Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalódtatok már jó tenyésztőben?

Csalódtatok már jó tenyésztőben?

Figyelt kérdés
Én sajnos igen :( a törzskönyv amit a kutyám kapott nem olyan mint amilyennek kéne lenni, a kennel név is egy másik kennelé aki másfajta kutyákat tenyészt. Persze ez náluk családon belül van, de akkor is... ez elég nagy pofon mert én nem ilyen névvel szerettem volna. Nálatok előfordult már h nem azt kaptátok amire számítottatok tenyésztőnél?

2012. nov. 26. 09:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen mindegy milyen fajta a kennel, bármilyen fajtát tudsz rá törzskönyvezni!

Hívd fel akitől vetted és kérdezd meg, hogy miért nem az ő kenne nevén van. Ez a legtisztább...

És majd elmondja neked, hogy miért lett családon belül letörzskönyvezve a másik kennel névre!

2012. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
azzal már nem megyek semmire. mert kész a tk...vissza nem fogja csinálni senki
2012. nov. 26. 11:06
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
vissza nem de legalább megtudod a MIÉRTJÉT!
2012. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
61%
nem mindegy hogy hivják a kutyát???? attól még nem lesz sem jobb, sem rosszabb, ha más a kennelneve. Én nem nevezném ezt becsapásnak. Annak számit a kennelnév, aki arra appellál a kiállitásokon, hogy neves kennelből legyen, mert akkor az a kutya biztosan nyerni fog. nekem is van társtulajdonban szukám, és ha lesznek babái, akkor az én kennelnevemen fognak lejönni, ha meg esetleg még lesz kiskutyája, akkor azt már a gazdája törzskönyvezteti a saját kennelében. A más kennelnév származhat bérbeadásból, társtulajdonból, néhanapján tartozásból stb. Én a helyedben ezen nem matekolnék. nem lettél becsapva, kaptál egy törzskönyves kiskutyát.
2012. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
12:04-es! azért nem mindegy a kutya törzskönyvi neve, mert pl ha a kérdező sok-sok keredménnyel (amit reméljük elér) tenyészteni akarja a kutyát, akkor a kinézett pár gazdája megnézi a tenyésztőt és abból is leszűr infókat. MErt lehet a világ legjobb kutyája, lehet h olyan kennelneve van, amelyiket előszeretettel "bojkottáljnak" párválasztáskor.
2012. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem csak a törzskönyvi név számít ezt fentebb leírták.... A szülők azok akiktől te szerettél volna kiskutyát???
2012. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt csak egyszerűen arról van szó, hogy a kérdezőnek volt egy elképzelése, ami nem fedte a valóságot. Tehát nem tudta, hogya az adott szuka akitől kölyköt választott nem annak az embernek a nevén van, akit ő hitt. Mivel a családtagja nevén volt, így a családtag kennelnevére törzskönyvezték. Ez semmit se von le a kutya genetiaki értékéből, ha sikeres kiállítási kutya lesz, akkor mindegy mi a neve, mert nem ezen múlik. Amúgy meg ha megnézed a származási lapon a tenyésztő nevét, akkor a kenneltulajdonos neve fog ott szerepelni. Vagy az övé a szuka, vagy bérelte.
2012. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Little red

egy jó tenyésztő nem arra megy mi a kennel név... A felmenők sokkal fontosabbak!

lehet egy "rossz" nevű kutya de ha tudom mit örökít és kik a felmenők kit érdekel? Nem nyert a kiállításon, valószínű nem véletlenül.... Nem biztos,hogy attól az még " szar "

Ha nekem tetszik simán fedeztetnék vele kennel név ide vagy oda! Lehet hiper szuper kennelből ha jót hoz! Akkor mik a fontosak?

2012. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%
12:19-es! Igen, te fedeztetnél vele. De nem mindenki gondolkozik így. De pl vannak olyanok, akik azzal kezdik h AKÁRMILYEN eredmény mellett is meghallják, h pl a Kispista kennelből van a kutya, akkor egyből tiltólistás.
2012. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%

Úgy veszem ki a kérdésből, hogy a kutya szülei azok, akikről szó volt, 'csak' a kiskutya neve más.

Fontosabbak a szülők, mint az, hogy mi a neve a kutyának.

Én nem gondolom, hogy ez átverés, hisz azt a genetikai hátterű kiskutyát kapta, akit megvett. Ettől függetlenül furcsa, hogy nem tudta, vagy nem világosították fel arról, hogy mi lesz a kutyájának a neve. Ezt az első találkozás alkalmával tisztázni kellett volna.

2012. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!