Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le? Szerintem...

Hogyan fárasszam le? Szerintem nem elég neki a szokásos sétamennyiség.

Figyelt kérdés

2 éves, nagytermetű 40 kilós kutyánk van. Napi 3-4 séta, a reggeli-esti pisi séta, a többi minimum egy órás, a közeli futtatóban, vagy erdőben. Mégis úgy gondolom, hogy nem fárad el a kutya. Sajnos a munka miatt nem tudom többször levinni.

Mit tanácsoltok, hogy az a napi 2-3 óra olyan fárasztó legyen, hogy utána csak aludjon? Próbáltam már agyilag is lefárasztani, de én hamarabb elfáradok mint ő... A fizikai fárasztásról ne is beszéljünk! Jó erőben vagyok, de 10 percnél többet kötelezni sem tudok vele, olyan kitartó.



2012. nov. 20. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:

El szoktad engedni? Ilyenkor labda bot visszahozás, vagy kerestetni vele a labdát (na az a jó agyfárasztás).

Valamint én az én kutyámmal szoktam futni járni, párom pedig biciklizni. Most is futásból jöttünk. Nincs is jobb egy reggeli futásnál az erdőben :)

2012. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem engedem még el, mivel menhelyről fogadtam be, és még nem visszahívható 100%-ig. Meg elég kelekótya, nem akarok kockáztatni. A labda nem érdekli, nem hozza vissza, a bottól fél. A labdázást jutalmazással is próbáltuk, de úgy sem. A bújócskát próbáltam, de annyira az sem érdekli. Egyedül a kötélhúzás az, amire bárhol-bármikor kapható.
2012. nov. 20. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek vadász ösztönei? Egy szőrös plüss kergetése is fáraszthatja. Egy hosszabb bot végére madzaggal felkötöd, és azt húzod előtte.

Vagy ha szeret szaglászni, és persze ha szereti a hasát, akkor hús főző levét, vagy bármilyen kaja levét palackba tölteni, és úgy húzni a földön vele egy csíkot, mármint a tartalmával (legjobb a csík húzására a "szopkodós" végű kupak :) ) majd a csík végén egy jutalomfalat várja. Lényeg az, hogy kövesse a szagot. Eleinte kisebb csík, majd egyre hosszabb, és hosszabb.

Más hirtelen nem jut az eszembe.

2012. nov. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért akarod, hogy csak aludjon a kutya?

Egy ereje teljében levő kutya igen hamar regenerálódik.Ha nem mentek sehova, akkor is el tudja magát foglalni. Rágással, ha játékos, a játékával és úgy általában figyeli, hogy mi történik a környezetében.

2012. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert napi 8-10 órát egyedül van. Szeretném annyira lefárasztani, hogy ne legyen esélye sem rágcsálni, sem unatkozni. Még nem ugat, nem rombol, de ha ez így marad akkor fog. Ezt is szeretném elkerülni, ezért lenne jó a lehetőségeimhez mérten a legjobban kifárasztani.
2012. nov. 20. 11:37
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pórázon fél napig is mászkálhattok, attól nem fog kifáradni!

Erdőben, forgalomtól mentes helyen igenis engedd el, akár hosszú, 10-15 méteres pórázzal. Legyen nálad sok jutalomfalat, akár az egész napi kajáját megkaphatja sétán, ezzel legalább erősödne köztetek a kapcsolat és sok mindent megtanulhatna.

Bringával futtatás is nagyon jó, ahhoz még elég is a póráz. De NE BETONON, hanem természetes talajon fusson.

Labdázásra próbáljátok rávenni, azzal jól ki lehet dögleszteni.

Ja, és ha 8-10 órát van egyedül hagyva és tele van energiával, az nagyon nem jó. A reggeli sétán kéne legjobban kidögleszteni, tehát egy jó órás futtatás kéne reggelente...ugyanis hiába fárasztod le este, ha egész nap tele van energiával, amit nem tud levezetni...levezeti károkozásban és ugatásban...

2012. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!