Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog normális etetése...

Argentin dog normális etetése ésszerű keretek közt?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves kutyáról van szó.Egy rokonomé volt, ő kiköltözött külföldre én befogattam a kutyust.Totál le volt lakva szegénykém, szó szerint csont és bőr volt a kutya.2 hete került hozzám, azóta szépen sikerült felhízlalnom, persze fér még rá, de már nincsenek kint a bordái.

A következő kép etetem:

Reggel: kb 300g száraz chappy, tészta, plusz maradék (ami épp van, pöri, kenyér, sülthusi, csont) ezek keverve, egy 5l-es lábos kb 3/4-ig van

Este kap még csak magába szintén kb 2-300g chappyt


Elég lágy a széklete neki, olyan kenőcsös állagú.Azt olvastam hogy ez arra utal hogy túl sokat eszik. Eleinte a reggelit azonnal befalta, már most 4 napja még estére maradt belőle, így az esti szárazat tegnap óta nem kapja.


Jó ez a mennyiség, összetétel, elosztás.Vagy tényleg sok, vagy esetleg nyugodtan térjek vissza a vacsira is?


2012. nov. 25. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves 10/10 ezen az oldalon nem az én válaszaimat kell értékelni,hanem a kérdésre válaszolni.Próbáltam egy kiinduló pontot adni a kérdezőnek mert alapvető kérdéseket kell nála tisztázni,egy olyan embert aki tapasztalatlan egy kérdésben,riaszt egy tudományos szöveg.Egy átlag kutyánál ezek a tápanyagok az általánosan elterjedtek.A te etetési elved az ősi mintát követi (a ragadozó először a lágy részeket fogyasztja el, a gyomor,bél,a bennük található félig megemésztett növényi részekkel, így jut rostanyaghoz ill. belsőség)ami jó.De egy átlag kutyatartó soha nem fogja alkalmazni.Aki dolgozni vagy iskolába jár kis eséllyel fog reggel enni adni a kutyának,és nem hiszem,hogy zarni foglya ha a kutyája kicsit kövér.Na bumm a kosztot csökkenti picit.Az állatorvosok sokszor mondanak ezt-azt,én ritkán látom akármelyik kutyámat kaja után örült módon ugrálni.Inkább lefekszik elégedetten pihenni.Még valami a 90-es években Amerikában járva olvastam az ott megjelenő magyarnyelvű Népszavát,melyben ottani orvosok felhívják a figyelmet a fluor rákkeltő hatására.Ezzel csak azt akartam mondani ma azt javasolják 2-szer etess,egy év múlva mást fognak mondani
2012. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

hát pl az én kutyáim kaja után mindig őrült játékba kezdenek bár ez fajta függő is, mindenki maga dönti el hányszor etet de nem lehet kijelenteni, hogy egyik jó a másik meg nem. Én speciel a napi 2x-i étkezésre szavazok.


ui:azért a fluort se vegyük készpénzek tekintettel arra, hogy szélespektumú enzimméreg, nagyon sok nem a fogkrém gyárak által fizetett orvos és kutató van ellene a fluor használatának. Én lassan 6 éve nem használok fluoros fogrémet. Nyugat Európában nagyon sok országban már alig lehet fluoros fogrémet kapni

2012. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi a dogunknak napi kétszer adunk enni, mivel mély mellkasú, és imád a hátán hemperegni, elkerülve a bélcsavarodást. Mi rizst főzünk neki minden nap, répával, almával, krumplival. (ez kb 300 Ft.) És piacon veszünk neki marha szívet, illetve sertés belsőségeket. Ezek közül a szív ami a legdrágább ezt olyan 500 Ft-ért meg tudjuk venni.

Fél kiló húst kap, meg egy kiló rizst így egy napra ketté szedve. Sajna csirkét nem ehet az allergiája miatt, és a megfelelő tápot még mindig nem találtuk meg neki. Valamint szoktunk neki adni hetente egyszer marha lábszárat.

Ettől így szépen hízik, de még 5 kilót még mindig fel kéne szednie.

Ja a chappi tényleg nem jó!

2012. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, próbáltuk már, hogy a hús nagyobb arányban volt, de az nagyon zsírosnak bizonyult neki, mert ment tőle a hasa.

És ha már a kívánt súlyt eléri, már a fent írt mennyiségnek a felét fogja majd kapni, de azt is úgy, hogy fokozatosan csökkentjük. De akkor is kétszeri alkalom során fogja megkapni.

2012. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!