Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a (nagy)...

Hogyan vegyem rá a (nagy) szüleimet, hogy lehessen kutyusom?

Figyelt kérdés

Szóval 15/L vagyok. A szüleimmel tömbben élünk, tőlünk 5 percre laknak kertes házban a nagyszüleim. Sok időt töltök náluk suliidőben és nyáron is. A helyzet az, hogy nagyon régóta szeretnék egy kis mopszot. A tömbben semmiképpen nem tarthatok kutyát, ezért gondoltam a nagyszüleimékre (tudom, hogy a mopsz szobakutya, természetesen bent lakna). A kert is jó nagy, de persze vinném sétálni, amikor csak tudom. Pl. délután megyek el a barátnőimmel, akkor elhozom a mamáméktól, este, mielőtt megyek haza, visszaviszem. Gondoskodnék róla, elég sok oldalt olvastam a mopszokról, nagyjából tudom a fontos dolgokat (de ha esetleg megkaphatnám, akkor utánaolvasnék még alaposabban). Hiába próbálom szóbahozni, először az én szüleimnek, anya reakciója az, hogy felemeli a hangját és azt mondja, semmiképpen nem lesz:( Pedig tényleg gondját viselném, régóta szeretnék mopszot. Az oltásokat stb. én fizetném, a saját összegyűjtött pénzemből, és a vételárba is beszállnék, amennyivel csak tudok. Nagyon szeretném ezt a kutyát:( Mit gondoltok, hogyan tudnám rávenni a családot?

Bocsi, ha hosszú lett.

Köszönöm előre is a segítséget! :)


2009. aug. 18. 14:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

14:52-es: neked is köszönöm :)

aztán ha most nem jön össze a kutya, akkor ha külön élek már, 10000% hogy lesz egy mopszom, imádom őket :)))

2009. aug. 18. 14:54
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj türelmesen, mert nem éri meg olyan környezetbe kutyust vinni, ahol rajtad kivül senki nem szereti vagy nem akar foglalkozni vele.
2009. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom, hogy ameddig nem lehet kutyád, addig hétvégenként járj ki kutyázni a hozzátok legközelebb eső menhelyre (először Anyukád elvisz, utána már ismerni fognak és mehetsz egyedül is). Ott megismerkedhetsz a kutyatartással kapcsolatos dolgokkal és a kutyákkal is. Nagyon sokat lehet ott tanulni.
2009. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítetek. :) A menhelyre kimenetelen én is gondolkoztam, szerdán megyek is :) Anya és apa is örült, hogy kimegyek a menhelyre, remélem meg tudom majd őket győzni, de ha nem, akkor nem lesz ezen veszekedés, hanem majd később újra megpróbálom:) Köszönöm még egyszer! :)
2009. aug. 18. 16:20
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

Az a poén, hogy mindenki az anyagiakon van fönnakadva, amikor mások fél fizetésüket elcigizik, elkocsmázzák, elszórakozzák, plazmatévét vesznek, ésatöbbi!

Kutyát lehet kis pénzből is egészségesen, fitten tartani!

Igen, ha aktív kutyatartó akarsz lenni, aki nap-mint-nap foglalkoznod kell a blökivel, költened kell rá, és a többi! DE!! Kutyát egy épp értelmes ember nem úgy tart, hogy folyton számolgatja a ráköltött filléreket!(Vannak szülők, akik a saját gyerekükkel ezt teszik, tőlük nem kell túl sokat várni...)

És nem azt mérlegeli, hogy hova NEM viheti a kutyát magával, hanem hogy hova viheti! Kutyás helyekre járva kutyás barátaid lesznek, akik azért rajonganak, amiért Te is!

A kutyák áldozatvállalást jelentenek, le kell mondanod bizonyos dolgokról értük, de ne hallgass olyanokra akik szerint csak gond meg hogy megfoszt a szabadságodtól...baromság! A lehetőégeid nem szünnek meg, csak átalakulnak!

2009. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igazad van, és persze sokat foglalkoznék a kutyussal, amennyit csak tudok, mert nagyon fontos nekem:) Mint már említettem párszor, régi vágyam egy mopsz, nekem bármit megérne:) Remélem összejön, de pl. menhelyen voltam már segíteni párszor, tavaly nyáron, a fent említett barátnőmmel. :)

Köszönöm a választ!

2009. aug. 18. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!