Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalódtatok már jó tenyésztőben?

Csalódtatok már jó tenyésztőben?

Figyelt kérdés
Én sajnos igen :( a törzskönyv amit a kutyám kapott nem olyan mint amilyennek kéne lenni, a kennel név is egy másik kennelé aki másfajta kutyákat tenyészt. Persze ez náluk családon belül van, de akkor is... ez elég nagy pofon mert én nem ilyen névvel szerettem volna. Nálatok előfordult már h nem azt kaptátok amire számítottatok tenyésztőnél?

2012. nov. 26. 09:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Little Red!

Általában egyet értek veled, most viszont kicsit vitatkoznék. :)

Én úgy gondolom, hogy fedeztetés esetén, akit a kennelnév érdekel és nem maga a Kutya, az menjen, ahova akar. Egy igazi tenyésztőt arról is felismersz, hogy nem a kennelnév és a kiállítási eredmények a legfontosabbak neki, hanem a saját célja a tenyésztésben és az, hogy a saját szukájához megfelelő kant találjon. Aki nem így gondolkodik, az nem Tenyésztő.

2012. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

" azért nem mindegy a kutya törzskönyvi neve, mert pl ha a kérdező sok-sok keredménnyel (amit reméljük elér) tenyészteni akarja a kutyát, akkor a kinézett pár gazdája megnézi a tenyésztőt és abból is leszűr infókat"


Én ezt nem igy látom. Engem pont nem érdekel mi a kennelneve a kutyának, nekem az számit, hogy kikből van, kik a felmenői. Arról meg nem is beszélve, hogy amit irtál fentebb, hogy tenyésztési ambiciói lehetnek, akkor meg már megint egy uj kennelnéven fognak lejönni a kicsik, igy ugyanott van. Nézd meg például az olaszokat. ott azt hiszem 2, vagy 3 alomig nem is válthatnak ki kennelnevet, csak egy hivónév van a törzskönyvre irva. és ismerek ilyen egynevű világgyőztes szukát is, nem is egyet. ugyhogy hidd el, nem az a fontos. De szerintem a legegyszerűbb lenne rákérdezni, és nem rögtön azt gondolni, hogy be van csapva,

2012. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök h itt mindenki ilyen rendes tenyésztő, de higgyétek el, nem mindenki ilyen.


A kérdező írta (bocsi, remélem közzétehetem), h a tenyésztő azt mondta h addig nem állíthat ki szerződést, míg nincs a kezében TK. Ez pedig hazugság.

Szegény kérdező viszont becsületeen álírta és visszaküldte, szóval "távozás után reklamációt nem fogadunk el" helyzet van. Hiszen az aláírás azt bizonyítja h egyetért minden ponttal és köszöni szépen, minden rendben.

2012. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő aláírta és nem kényszerítette senki akkor ne reklamáljon. mint fentebb is többször írtam nem biztos, hogy " csaló" a tenyésztő! Számtalan dolog állhat a háttérben. A leghelyesebb az lenne ha rákérdezne a tenyésztőnél, és nem itt! Mi ok dolgot említettünk de itt senki nem tudja mi az igazi ok...
2012. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
nem is írtam h csaló, csak, hogy csalódtam, mert nem lettem tájékoztatva, hogy a kiskutyám hiába az ő kenneléből van, nem azt a nevet kapja majd.
2012. nov. 26. 16:47
 26/26 anonim ***** válasza:
73%
Az én kutyám fiatalon (nem nagyon, de azért eléggé) meghalt egy olyan betegségben, ami idős kutyákra jellemző. Valószínűleg a tenyésztő hazudott a kutya korával kapcsolatban.. hamar meg is őszült a kutya, az egyik alma problémás is volt.. A törzskönyvbe is hamis adatok kerülhettek, vagy nem tudom..
2012. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!