Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek meg fog változni...

Szerintetek meg fog változni valaha is az állattartási kultúránk?

Figyelt kérdés

Mivel kutyás vagyok, elsősorban a kutyákra gondolok. De elképesztő, hogy egyes országrészeken, egyes emberek hogy tartanak állatokat.

Tököm tele van vele, hogy napi szinten 3 km-t kell autózni, hogy normális körülmények között tudjam sétáltatni a kutyámat (meg 3 km-t vissza) :(

Tele a hócipőm a rozoga drótkerítés mögött acsarkodó, őrjöngő kutyákkal. Amikor meg szóvá teszem esetleg a tulajnak, gazdának, akkor még én vagyok a szemétláda.... Most már azt hallom a hátam mögött, hogy "Nézd már a megjátszós pesti qrva..." (Nemrég költöztem az agglomerációba.)És mindezt csak azért, mert szeretném varázspalack, féltégla és ideggörcs nélkül sétáltatni a blökimet.


Tegnap simán kiszaladt az egyik nyitott kapun egy németjuhász és egy golden. És nem hazudok, a goldentől jobban be voltam tojva! Ha tudok átszlalomozni az úttestes, akkor még nekem is estek volna. És mindezt fényes nappal.


Imádom az állatokat, nekem is van egy kutyám. De most tényleg én érezzem napi szintet magam rosszul, azért mert itt csak dísznek, riasztónak tartják a kutyákat rozoga kerítés mögött?


Vége lesz ennek valaha is?


2012. nov. 28. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Amíg az embereknek mondjuk azon kell aggódni, hogy mit egyenek holnap vagy azon, hogy a számlát fizessenek be vagy ételt rakjanak a családnak az asztalra addig a kutya rendes tartása a legkisebb problémájuk!

Teljesen igazat adok neked de sajnos ez Magyarország...

Valamint a kutyát nem szeretetből hanem haszonból tartják, hogy majd a kutya megvédi a házat szerintük... és nem foglalkoznak mással...

2012. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lassan, de azért változni fog. Sajnos a megélhetési gondok tényleg közrejátszanak a folyamat lassításában. De azért kivételek is vannak szerencsére. Még falun is. Nekünk most pl. 4 ex. kóbor cicánk van, legutóbb pedig jó gazdihoz juttattunk egy kutyát, akit a részeges gazdája fényes nappal egy bottal ütött az utcán, csak mert az megszökött utána. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy azért vannak olyanok is, akik szeretik is az állatokat és nem csak a házőrzőt látják benne. Szóval azért van remény.
2012. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sippara ***** válasza:
61%

Neeem, senki ne jöjjön azzal, hogy megélhetési gondok miatt van láncra verve ÉVEKRE egy kutya, hogy megélhetési gondok miatt éheztetik, verik őket!!!

Múlt hónapban azt sem tudtam, mit fogok enni a héten (azt pláne nem, hogy MIBŐL), mégsem vertem agyon a kutyát. A séta nem kerül pénzbe, az odafigyelés sem, a simogatás sem, a mosoly sem. Sőt, még a táp sem, legalábbis pedigreevel és társaival másfélszer ennyire jönnék ki.


Ugyanúgy vizsgához kötném a kutyatartást, mint a gyerekvállalást. Nézzetek körül, hány retardált társadalom szennye nevel gyereket, mennyi mocskos állatkínzó él ebben az országban.

2012. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

LOL azért eléggé kiköltözhettél ha le "pesti"-znek, azért fura mert kb agglomerációban pont az a lényeg hogy Pestre járnak be dolgozni,tanulni.

Nem értelek mert ha csak ezért költöztél oda, akkor a helyedben már csak erre odafigyeltem volna és szétnézek a placcon egy párszor mielőtt végleg oda költözök, és már egy terepfelmérő után kiszúrod az ilyeneket.

Az állattartás egyáltalán nem a pénztől függ, mert az hogy valaki alkesz és primitiv az akkor is azt fogja csinálni ha pénze van, max akkor kannás helyett unicumot iszik...

Magyarországon nagyon sok mindenben rendet kéne tenni, mert személy szerint Én úgy érzem hogy itt a rendes becsületes embernek nem sok jövője, megbecsülése és maradása van, amíg a többség ennyire alul van és egyszerű mint egy bot.

Szeretem ezt az országot és máshol nem érezném jobban magam, régen még haragudtam arra aki innen elmegy, de most már megértem azt hogy hazaszeretetből nem fogsz megélni és egzisztenciát teremteni magadnak és a családodnak, helyette kapsz 47 ezer forintot meg egy táblát a nyakadba szavazás után hogy Fejőstenén...

Minden esetre én remélem hogy azért egyszer csak magához tér a nép és nemzet lesz belőle.

2012. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok, tudnék mesélni 1-2 dolgot. Napi szinten rontanak ránk a kerítés alatt/kapun kiszökő kutyák. A gazdájuk meg még háborog. Szokj hozzá, mert nem a pénz és a megélhetési gondok az elsődleges problémaforrás, hanem az, hogy el vannak maradva az emberek ilyen téren 40 évvel.
2012. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!