).

Negyedrészt tejterméket is tartalmaz, amit ugye a rokonok szintén nem igazán esznek.


Szóval a BARF és ahogy a rokonok esznek 50%-ban más.

2012. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tej "rossz" dolog, de általában mérgezés esetén tejet kell inni illetve itatni amig minnél előbb orvoshoz nem jut az ember vagy állat...


És ha bárki utána néz megtudhatja a tejről:

- A tej: csak bébiknek való és csak a saját fajtájának a teje, MINDEN MÁS MÉREG ÉS SOHA NE FOGYASSZON SENKI TEJET!

- A tej: élet, erő, egészség, fontos ásványi anyag és vitamin forrás, stb... Naponta igyál tejet!


Kinek mi tetszik válasszon!

Minden igaz és az ellenkezője is.

2012. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Az ember az egyetlen aki más állat tejét fogyasztja...

Én abban hiszek hogy olyat egyen,igyon amit a természetben is enne,inna.


Még ha kefír lenne akkor esetleg, nem véletlen mondják hogy a vemhes kutyának sem kell tejet adni mert a nagy része csak víz, foglalja a helyet, illetve annyi dolog úgy sincs benne hogy pótoljon rendesen.


Ha már Husky, az eszkimók adtak neki valamilyen tejet is valaha?:)

A kutya szervezet más mint az emberé, de minden ami a természetben nem valósulhatna meg, de az ember még is csinálja az hülyeség.

2012. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi

Azt úgy értettem,hogy ha pl.: egy hétig mindig adott neki, utána elvárja az tény,de nem muszáj adni. Nálam a kikövetelés ott kezdődik ha a gazda eszik a kutya nyüszit,ugat vagy bármi és a gazda ezek után ad neki,ez követelés, de nem a kutya hibája. Erre godnoltam,hogy ezt nem szabadna hagyni, de azt hiszem a kérdezőnél nem ez a helyzet, egyszerűen így szokta meg a kutya és már várja.

A másik rész, meg,hogy ette volna a fagyit, naná,de azért az észszerűség határain belül értettem,hogy bízom benne, a tej nem mérgező mint pl a csoki /azt nem is adok neki,pedig 100% hogy megenné/, tehát ha a tej jól esik neki és nincs hasmenése, akkor erre azt mondom bízom benne , hogy tudja mi a jó neki :)

2012. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Hovarju ***** válasza:
100%

Jó nagy vita keveredett az ügyből, ezért most én is leírom a véleményem:

Azt gondolom, hogy az a kutya, aki kap tejet és ne fosik tőle, az később is kaphat. Van olyan kutya aki nem laktóz érzékeny. Amelyik meg fosik és rosszul van, annak nem szabad adni.

Hogy jó-e a kutyának a tej? Ha nem fosik tőle és láthatóan szereti, ártani nem árt.

Az ember is eszik egy csomó dolgot, ami nem egészséges, de ettől még finom.


Ennek ellenére cukrot nem tennék bele.


Nekem malamutom volt 13,5 évig. Amikor 3 hónaposan váratlanul hozzánk került, első ötletre forralatlan tejet adtunk neki. Be lafatyolta és elaludt. Aztán kb.3-4 éves korától a nagymamám majdnem minden reggel adott a kutyának egy pohár tejet, vagy laza kakaót, áztatott kenyérrel. Soha nem volt baja tőle.


Érdekes volt viszont, hogy amikor a nagymamám meghalt, többet nem ette meg a kutya a tejet.

2012. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Huhh mennyi válasz! Én vagyok a kérdező!!!! Azért adunk neki tejet, mert ha nem kapja meg este A JÓL MEGSZOKOTT TEJET, akkor jön - megy, ezt pedig úgy kell érteni , hogy rááll a kilincsre és benyit az ajtókon, 3-5 percenként végignyit minden ajtót, a bejárati ajtóval kezdi, amit természetesen nyitva hagy ugye??? mert bezárni nem tanítottuk meg! ugye? :D majd jön be a nappaliba, ahol üveg van az ajtóban és párszor már betört benne mert nekicsapja a bútornak. mielőtt valaki még előállna azzal h hát akkor csukjuk ki, akkor már most mondom : nálunk alap hogy nem csukjuk ki a kutyát mert a család szeme fénye, amikor a szükség úgy hozta hogy ki kellett zárnunk addig feszegette a kilincset, amíg össze nem törte benne a zárat, amit ki kellett cseréltetnünk benne + össze- vissza karcolja az üveget, két tükrösüveg van az ajtóban, a kilincstől távolabbi tükörhöz, a kilincshez közelebb eső körömreszelőhöz hasonlít. ha bejutott a szobába akkor néz az emberre mint egy kis boci és indul a konyha felé a hűtőhöz, és mindezt addig amíg valaki nem ad neki tejet, ha megkapta az egyébként fél csésze tejét, elalszik. HÁT ÍGY ÉRTEM HOGY KIKÖVETELI A KUTYA A TEJET! mert a kutya ellett kényeztetve és mára megállíthatatlan, és nem is az volt a kérdés hogy hogyan szabályozzam a kutyámat, hanem hogy adhatom a neki a tejet anélkül hogy ezt eljátszanánk nap mint nap, vagy árt-e neki. mert ha igen, akkor inkább szorgalmasan zárogatom az ajtókat utána ahogy az elmúlt 5 évben is tettem. este pont kitelik az időmből, mellesleg nagyon bírom nézni a tökfejét mikor berobban az ajtón! :D marha aranyos, épp meg nem szólal! szoval maradhatunk a kérdésnél, nem nevelési tanácsadást kértem. a többi válaszolónak pedig nagyon köszönöm, aki pedig abba köt bele hogy kiköveteli a kutya a tejet, hát húzzon a sunyiba!
2012. nov. 22. 11:20
 40/40 A kérdező kommentje:
Már sikerült elolvasni majdnem minden választ! de nekem kutyám van nem cicám és nem fosik!!!!!!!! nah!!!!!
2012. nov. 22. 12:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!