Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azzal a problémával fordulnék...

Azzal a problémával fordulnék hozzátok hogy van egy 6 hetes Amstaffom (tudom még korai volt elhozni), a kiskutya okos de nagyon-nagyon harapja a kezemet és rágókának nézi. Szerintetek hogyan nevelhetném meg hogy ne harapdáljon és játsszon a kezemmel?

Figyelt kérdés
Akár véres sebet is ejt, hiába mondom neki hogy nem szabad, vagy hagyom ott, vagy pöccintek az orrára, semmi hatása. Már rengeteget olvastam és próbálkoztam sok lehetőséggel de egyszerűen semmi hatása.
2012. nov. 26. 20:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért harapdál, mert korán hoztad el. Ha 8 hetesen hoztad volna magadhoz, ugyanúgy harapdálna. Mert kutya. Mert neki ez a játék. Az alomban sem játszottak másként, mint birkóztak és harapdálták egymást. Kutyáéknál így szokás.A gazda dolga megtanítani a kiskutyának, az emberekkel másként kell játszani. Azt pedig ne várd, hogy akár kétszeri jelzés után a kiskutya azonnal jól nevelt lesz és nem próbálkozik. Beletelik bizonyos időbe, míg eredményes lesz a tiltásod.
2012. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Betekert újság papírral a fenekére! (egyébként csak játszik. 1éves korára már rég abba hagyja.
2012. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Remek ez a pontozás:)) Látom, sikeres már az agymosás a 6 hetes és a 8 hetes korban elhozható kicsik helyzetében. Kérdem én....egyetlen olyan kérdés nem volt ezen az oldalon, ahol akár 8, akár 10 hetes kölyök gazdája nem kért tanácsot, mert "harap a kutyám"? Vajon az itt írogatók hány százaléka nevelt fel akár két-három almot? És milyen fajtát? Mert nagyon nem mindegy a fajta sem.A kölyök harap. Harap 6 hetesen és harap 8 hetesen. Sokszor a 8 hetes erősebben harap, mert már nagyobb, erősebb.Annyit valóban tanul a testvéreitől, hogyha erősen harap, a másik felvisít, és akár megadja magát. Az alfa ezt ki is használja addig,amíg az alomtestvéreivel van.Az embernek kell megtanítani a kutyát , hogy harapás helyett másként kell, lehet játszani a gazdával, az emberrel.
2012. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!