Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan vegyem rá...

Szerintetek hogyan vegyem rá a szüleimet hogy vegyenek nekem egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

Már 3 éve könyörgök, és apu azt hajtogatja hogy:

Majd a jövő héten!, meg: Majd 1 hónap múlva!, meg: Majd a szülinapodra! De nála van a 6alom. Kérlek segítsetek! Mondjátok, mit tegyek?


2010. máj. 28. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
hány éves vagy?
2010. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Anyud hogy áll a dologhoz? Ő nem tud közbenjárni?

Apud miért nem akarja? Mert totál úgy látszik, hogy valamiért nem szeretné, hogy kutyád legyen, hisz igérgeti, de mindig csak halogatja. Hány éves vagy? Tudnál róla egyedül gondoskodin? Már nem úgy értem, hogy lenne e pénzed eltartani. Hanem időd, energiád, türelmed lenne e tanítani, foglalkozni vele, sétálni vele, takarítani utána stb.(?) Bérházban laktok, vagy kertesben? Melyen kutyát szeretnél?

2010. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
93%

Semmit. Engem 24 évig hülyítettek, hogy "majd ha kertes házunk lesz." Eszükbe sem volt elköltözni.

Kivártam, amíg a magam ura leszek és akkor vettem kutyát. Túléltem.

2010. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Egy kutya nagy felelősség, és amíg gyerek vagy nem "neked" veszik a kutyát hanem maguknak. Hisz ők fizetik a tápot(és nem a legolcsóbbat lehetőleg), az orvosi költségeket (amik elég magasak lehetnek), a felszerelést (fekhely, póráz, tálka...) Amíg te suliban, bulizni vagy ők vigyáznak rá, ők sétáltatják, ők szedik utána a pisit, kakit amíg nem szobatiszta. És mivel gondolom már elég nagy vagy, hamarosan leérettségizel és a kutya él 10-15 évig tehát akkor még bőven élni fog, jön egyetem,fősuli,munka, elköltözöl, akkor marad apud nyakán.

A kutya akkor is ott lesz, és vinni kell napi 3-4 sétára amikor fáradt vagy, leckéd van, buliba mennél, esik az eső stb...

Hidd el apud nem gonoszságból nem akar, hanem mert tudja hogy mivel jár, és szerencsére elég felelős hogy ne vágjon úgy bele hogy 15 évig ne tudjon biztosan napi sétákat, etetést, orvoshoz cipelést és null vakációt vállalni.

2010. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Ne könyörögj szüleidnek, nem érdemes. Nem csak a hatalom miatt, ahogy írod. Mivel ti család vagytok, közösen kellene kutyát választanátok (így lenne normális). Ha valaki nem akarja a kutyát, sokkal érdemesebb nem hozni kutyát.
2010. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
a klasszikus dumával pl.:mamám naon nem cereti az állatokat és azt mondtam h mien rossz a kutyáknak pl.:a menhelyen és elfogadta stb.....stb....
2010. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Vállalj önkéntesmunkát egy közeli menhelyen!!!

olyan mint ha a tied lenne ;)

2010. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?? egyébként meg szerintem is apudnak van igaza, a kutyának minden nap törődés, szeretet kell. neked kell felszedni a baleseteket, amíg nem szobatiszta, etetned, sétáltatnod, tanítanod kell, felelősséggel tartozol utána, pl. ha valakit megharap, téged vesznek elő, mert a te kutyád. (ha 14 év alatt vagy, akkor a szüleidet).
2010. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ismerős a helyzet! Ez volt nálunk is. Ne könyörögj nekik! Bizonyítanod kell. Vidd el sétálni a szomszéd kutyát vagy kezdj el önkéntesként egy menhelyen dolgozni, mind1, a lényeg, hogy lássák, alkalmas vagy a feladatra. Amúgy meg nem igaz, hogy kutyával nem lehet vakációzni, ahogy azt az egyik válaszoló írta. Ugyanolyan jó a nyaralás, sőt még jobb, mert a kutyabarát hotelekben nemcsak a környezet, de az emberek is barátságosabbak. :D

Drukkolok neked!

2010. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 dobertenyeszto válasza:
15%
en egy13 eves fiu vagyok es en 7 evtol 12 ig konyorogtem hogy kapjak egy dobermant es megkaptam most meg mar 3 dobermanom van szerintem te is megfogod kapni a kutyat
2010. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!