Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy vegyenek nekem kutyát?

Figyelt kérdés

Már jó pár éve vágyom egy kiskutyára de anyát nem tudom meggyőzni hogy kapjak.Apának mindegy mert ő szereti az állatokat,anya is szereti de nem enged.Hát elég kicsi az udvarunk de azt mondta hogy egy egészen kicsi öleb kutyát kaphatnék.mindig megemlítem a kutyát de soha sem engedi meg.

Van egy fiatal macskám de azt mondták nekem hogy ha egészen fiatalon kapnám meg a kutyust akkor egymáshoz szoknak.Hogy győzzem meg anyát?


2009. ápr. 27. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mond neki,hogy Te gondoskodnál róla vinnéd sétálni,etetnéd stb. és nem lenne vele gond és már nagyon szeretnél egy kutyát meg,hogy esetleg jobban tanulnál nem menne a tanulás róvására meg,hogy már nagyon szomorú vagy és belehalsz hogyha nem kaphatsz kutyát én így csínáltam azóta 1 éves kutyusom van és apa (apát kellett győzködni) már minden hülyeséget megvesz neki ugy kezeli mintha a fia lenne :D ja és győzd megapukádat hogy győze meg anyukádat (elég bonyultan fogalaztam )

2009. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanebbe a cipőbe járok én is!Hát nehéz kérdés mondhatom mert én is már 1éve könyörgök anyuéknak ;de nekem még az is sz*r h a nővérem kapott kutyát :'(és minden nap látni elég sz*r.a tipp:

-győzd meg anyukádat h elég felelős vagy a kutyához

-egy társ(kutya)megváltoztatna persze jó irányba kedvesebb lennél és könnyeben vennéd az akadályokat (hioszen egy kutyával sok gond van de végülis minden rosszban van vlmi jó :D)

-anyukádnak mutassd meg h milyen rossz h nincs kutyád plmondd el neki h rossz mert XXX-nek olyan jó h van kutyája mert YYYYY....stb... olvass sok kutyás könyvet az orruk előtt ez az egyik legjobb szomorkodj előttük a kutya után és ha megkérdezik mondd csak azt h -kutya ha vlmelyik tipp bejött írj már lécci privit mert nekem is kéne pár jó tanács...sok szerencsét!!!!

2009. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem engedték. De mondtam, hogy nekik semmit sem kell rá költeni, mert mindenét én fizetem és megengedték. Ez nálad csak a végső eset legyen, mert bár én nem bántam meg, de 2 éves kutyámra kb. 200 000 Ft-ot ráköltöttem. A szüleim SEMMIT nem vettek még neki, még egy 100 Ft-os konzervet se.
2009. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
És a kicsi öleb kutya amit kaphatnál az nem jó?
2009. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Ugyanez a helyzet nálunk is, anya nem szeretne semmilyen állatot, nemhogy kutyát.Pedig azt tudni kell rólam, hog imádom az állatokat,de legfőképp a kutyákért vagyok oda. Valóban nagyon sz*r látni, h másnak van. Először arra fogta, h lakásban lakunk és oda nem való. De aztán kaptam egy kutyut és mamámhoz kellett vinni, ugye. Aztán abban maradtunk, h ha majd egyszer sohanapján elköltözünk családi házba akkor lehet kutyum, nade hát ez be is következett és a kuyu még mindig mamámnál van(már 3 éve).Elszomorító, szóval nálam semmilyen taktika nem vált be. Nem tudok tanácsot adni, bocs

2009. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

hidd el h a kutyatartásra megkell érni, nem úgymegy h vesztek 1 kutyit és a kertben fog szaladgálni, ismerősöm németjuhászba szeretett bele hó elején vett is 1 fajtatiszta kölyköt később ahogy nőtt nem bírt vele és bepánikolt utána el ajándékozta


jobb az ha nincs kutya hidd el, sok törődést igényelnek meg ápolni, költeni rá


sztem azért nem engedi anyukád mert még kicsi vagy hozzá és úgygondolják h ez 1 fellángolás nálad, ők meg gondolom nem akarnak vele foglalkozni meló után még foglalkozni vele


győzködd anyukád és majdcsak megpuhul


én az első fizetésemből vettem pitbullt 21éves voltam akk, szüleim majdnem szívbajt kaptak amikor meglátták még kicsi volt de a szemük láttára nőtt fel és utána elköltöztem mert nem volt vmi játékos és hugom gyakran elvolt vele de féltünk h nekitámad ha nagyon piszkálja

2009. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hány éves is vagy?
2009. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
10 éve én is hasonló cipőben jártam, akkor 8 éves voltam. Már végső elkeserédemben, hogy bebizonyítsam, mennyire szertnék egy kutyit, a környék kutyáit vittem sétáltatni (persze ingyért). De ez sem vált be. Egyik decemberi napon aztán az utcánkba szökött egy pár hónapos kutyi, gondolom, valakinek nem kellett Karácsonyra, és annyira de annyira szerettem volna, hogy már sírtam, hogy nem adom ki a kezeim közül, hogy aztán megtarthattam :) Már 10 éve boldogít, és nem adnám oda semmi pénzért :) Ezzel a hosszúra nyúlt hozzászólással csak azt akarom szemléltetni, hogy sosem szabad feladni a reményt, sokszor kell rágni a fülüket, sőt, ha van egy menhely a közeletekben, oda is elmehetsz önkéntesnek, hogy bebizonyítsd a szüleidnek, alkalmas vagy kutyatartásra, és komolyan gondolod. Hát...sok szerencsét :) És remélem hamarosan a szüleid is belátják, hogy kutya nélkül nem élet az élet :)
2009. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szia! Én anno. meglepiből kaptam a kiskutyámat. Anyum csak annyit mondott, hogy hazatelefonál mielőtt hazaér, és legyek lent a nappaliban. És ő nem jött be, hanem csak betette a kis Bichon kölyköt az ajtót. Ott helyben sírva fakadtam, úgy örültem neki. :-) És azóta már eltelt 5 év, én felnőttem (19), Dodó (a kis Bichon) már 5 éves, és most határoztuk el, hogy hozunk egy németjuhászt nyáron. :-)
2009. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nagyvárosban laksz, suli után menj el hetente egyszer- kétszer a helyi menhelyre pl. kutyát sétáltatni vagy segíteni. Még az is lehet, hogy onnan szemeled ki elkövetkezendő életed 15 évére a társad! ottohn beszélj erről a fontos segítő munkádról sokat, ha látják a szüleid, hogy örömmel tölt el az önzetlen segítés elhiszik hogy tényleg szeretnél egy kutyát, és nem azért kell mert a legjobb barátnőd is kapott már. Hidd el, a szülők a legjobbat akarják a gyerekeiknek, d elehet attól félnek hogy rájuk hárul majd a gondozása terhe 2 hét után mert megunod, és ezt szerintem jogosan nem akarják. Segíts be menhelynél,vagy ha az nincs, mert pl. vidéken laksz menj át ismerősökhöz kutyázni, vagy vállalj kutyasétát, akár ingyen, ha szereted a kutyákat, már csak a tapasztalatszerzés miatt is megéri! Beszélgess erről komolyan el a szüleiddel, és ha megkapod a kutyát, köteles vagy élete végéig gondoskodni róla!

2009. ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!