Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy németjuhászom . Az...

Van egy németjuhászom . Az igaz hogy csak 1 embert fogad el gazdinak?

Figyelt kérdés
Mert a családdal vagyok és van 1 lánytestvérem aki nem igazán nagy még (6) éves szóval ha együtt lakunk sé én vagyok az a gazdája aki szültetésétől kezdve vele vagyok a többieket nem fogja bántani?Remélem tudtok segiteni .
2012. nov. 29. 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akumi, nem jártál még sportkutyások között úgy látszik. Azoknak már a csecsemője jobban ért a kutyákhoz mint a többség, mert már akkor egész nap kutyák között van. És persze vannak tehetségek is. Azért mert te vagy a többség nem olyan, még nem jelenti azt, hogy nem létezik, zsenik minden szakágban vannak. Meg ha nem is az, saját korához mérve akkor is lehet jó.
2012. dec. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A sportkutyások gyerekei nem jönnek ide kérdezősködni, legalábbis ilyen témában, tehát ejtsük már ezt a lehetőséget.

Amellett lehet, hogy jobban tudnak egy csomó dolgot, de ismerek nem egy olyan "szakembert", aki valójában nem ért sokmindenhez, csak egy típusú kutyát tud üzembiztosan versenyre felkészíteni és kész, de ha nem jó, dobja a szemétbe, esze ágában sincs problémamegoldással foglalkozni, vagy családba illesztéssel, meg ilyenekkel, szóval erre sem alapoznék semmit.

2012. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom miről beszélsz, mivel olyan fajtám van akiket kidob a kiképző mert nem úgy reagál mint az általa megszokott, ugyanakkor legalább annyira idegesítő az ellenkező (újonnan kialakult) típus akinek lett egy problémás kutyájaaki miatt megtalált valami Jan Fennelt, Caesar Millant, tüköriskolát, Cerberost vagy anyámkínját és akkor most teljesen el van szállva magától és mindent és mindenkit szupertudományos módon akar kezelni, és minden második szava szupertudományos és mindenki mást lenéz. Én nem mondtam, hogy itt vannak ilyenek, bár miért ne lehetnének? Én azt mondtam, hogy léteznek. Mert pl k*rvára elegem van abból amikor egyszerűen hazugnak titulálnak, csak azért mert azt mondom, hogy gyerekként egyedül képeztem ki a kutyáim. Mi ezen olyan nagy szám? Ez van, valaki tehetséges, nekem ez teljesen természetes volt mindig is.
2012. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy van ilyen, én sem tagadom. Csak szerintem egy gyakorikérdéseken egy ilyen kérdésnél teljesen felesleges felvetni ezt a lehetőséget, mert nyilvánvalóan nem erről van szó.
2012. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kérlek arra válaszoljatok amit kommentbe irtam !
2012. dec. 2. 17:24
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 gyerek van a családban, a legkisebb nincs 3, a legnagyobb 10. És a kutya -németjuhász- soha rá nem merne senkire morogni, pedig volt már olyan is, hogy a kicsi ráesett a kutyára!!! Akkor csak odébb somfordált. sőt, még olyan is volt, hogy egy pillanatra nem néztem oda és addig odament a kajáját evő kutyához és beletúrt a táljába, és simán hagyta. Én majd frászt kaptam, amikor megláttam, azóta sem volt ilyen eset, de mondom kb 5 másodpercre nem néztem oda. Mindenesetre jó volt arra, hogy lássam, még így sem csinál semmit. De tudod ez nem fajta függő, hanem rendbe kell legyen a rangsor. És Ő nálunk legalul van, ezért hagy mindent. Természetesen a gyerekeket is tanítani kell, hogy ezt nem szabad és azt sem a kutyával, de ilyen véletlen balesetek esetén sem történik semmi.
2012. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Eba válasza:

A németjuhász kutya alapvetően egy szolgálati és személy és vagyonvédelmi kutya. Első kutyának soha nem javasolnám. Alapvetően nem agresszív egy családbarát, kitűnő stabil idegrendszerrel rendelkezik (de mindig a gazdától függ hogy milyen is lesz a kutya, csak tőle). A 6 éves gyereket nem hagynám felügyelet nélkül vele (felelős kutyatartás), nem azért mert agresszív fajta lenne, hanem mert itt kutyáról beszélünk és nektek nincs tapasztalatotok. A kutya játékból is feldöntheti, a testvéredet (a németjuhász 6 hónaposan már eléri a 20 kg-os súlyt) a játékos kézrágcsálásról nem is beszélve, amit egy kisgyerek harapásnak vélhet pedig játék, ami még az én kezemen is nyomot hagy. Kicsi korban tudni kell leállítani, amikor beborul a fejecskéje hisz te vagy a főnök. Az előző kommentekben is leírták, hogy a falkasorrend az elsődleges, a kutyát kis korától e szerint kell nevelni következetesen!!!. A kutyaiskolát javaslom!!! hiszen tapasztalatlan vagy és ez egy nagytestű kutya. Azt hiszem eddig nem derült ki hogy mennyi idős is a kutyusod?, Tudod e már hogy milyen idegtípusba tartozik a kutyus kolerikus, szangvinikus, flegmatikus, melankolikus ettől is függ hogy a kutyus milyen is lesz, aztán túl van-e már a feszegető határkereső (domináló reakciók) (8-10 hónap) koron. Mindenképpen javasolnám, hogy a szüleid is segítsenek be a nevelésébe!!! Hiszen a kutyát sétáltatni, más kutyákkal (szocializáció) „játszatni” kell. Nem ajánlom azt sem hogy te vidd sétálni amíg teljesen koordinálható (fegyelmező gyakorlatok teljesítése) nem lesz mert elránt. Sok mozgásra szaglászásra van szüksége, mert szüksége van egy kognitív térkép kialakítására, ehhez nem elég a kert. Gondolj bele te mindig csak a kertben lennél és nem ismerhetnéd meg az utcát és az embereket. A mozgatás lehet bicikli mellett futtatás (ehhez még kicsi vagy és ő is ha 10 hónap alatt van), emellett idegileg is ki kell fárasztani feladatokkal, játékkal, rengeteg klassz ügyességi feladat van (101 kutyatrükk) ami neked és neki is nagyon jó, és összekovácsolódtok közben. Megismered a kutyád karakterét, és a további kiképzését eszerint folytatod. A kutyának nem elég ha az iskolából hazamenve egy 20-30 percet játszotok. Reggel séta + feladat + játék. Este hosszú séta + feladat + játék. A feladat nagyon fontos ennek a fajtának erre szüksége van hiszen munkakutya. Amúgy isteni jó fej kutya mindenre meg lehet tanítani (mint REXet) de ahhoz sok időre kemény fegyelemre, sok szeretetre van szükség. Mindezt ő meghálálja hiszen neki csak ti vagytok!!


A kommentezők közötti vitára reagálnék 12 évesen is tud egy gyerek jól tud kiképzésében segédkezni, de ehhez kutyák között kell felnőni sok kutyát kell látni, kölyök korától rengeteget velük lenni.

Nem mellesleg a határozott karakternek kell lenni (vidéki gyerekek általában ilyenek) aki nem sajnálja meg a kutyát a fegyelmezés közben. Semmi félelem nincs benne, és egy jó szülő, akitől akaratlanul ellesi a dolgokat. A tenyésztőim gyerekeit, azét meg lehet nézni, a kutyák reakcióit fül állásból, farok mozgásból , tekintetből, hangjelekből, magatartásból simán leveszik, és az alapján tudják is hogy mi a szitu, menjünk ne menjünk.

2012. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!