Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetem rá szüleimet...

Hogyan vehetem rá szüleimet hogy vegyenek egy kutyát?

Figyelt kérdés
westie kutyát akarok mert azok olyan édesek.:) de nem kapok.:/ ha kaphatnék én biztos törödnék vele
2009. aug. 17. 13:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

ezért nem kapsz, mert ha megkérdik, miért akarsz kutyát, akkor ez a válasz: "mert olyan édesek". Én se adnék neked kutyát. Legyen csincsillád, az is édes.

Hány éves vagy?

2009. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
nem azzért akkarok csak kutyát mert édes.-.- azzért akkarok mert imádom a kutyákat. de már 1-2 éve nem kapok.
2009. aug. 17. 13:31
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kérdés:

Hány éves vagy?

Mennyi a szabadidőd, amit otthon töltesz?

Mennyire ismered magad?

Lakás vagy kert?

Milyen az anyagi helyzetetek?

Hogyan gondolkozol arról, h egyszer anya/apa leszel és a gyerekedért teljes mértékben felelős vagy?

El tudod képzelni, hogy a kutyádról 15 éven át intenzíven gondoskodsz, bármi lesz is veled, bárhogy is változik az életed?

stb.


Amúgy szerintem azért nem hajlanak rá a szüleid, mert vagy

-fiatal vagy

-nem tartanak elég felelősség teljesnek

-félnek, h végül rájuk marad a kutya

-nem látsz még eléggé előre

-anyagi okok, mert a kutya+állatorvosi számlák+kellékek+etetés nagyon is megviselik a számlát


Ezeket gondold végig, utána nem rávenni kell a szüleidet, hanem meggyőzni őket, és bebizonyítani, h felelősség teljes, következetes, mindenre elszánt vagy.


A kutya nem csak egy állat, olyan, mintha magadhoz vennél egy 2-3 éves gyereket, aki mindig rád szorul.

2009. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
nem csak én kérek kutyát hanem a tesóm is. egyébként elég sok a szabadidőm még iskola időben is.
2009. aug. 17. 13:47
 5/25 A kérdező kommentje:
nagy kertünk van. lehet fiatal vagyok de nem annyira hogy ne tudnék elbánni egy kutyával. mert már volt kutyán csak nem itthonra kaptuk hanem a gátőrházhoz /apukám ott dolgozik/ és szerintem felelöség teljes vagyok. mindig segítek ha kell és egyébként is volt már volt állatunk
2009. aug. 17. 13:53
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A csincsilla is édes valóban, én már évek óta tartom őket. Legalább annyi, sőt több törődést igényelnek, mint a kutyák. Nem bírják a meleget, törékeny állatkák, vagyis nem nyúzhatók mint a kutyák, nagyon kényes az emésztőrendszerük. Jó tartási körülmények mellett 15 évig is élnek, de általában a töredékét nem élik meg, mivel sokan megveszik, hogy jaj de édes, de nem tartják megfelelően őket. A westi kutyussal az a helyzet, hogy nem egy olcsó kutyus. Ezért lehet anyudék nem tudnak ennyit áldozni rá. Másrészt ha iskolában vagy, vagy bármi programod van, akkor ki viszi le, ki foglalkozik vele, mert bizony azt is kell. Nem minden szülő vállalja ezt és ez is lehet az egyik ok, hogy nem vesznek kutyust.
2009. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
én is akkartam már degut hörcsögöt egeret de nem kaptam mert anyukám nem szereti az ilyen állatokat.
2009. aug. 17. 14:13
 8/25 A kérdező kommentje:
ÉS MOST MÁR NORMÁLIS VÁLASZOKAT AKAROK.^^
2009. aug. 17. 14:14
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eddig is normális válaszokat kaptál, nem tudom milyen választ vársz. Sehogy nem lehet rávenni senkit olyan dologra, amit nem akar. Majd ha külön élsz a saját háztartásodban, akkor eldöntheted, hogy legyen e kutyád avagy nem. Ha nem akarnak venni, akkor azt el kell fogadnod.
2009. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Először vegyél egy kényes, nagyon kényes szobanövényt. Ha egy év múlva is él és virul, akkor visszatérhetsz a szüleiddel a kutya kérdésre.

Ezt komolyan mondom! Nevetségesnek hangzik, de nem olyan "könnyű" ám.

Mi nem ismerünk sem téged, sem a szüleidet. Nincsen recept a szülők meggyőzésére semmilyen témában, hiszen minden család, és minden gyerek felnőttsége, felelősségérzete más. Nyilván meg van az oka, amiért a szüleid nem engedik. A 13:33-as nagyon jól leírt mindent, pont ugyanezeket a kérdéseket és érveket írtam volna le!

2009. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!