Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nektek milyen...

Kutyások! Nektek milyen szép/mókás sztoritok/emléketek van a szőrös családtagról?

Figyelt kérdés

Nekünk minden kutyánk kinti-benti volt/van.

Egyszer nem volt kedvem játszani a németjuhinkkal, mert valami érdekes ment a tv-ben. Jött "molesztálni", de elküldtem. Ekkor ellopta a távirányítót bosszúból. Vissza vedtem eltettem. Később vissza sompolygott,(fordítva feküdtem az ágyon, nem láttam az ajtót) oda dugta a fejét az arcom mellé, bele böfögött a fülembe, aztán el szaladt. :D


Kisseb korunkban spánielün volt, meg bernát hegyink.

A spánielt rendszeresen felöltöztettük a turiból vásárolt babaruhákkal és nem tiltakozott. Cumisüvegből itattuk vele a vizet és egy régi bölvsőbe raktuk. A kis hülye még aludt is benne mikor olyanja volt. (Akkor kb 5-6 éves lehetett a kutya.) Cukorból készült cumit szopogatva is van róla kép. :-)


Ez időtályt karácsonykor feltűnt, hogy hiába sasol anyám minket. Még is egyre kevesebb a szaloncukor a fán. Egyik reggel kifigyelte, hogy a bernáthegyi lepiszkálja az orrával, a spani pedig kibontja. Na akkor gyorsan a fényképezőgép!

Onnantól kezdve mindíg vett a fára habcsókot nekik. Rengeteg kép készült amint szedegetik le. :-) Kedvencem az a kép, amikor a fa majdnem felborult, mert beakadt a cérna amire rá volt kötve a habcsók. A képen kb 45°-ban dől a fa, a bernáthegyi meg húzza a cukrot. :-) Nem borult fel, szerencsére még valaki időben elkapta. (Már nem emlékszem ki volt az.)

3 tekercs negatívból, 2 csak kutyás volt azon a karácsonyon. Meg is jegyezte az akinél előhívattuk.


Következő húsvéton, anyám, egy kosárban hagyott a konyhaasztalon csokitojásokat, nyuszit, negro cukorkát. Fater este kifordítva hagyta a széket, a spanink meg szépen fellépcsőzött rajta.(álltalában nem csinállt ilyet) Felzabállta az összes csokit, még a negrot is kibontotta valahogy és megette. Meg kapta érte a büntetést. Pár hónap mulva meg az ugyan így, ugyanott hagyott hagyott rántott hús és rántott gomba szeletekre csa pott le. A husit megette, a gombát otthagyta.


Nektek is van hasonló sztoritok? Leírnátok? :-)

Van még több is, hirtelen most ezek jutottak eszembe.

Bocs, kicsit hosszú lett.



2012. nov. 21. 12:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is több kutyám volt.

Németjuhász. Karácsonykor arra rohantunk a szobába, hogy nagy puffanás, és a karácsonyfa eldőlt. Majd megláttuk a kutya fejét,és a szaloncukor papírjait szanatszét a szobában. Mivel az alsó részen lévő összes szaloncukrot kicsomagolta és megette, jöhettek a fentibb szaloncukrok, rátámaszkodott a fára és eldőlt..

Palotapincsi.. Imádni való kis családtag volt. Egy nyáron kint voltunk a kis utcánkban. Én néztem hogy a sógorom a kocsi csomagtartójából veszi elő a kismalacokat az anyósoméknek. (anyósomék 5 kismalacot vettek, és a sógor hozta el nekik. A kiskutyám teljesen belemerült a sétálásba, így nem vette észre, hogy az egyik kismalac kiugrott a kocsiból és egyenesen felé futott. Majdnem egyforma méretűek voltak. A malac is megtorpant csak lesett a kiskutyára, a kutya is megtorpant. Mindkét állat megijedt, és a kiskutyám gyorsan beszaladt a lakásba, az ágy alá.. De a kismalac is ijedtében a lakásunkba szaladt, mert a sógor kergette. Ő is az ágy alá bújt a kutya mellé, így a lakásban lett egy kis kergetőzés.. Nagyon jót nevettünk, de sajnáltam a kiskutyámat mert félt a malackától..

Beagle. A kiskutyám halála után egy beagle kiskutyával próbáltak vigasztalni. 8 hetesen került hozzánk, és nagyon eleven, élénk kutya volt. Mindig láb alatt, mindig ugrálós, játékos volt. Egyik délután feltűnt a családnak hogy a kiskutya kiment a szobából, de túl csend van. Így elkezdtük keresni. Nem találtuk, pedig nem nagy lakásban élünk. Az ajtó zárva , így ki nem tudott menni az utcára. A fiam találta meg végül. Az automata mosógép dobjába belemászott, és elaludt. Volt benne egy pokróc azzal a céllal hogy délután kimosom. A addig tekergett benne míg a pokróc teljesen eltakarta, és a kiskutya szépen elaludt..

Jelenleg nincs kutyám..Még mindig nem tudtam kiheverni a kiskutyám elvesztését..

2012. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De ari!! :-D
2012. nov. 21. 13:05
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nagyon aranyosak ezek a sztorik :)


Nekem még kölyök a kutyám, 5 hónapos. Kb. 6 hetes lehetett, amikor beleszerettem és kihoztam az Illatosról. Akkor max. másfél kiló lehetett.

Tudtam, hogy kutya nélkül nem jövök el, ezért mindennel felszerelkeztem. Volt kisnyakörv, póráz, szájkosár, nagy nyakörv, hosszú póráz...minden. Ezek benne egy nagy szatyorban, meg volt nálam egy kis táska, amiben az irataim, ilyesmik voltak. És olyan nagyon ronda diszkónarancs színe van.

