Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nektek milyen...

Kutyások! Nektek milyen szép/mókás sztoritok/emléketek van a szőrös családtagról?

Figyelt kérdés

Nekünk minden kutyánk kinti-benti volt/van.

Egyszer nem volt kedvem játszani a németjuhinkkal, mert valami érdekes ment a tv-ben. Jött "molesztálni", de elküldtem. Ekkor ellopta a távirányítót bosszúból. Vissza vedtem eltettem. Később vissza sompolygott,(fordítva feküdtem az ágyon, nem láttam az ajtót) oda dugta a fejét az arcom mellé, bele böfögött a fülembe, aztán el szaladt. :D


Kisseb korunkban spánielün volt, meg bernát hegyink.

A spánielt rendszeresen felöltöztettük a turiból vásárolt babaruhákkal és nem tiltakozott. Cumisüvegből itattuk vele a vizet és egy régi bölvsőbe raktuk. A kis hülye még aludt is benne mikor olyanja volt. (Akkor kb 5-6 éves lehetett a kutya.) Cukorból készült cumit szopogatva is van róla kép. :-)


Ez időtályt karácsonykor feltűnt, hogy hiába sasol anyám minket. Még is egyre kevesebb a szaloncukor a fán. Egyik reggel kifigyelte, hogy a bernáthegyi lepiszkálja az orrával, a spani pedig kibontja. Na akkor gyorsan a fényképezőgép!

Onnantól kezdve mindíg vett a fára habcsókot nekik. Rengeteg kép készült amint szedegetik le. :-) Kedvencem az a kép, amikor a fa majdnem felborult, mert beakadt a cérna amire rá volt kötve a habcsók. A képen kb 45°-ban dől a fa, a bernáthegyi meg húzza a cukrot. :-) Nem borult fel, szerencsére még valaki időben elkapta. (Már nem emlékszem ki volt az.)

3 tekercs negatívból, 2 csak kutyás volt azon a karácsonyon. Meg is jegyezte az akinél előhívattuk.


Következő húsvéton, anyám, egy kosárban hagyott a konyhaasztalon csokitojásokat, nyuszit, negro cukorkát. Fater este kifordítva hagyta a széket, a spanink meg szépen fellépcsőzött rajta.(álltalában nem csinállt ilyet) Felzabállta az összes csokit, még a negrot is kibontotta valahogy és megette. Meg kapta érte a büntetést. Pár hónap mulva meg az ugyan így, ugyanott hagyott hagyott rántott hús és rántott gomba szeletekre csa pott le. A husit megette, a gombát otthagyta.


Nektek is van hasonló sztoritok? Leírnátok? :-)

Van még több is, hirtelen most ezek jutottak eszembe.

Bocs, kicsit hosszú lett.



2012. nov. 21. 12:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én kutyám hanem a nagynénikémé, de egy kis történet vele kapcsolatban

A kutyát Gyöngyinek hívták, és nagyon öreglány volt már. Egy mini doberman pinscher volt. Nagyon hosszú kort élt meg. Amikor elmentem a nénikémhez látogatóba a Gyöngyi kutya akkor lehetett 16 éves körül. Kiskutyához képes igaz öregkornak számított. Nos Gyöngyi bár egészségügyileg semmi baja nem volt, csak annyi hogy vak volt, nem volt egy darab foga sem, és süket volt az egyik fülére. Mentem be a lakásba, és Gyöngyi megérezte hogy más is van a lakásban. Éppen üdvözöltem a nénikémet, mentünk a konyhába amikor Gyöngyi úgy döntött egy kicsit hárpia lesz. Rohant be a konyhába. A járást jól ismerte így ha nem lett volna ismeretlen akadály akkor nem érte volna egy kis baleset. Ugyanis én a táskámat a konyha ajtóban letettem amikor átöltem a nénikémet. De a kutya ezt nem láthatta, lévén hogy vaksi, és orra bukott a táskámban. A nénikém vigasztalta majd letette, és Gyöngyi úgy döntött ugatni fog rám. Ugatott ahogy csak tudott, de háttal nekem. Nénikémnek meg kellett fordítani hogy ne röhögjünk és ha már engem ugat akkor szemben álljon velem. Nem bírtam ki nevetés nélkül mert a következő jelenet tárult elém. Gyöngyi ül vaksin, ugat felém előre hajtott fejjel, hogy hallja merre állok. Minden ugatásnál a hosszú nyelve oldalt kilógott,mert nem volt 1 db foga sem amivel a nyelvét bent tarthatta volna a szájában. Majd kapott egy tányér hígabb tejbegrízt, és úgy szürcsölt mint az öregasszonyok..Később az ölemben ült, és simogattam. A nyelve állandóan kibuggyant a szája szélén, így mindig meg kellett bökni, hogy visszadugja a nyelvét.. Jó pofa öreglány volt..

2012. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
De aranyos! Ezen jót röhögtem. XD
2012. nov. 21. 19:10
 13/24 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg évek mulva ide keveredik a kérdéshez, az is írjon nyugodtan. Sőt! Legyen szives, írjon.

