Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami baj lehet a lábával?

Valami baj lehet a lábával?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos német-juhász kutyám sántít. És nem tudom miért. Jó körülmények között van és sokat szoktam játszani vele. És a szüleim is nagyon szeretik. Nehéz nevelni és eléggé nehéz vele bánni, mert harap-még ha játékból is- és erről nem tudom leszoktatni. Ki hogyan szoktatta le a harapásról a kutyáját? És a másik gondom az, hogy sántít. Most értem haza egy egy hetes nyaralásból és tegnap még semmi baja sem volt. Ma be volt zárva egy kicsit, mert vendégeink voltak és nem akartam, hogy Őket is harapja. És most, hogy kiengedtem sántított. Pedig nincs semmi olyan, amivel megsérthette volna magát. És nem tudom mit tegyek. A szomszédunk mondta, hogy az ilyen fajta kutyák szoktak sántítani. Ez igaz? Segítsetek!!
2009. aug. 15. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Diszpláziás!

Gondolom nem tenyésztőtől van, nincs törzskönyve, és a szülők nem diszplázia szűrtek.

2009. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy a hirtelen növekedés miatt csonthártya gyulladása (panostitis) van, de mindenképpen vidd el orvoshoz is. Ha az, amire gondolok, akkor vigyázz mennyit mozgatod, kicsit vegyél vissza. Adj neki valamilyen újzélandi zöldajkú kagyókivonatot tartalmazó izület erősítő szert és vegyél vissza a kajából.
2009. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy ez, vagy az.

De ezt csak vizsgálattal lehet megállapítani. Mindenképp érdemes kivizsgáltatni, hiszen minél előbb elkezdik kezelni, annál jobb. (és olcsóbb)

2009. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van törzskönyve és fajtiszta kutya! Kikérem magamnak! Ja és ajándékba kaptam a barátom szüleitől akiknek szintén fajtiszta kutyáik vannak!

A többieknek pedig köszönöm:D

2009. aug. 15. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy csak símán belelépett valamibe, vagy benőtt a farkaskörme és fáj neki...?
2009. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak:D De hisztis valaki.
2009. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megsúgom, mindenkinek fajtiszta kutyája van, kivéve annak akinek csehszlovák farkaskutyája van. Ugyanis a faj a kutya, a fajta pedig a németjuhász. Ha már ennyire kikéred magadnak:D
2009. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: 5 hónaposan nem látszódik egy kutyán, hogy dp-s! Esetleg gyanús a mozgása, a járása, de maga dp konkrétan nem látható. Nem véletlenül szűrnek csak 1 éves kor után az orvosok...

Szerintem vidd el orvoshoz a kutyád. Az is lehet, hogy csak megcsúszott a padlón, beütötte a lábát, és meghúzódott neki. Lehet toklász is, akármi!

Ha valóban SEMMI nem sérthette meg, a sántítás oka az, hogy gyorsabban nő, mint ahogy a csontjai lépést tudnának vele tartani. Kalcium, magnézium, zöldkagyló kivonat.

De csakis orvossal való egyeztetés után, mert a túlzott kalciumozás éppúgy árt, mint a kalcium szegény étrend. A vitaminok, kiegészítők mennyisége és aránya attól függ, hogy amúgy mivel eteted. Ezért kell dokival egyeztetni, mert ő tudja az arányokat.

2009. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem unalmas még ez a szaporító-tenyésztős duma? Semmi köze ehez a kérdéshez!

Amíg be volt zárva nem sérthette meg a lábát? Beakaszthatta a rácsba, megrándult... Az állatorvos meg tudja nézni, mi így neten keresztül nem!

Nagytestű kutyakölyköknek ajánlatos az etetőtálkát olyan magasra tenni, hogy a kutya evéskor ne hajoljon le nagyon csak a fejét lógassa a tálba, így nem terheli túl a melső lábait. Az is jó, ha fekve eszik a kutya.

Csonterősítőt ajánlatos szedetni vele.A nj.-nál a hirtelen növés is okozhat sántítást.

2009. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na hát akkor most majd meglesz az ára annak az ajcsi kutyának!
2009. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!