Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tökéletesítitek a...

Sippara kérdése:

Hogyan tökéletesítitek a behívást?

Figyelt kérdés

1 éves kanról van szó, alapvetően nincs probléma a behívással (első szóra visszajön), csak a következő két esetben:

- a futtatóig pórázzal megyünk, amikor a fűre érünk leültetem, leveszem a pórázt, kiadom "mehetsz!" parancsot, viszont 4-5 percig szaladgál, ilyenkor csak sokadik szólásra jön oda, sőt, néha 1-2 méterre megközelít, aztán a "pofámba röhög" és elszalad.

- a másik eset sajnos az idegen kutya esete. Ha kutyát lát meg a futtatóhoz közeledni, azonnal játszani szeretne, ötből két-három alkalommal jön vissza hívásra.


Ami pluszban nehezíti a dolgot: per pillanat egyedül vagyok itthon a kutyával, mankóval tudok csak közlekedni, így érthető módon nem tudok utána szaladni és elkapni.


Ilyen esetben mit lehet tenni? Sajnos kutyasuli egyelőre nem jöhet szóba, a közelben van egy tükörsuli, voltunk is náluk, de végülis X összeg kifizetése után hazaküldtek azzal, hogy ha otthon megoldottam a problémát, amivel oda vittem, akkor szívesen látják tanfolyamon....... a cerberos egyelőre a mankó miatt nagyon messze van, más suli nem nagyon van a közelben. Kiképzővel szoktam konzultálni, jól is haladunk, de ez a behívás dolog kifogott rajtunk.


2012. nov. 28. 13:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Pár napja már arra is gondoltam, hogy innen gyakoriról kérek meg valakit, aki esetleg a közelben lakik, hogy nézze meg (illetve engem nézzen meg, mert biztosan elcseszek valamit, de ötödik hónapja nem tudok rájönni, hogy mi az :( ).

Úgy vagyok vele, hogy minden módszert próbálok egy hónapig, és ha egyáltalán semmi javulás nincs, akkor megpróbálunk váltani. Most éppen azt a tanácsot kaptam, hogy ha pánikol, póráz mellkashoz szorít és nézelődjek, amíg le nem nyugszik, majd hatalmas dicséret. Ez így működhet?

2012. nov. 28. 17:53
 12/19 anonim ***** válasza:

Működhet, de ennek is az az alapja, hogy legyen tekintélyed a kutya szemében, akkor fog példaképként kezelni, és lenyugodni, ha látja, hogy te nem pánikolsz. De amíg azt hiszi, hogy rajta felelősség van, és/vagy hogy te képtelen vagy őt megvédeni, addig fejre is állhatsz, félni fog.

Kizárással próbálkoztatok már?

2012. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Még nem. Pontosan hogy gondoltad? Tényleg bármit megtennék, kizárom én egy hónapra is, csak javuljon, mert látom szegénykémen, hogy neki sem jó, és sajnos nem tudom beparancsolni a környék összes emberét az utcáról, amíg el nem jutunk a futtatóig
2012. nov. 28. 18:27
 14/19 A kérdező kommentje:
Hm... most a behíváson elgondolkodva jutott eszembe, hogy van egy-két kutya a környéken, akik agresszívak kanokkal, érdekes módon tőlük azonnal el tudom hívni, ha megemelem a hangom. Lehet, hogy csak akkor érzi a hangomon, hogy komolyan gondolom? Furcsa.
2012. nov. 28. 18:29
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

javaslat: OTTHON INDUL A DOLOG .ne adj neki enni! ellenben mindíg legyen tele a zsebed jutalomfalattal,és amint odamegy hozzád ,jutalmazod .minden esetben megy a dícséret! jön a séta - mikor elengeded a pórázról ,nem hívod be !! hagyod kicsit rohangálni,játszani,és amint magától odamegy hozzád megy a dícséret megy a kaja!így eteted minden nap ! gyakorlatilag te vagy az etetőtál ! ha enni akar oda kell mennie hozzád. aztán amikor már kirohangálta magát jöhet a behívás ,ritkán,nem kell kapkodni!a lényeg a kutya odamegy ,akkor ehet!

neked nem kell utánna rohangálnod !ráérsz később ,amikor már nem kell a mankó:)

ja,és persze a félelem , na amikor te semmit sem teszel,amikor természetes vagy ,akkor a kutya erőt merít belőled! a félelem ellenszere,a szembesülés a félelemmel.vajon ,te mitől félsz ? vajon ,nem éppen te vagy a félelmet generáló ??

ha nyugodt vagy a félős kutya is megérti,nincs oka félni.de ez idő!! nem kevés idő,és persze bizalom kérdése:)( sokan félnek elengedni a kutyájukat ,mert ...) de vajon a kutyák is ezt érzik?? nem hiszem. sokszor a gazdik félelme ,ami átragad a kutyára.pl: feszülő pórázon nem ismerkedünk kutyával!

2012. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hogy a panaszkodás után kicsit még dicsekedjek is vele, ő az: [link]
2012. nov. 28. 19:24
 17/19 anonim ***** válasza:
Hohó, huskyt látok valami másik makaccsal keverve, jól kifogtad :D Már a szeme se áll jól :P De tényleg szép :))
2012. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Elvileg husky-jagd terrier, de mondtak már rá dogot is :) a makacssága alapján szerintem husky-öszvér keverék lehet :D
2012. nov. 28. 21:13
 19/19 A kérdező kommentje:
Úristen, kedves 17:53, eddig valamiért észre sem vettem a válaszod :D mi a derű utca-szél utca-vihar utca közötti dombra járunk ki, a Kiscelli most a mankóval nagy kirándulás lenne, így is fél óra az utunk :D De legkésőbb az első hóval mi is átmegyünk oda, mert a dombot (attól függetlenül, hogy elvileg kijelölt kutyafuttató) télen elfoglalják a szánkózók :) Jó lenne összefutni!
2012. nov. 28. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!