Az ilyeneket mindig olyan jó olvasni/hallgatni. :-)

2012. nov. 30. 19:09
 14/24 anonim ***** válasza:
Van a nagymamámnak egy gyönyörű kutyája.A nagymamám vidéken lakik így télen nagyon nagy hó volt. A kutyák (van még egy) ott szaladgáltak körülöttünk egyszer csak godol eggyet a kutya és elkezdte beásni magát a hóba először az orrát utána a fejét és azután már a teste is a hóban volt és csak azt láttuk , hogy egy farkinca megy ide oda :)
2012. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
sziasztok ..:) hát az én mostani kutyámat nevelőapám a szomszédváros egyik utcáján találta meg megsajnálta és hazahozta mert nagyon csúnya állapotban volt .. azt mondta csak addig tarthatom meg amíg ápolom és fel nem épül ... voltak nyílt sebei a hátán a fogai furán álltak és nagyon sovány volt .. kitisztítottam a sebeit nem fájt neki és meg se harapott ..:D utána adtam neki enni és inni valót .. ez így ment sokáig majd felépült és gondoltam hogy elfogják vinni de nem így lett mindenki meg szerette a kutyust és megtarthattam később elneveztük Brúnónak .. egyébként boxer fajta és a sebhelyei még most is látszik van ahol nem egészen nőtte be a szőr de ennek ellenére teljesen meg gyógyult és felépült .. ez körülbelül 4 éve volt akkor 9 éves voltam a kutya azóta is megvan és hű társam .. 
2012. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mindig kerti kutyáim voltak. Egyik szép napsütötte téli napon autót mostam az utcán, persze a kapu nyitva , így a kutya is ki jött. Amíg én dolgoztam ő el-el ment 5-10 percekre ( engedhettem mert jámbor lélek volt és mindenki ismerte a környéken ). Egyik visszajövetele alkalmával lefeküdt a kocsi mellé és evett. Gondoltam kifáradt, hát egyen. Közbe jutott eszembe, hogy nem is adtam neki enni, mit eszik? A hajam égnek állt amikor megláttam, hogy egy frissen töltött kolbászt ( az amikor disznó vágáson töltik és a bél is még fehér ) majszol. Rögtön bevittem a kutyát a kertbe és rá szóltam: ha bár ki kérdezi, itthon voltál egész nap-értve? Természetesen nem lett semmi bünti, hisze én és az azóta is ismeretlen disznó vágó voltunk a bűnösök a kapuk nyitva hagyásával.
2012. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tegnap esti utolsó pisiltetés az utcán a kapu előtt...elküldtem a kutyát pisilni, én meg dumáltam a szomszéddal...egyszer eszembe jutott, hogy hol a kutya??? Abban a pillanatban nagy kapucsapódás :O hát megunta a banánt, bement a kertbe és a megtanult módon becsukta a kaput :D
2012. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez most történt két perce:


Kiraktam a járdára a ház elé Argos vacsiját: nagy tál rizs, reszelt répával és joghurttal összekeverve, kis husi és sok lével felöntve. Közlöm: "Tied"

Argos megfogja a tál szélét, felemeli, ezzel az egészet kiöntötte a járdára, legalább 1 négyzetméternyi helyre szétfolyatva, levitte a tálat a homokra és nézte, miért üres a tál :D

A járdáról nyalogatja a trutyit, közben benne tapicskolva :O már látom, lábmosás lesz, mielőtt bejön :)

2012. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nekem két történetem van:

Amikor még nagyon pici voltam, volt egy dalmatánk. Vele bármit megcsinálhattunk, mindent hagyott. Egyszer bent ültem a járókámban, cumiztam, de valahogy a cumi kiesett a járókából. A kutya természetesen mellettem őrködött, és mivel sírtam a cumim után, óvatosan a szájába vette és szó szerint behajította a járókába. Nekem meg annyira tetszett, hogy még vagy ötször megcsináltam szerencsétlen kutyával. :D (azóta is mindig meséli anya ezt a történetet) :)

A második pedig nemrég történt: 1,5 éves akita inum van, és egy 23 éves bátyám, aki az egyetem miatt nem sokszor jut haza, de ő is imádja a kutyámat. Amikor megérkezett, odarohant a nappaliban fekvő kutyához, megpuszilta(nekem alig jutott egy szia :D), kiszaladt a hűtőhöz, kikapott pár finomságot, odaadta a kutyának, megint kiment, hozott be egy kis tál tejet, odarakta a kutya elé, és miközben a kutya ivott, a bátyám magas hangon vinnyogott neki(üügyes vagy, milyen cukorfalat vagy, stb :D). Képzeljétek el, ahogy egy felnőtt férfi egy 40 kilós kutyának fejhangon vinnyog! :D Én csak nevetni tudtam, a kutya pedig nem értette a helyzetet, de annál jobban élvezte. :)

2013. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hétvégén történt a kutyasulin: gyakoroltam egyik kutyámmal, közben a másik szimatolt, elvolt, egyszer csak látom, hogy hozza felém a klikkeremet, amit valahol elhagytam óra közben. Tudja, hogy az hozzánk tartozik. Bárcsak már akkor is lett volna kutyám, mikor a tornazsákjaimat hagytam el:D
2013. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!