Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutyámat megtámad...

4 hónapos kiskutyámat megtámadta egy felnőtt Argentin dog felnőtt volt, lesz lelki baja neki?

Figyelt kérdés
Seb nincs rajta. A gyerek akivel volt olyan laza volt ,mondja nem bántja a kutyája de az rajta feküdt hörgött ,támadott. Szegénykém meg hanyatt feküdt és tehetetlen voltam.. Nem akarom, hogy verekedjen :(

2012. nov. 20. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jól értelmezem, de ha a gyerek mondta azt hogy az övé csak rendre fenyíti a tiedet akkor én a helyedben nem haboztam volna "rendre fenyíteni" a gyereket még ha szóban is, mert azt a srácot még ott kellett volna helyre rakni, mert ez így veszélyes lehet hogy ő így áll hozzá (mert egy gyereknek persze hogy harci kutya kell még véletlen sem egy labrador).
2012. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az én kutyámat is megtámadta fiatal korában egy nála kisebb, és megharapta a lábát.

Azóta, ha arra megyünk, minden alkalommal megmorogja!! De csak azt az egy kutyát. Emlékszik.

Ugyanis a kutya nem hülye, csak nem tud beszélni. És ez nem ugyan az.


Amúgy szocializált, okos kutyám van, minden más kutyával eljátszik, probléma nélkül. Így nem is haragszom rá amiatt, hogy ő haragszik arra a másikra.

2012. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Rászóltam,hogy szedd már le a kutyádat nem halkan hangosan. Agresszív volt a kutya a srác amikor odament hozzá és a kutyája behúzott farokkal leszállt a kutyámról és elfutott.. Nagyon félt a sráctól. :/ Előttem nem verte el.. Nem tudom mit vár tőle tulajdonképpen.
2012. nov. 20. 16:40
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én vizslámat 6 hónaposan támadta meg egy kaukázusi juhász. Kiengedte a gazdája és a kislányom sétáltatta a kutyánkat az utcában. Nem lett baja, azonkívül, hogy kicsit elharapta a nyelvét az ijedtségtől. Lelkileg viszont mindig félt a nagyobb kutyáktól. Később egy idősebb vizsla harapta meg az orrát. Úgyhogy a nagykutyáktól azóta is fél. (9 éves)
2012. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne parázz rá, hogy lesz-e lelki baja, mert akkor tuti lesz, ha innentől kezdve óvni fogod mindenféle méretű kutyától.

A kutyák a mának élnek, sok szocializációval később nem fog erre az esetre emlékezni. Ha teheted vidd sokszor kutyaoviba, és az ilyen egyéneket messzire elkerülni.

2012. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt föl, hogy egy kölyök, magát megadó - ahogy írtad hanyatt feküdt - kutyát támadott meg egy feltehetően felnőtt kutya???

Ez nagy gáz! Mert ha a támadó kutya már ivarérett felnőtt egyed, akkor ez veszélyes eb!

Annyit tudok tanácsolni, hogy kerüld el őket és ha lehet figyelmeztesd a többi kutyást is.

Ha esetleg tudsz a sráccal beszélni - mikor nincs nálad a kutya az lenne a legszerencsésebb, mert talán tenne valamit.


Nálunk ugyanez történt mikor 3 hónaposan először mentünk sétálni. Egy argentin dog ráugrott a kutyámra, aki visítva menekült, nyakörvet letépve miegyéb. Semmi baja nem lett, de vele együtt halálra rémültem, a kutyámat szó szerint úgy kaptam el, hogy ráugrottam. Aztán egy ideig minden séta remegő lábakkal telt, de legyőztem a félelmem és vittem továbbra is nagy kutyák közé.


Szerencsére nem volt maradandó "károsodás" a kutyám a környék egyik legjobban nevelt yorkija:)

2012. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Dönci91 ***** válasza:
az én kutyám fölé csak játékból állt egy szintén kölyök pitbull.a baj csak az volt,hogy az enyém mindössze 1,5kg volt a pitbull meg 25kg.az enyém annyira megilyedt,hogy azóta retteg a kutyáktól.mindegy mekkorák,egyszerűen menekül ha meglát egy kutyát.hiába vittük kutyák közé.valamikor megszaglássza őket max 5percet játszik kisebb kutyákkal és a semmiből el kezd félni.sajnos ilyen is megtörténhet. :(
2012. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!