Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is ilyen a mopsza?

Másnak is ilyen a mopsza?

Figyelt kérdés
Van egy kan mopsz kutyusunk, másfél éves, de még mindig gondjai vannak a szobatisztasággal. Olyan, mintha nem bírná visszatartani, és amint rájön az inger, azonnal ki kell engednie... mondjuk azért annyira nem vészes a helyzet, mint kölyökkorában, de azért sokszor van, hogy besikerül a dolog. Sétákkor is látom, hogy vígan szagolgat vagy szaladgál, aztán egyszer csak elkzed "kitüremkedni" a kaki a fenekéből, még mielőtt felfogta volna, hogy le kell guggolnia kakálópózba... :D A pisit se bírja sokáig visszatartani, reggelente gyakran találunk tócsákat, ha nem engedjük ki elég hamar a kertbe, és ez nem jelölgetés, mert nagyobb mennyiséget enged ki ilyenkor... olvastam pár helyen, hogy gondok adódhatnak ennél a fajtánál a szobatisztasággal, de úgy gondoltam, hülyeség... volt már előtte is kutyánk, most mellette is van még 2, közülük az egyik egy igen domináns kan, de még ő se jelölget a házban, szóval már csak azért se gondolom, hogy jelölgetés végett csinálna be folyton a mopsz. Sose volt gondunk a szobatisztaságra neveléssel, pedig különösképp nem is neveltük őket, csak gyakran sétáltunk, amíg kicsik vagy újak voltak nálunk, aztán "ösztönösen" szobatiszták lettek, mert ugye alapesetben nem csinálunk oda, ahol lakunk. :D De ez a kis bolond mopszli kifogott most rajtunk. :S

2012. nov. 22. 05:22
 1/2 sippara ***** válasza:
100%
Azért én elvinném egy dokihoz kivizsgálásra, nem hiszem, hogy bármilyen állatnál normális lenne, hogy csak akkor veszi észre a székletét, mikor már félig kint van... Gondolj bele, ha veled történne ilyen rongyolnál az orvoshoz.
2012. nov. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Hát amilyen életképtelen egy fajta, nem csodálnám, ha ez "természetes" lenne nála, de azért én is megmutatnám dokinak, illetve ha rendes tenyésztőtől van, akkor vele is beszélnék, hátha van ötlete, hogy mi lehet ez.
2012. nov. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!