Hát, a kicsi nyakörv is olyan nagy volt, hogy nem maradt meg rajta. Ekkor beletettem a táskába. A méretei kb. 25cm*15cm. Ebben vittem haza. És amíg nem volt meg minden oltása és menni kellett vhova, ebben vittem.

Néhány napja ahogy pakolásztam, előkerült a táska, és csak ledobtam a földre.

Egyszercsak hatalmas örömugatás és a már 16 kilós kutyám próbálja magát beletuszkolni a táskába. :D

Nagyon mulatságos látvány volt :D

2012. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk gyerekkoromban volt tacsink. Fene egy dög volt, de minket sem kellett félteni a tesóimmal. Egyszer úgy döntöttünk h rodeót játszunk vele, és a hasára körbe kötöttünk egy cipőfűzőt és belegabalyintottunk egy lego embert és azt néztük mennyi idő alatt piszkálja le a legot. Tényleg mint egy bika patogott össze-vissza. De szerintem annyira nem lehetett kellemetlen élmény neki, mert többször is hagyta h rákössük :D


Mosógépben elbújós nekem ios volt csak cicával. Azóta para, és létszámellenőrzés mielőtt beindítom :)


A huskynkkal az volt vicces mikor először látott havat. Anya megy ki keresi a kutyát, az meg ott feküdt közvetlen mellette és nem vettük észre :) Rögtön látszott rajta h hóba született, nagyon élvezte.


Az egyik ismerősöm kutyájával meg lehet focizni, szó szerint. Mindig visszapasszolja a labdát.


A mostani kiskutyám, meg óramű pontossággal 7-kor kel, és már lopja is valamelyikünk papucsát. Ez amúgy nem szokása, de reggel mindig bepróbálkozik. Aztán ha hallja h felébredtünk a vonszolás neszeire, már fut is vissza az ágy mellé és kuksol fel, h mostmár lehet simizni :D

2012. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ja és egyszer volt még h a tacskónkat is meg az öcsémet is- aki akkor volt talán 2 éves, beöltöztettük indiánnak, mikor anyáék nem voltak otthon. Mindketten kaptak tollas fejdíszt. Le is fényképeztük, tök arik voltak, anya nagyon nevetett, mikor hazaért :)
2012. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Boxer keverék kutyámnak éppen az előbb szívta be a pofiját a porszívó, most ez a legújabb. Beindítva hagytam amíg bejöttem a másik szobába a fejéért, és persze muszáj volt belekontárkodnia, ezért a logó pofáját beszippantotta, és ugyan sikerült kiszabadulnia a halálos porszívó támadásból, de a farkát a hasáig húzta, úgy megijedt, és berongyolt a másik szobába. Csak 10 perc könyörgés, és a kedvenc jutalomfalata árán jött ki... :D Bolond kutya :)
2012. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ááá, ezek nagyon jók!

A szatyrosat és a kis indiánokat menéztem volna. :D Ez a létszám ellenőrzés is haláli.


Nekünk mikor már meg volt a spanink kb 1 éves, akkor hozták a bernáthegyit. Alapjában véve szerették egymást. De eleinte amikor játszottak, a spani kergette a benáthegyit a dohányzó asztal körül. Mikor megunta, bebújt a dohányzó asztalka alá és onnan ugatott. Néhány hónappal később, már nem fért be kergetőzés közben. (Gondolom akkor jött rá, hogy ő a nagyobb.) Fordult a kocka. Ő kergette most már. Szegény sánielünk mikor már nem tudott hova futni hogy nyugta legyen, magas ugrással bevágódott anyám ölébe.

2012. nov. 21. 13:46
 8/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Volt jó pár sztori az évek alatt...Itt egy friss, kb. 1 órával ezelőtti szösszenet:

Behalok Argoson :)

Hazaérkezve a külső újságtartó hengerből a kapun belül lévő hengerbe tettem a hátsó szomszédnak pár reklámújságot, Argos ezt látta szerintem. Most mentem ki, az újságok az ajtóm előtt hevernek :O Szomszédot megkérdeztem, ő nem nyúlt az újságokhoz, akkor még nem voltak a földön se...egy verzió lehetséges: Argos házőrzés közben kiszedte a hengerből és idehozta az újságokat :D 

Legalább ugatott-kapart volna, hogy engedjem be vagy vegyem el tőle az újságokat :D Tudom...ne legyen maximalista :D

2012. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hehe, ez is jóó!!!! :D
2012. nov. 21. 16:17
 10/24 A kérdező kommentje:

Nekünk volt egy, ami a telefont vitte oda.

Fater minden kutyát úgy idomított, h füttye oda menjen. (Lusta.volt kiabállni. :-) ) Egyszer csengőhangnak, egy füttyszót rakott. Csörög a telefon a konyhában, a kutya rohan be, de sehol semmi. Apám a szobában feküdt. Ki-be szaladgált németjuhászunk, nem értette miért innen jön a hang, ha a gazdi a másik szobában van.

Akkor anyámnak eszébe jutott, h úgy is mindíg magasra kell tenni a távirányítókat, mert szerette lopkodni. Kíváncsi lett mit csinálna a zelefonnal. A szájába adta és mondta neki:"keresd meg apát". És bevitte neki. :D Oda viszont már nem adta. Kicsit birkozni kellet vele. Ezt eljátszották egy pár alkalommal, utána már simán odavitte neki mindíg ha csörgött. De csak faternak.


Egyszer meg bosszúból ki dobta tesóm a zoknimat az ablakon. A spanink meg vissza hozta.

2012. nov. 21. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!