Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mivel véditek a kutyátok...

Ti mivel véditek a kutyátok mancsait ebben a hidegben?

Figyelt kérdés

A kutyám lakásban van tartva, de naponta 3-4 órát kint szoktunk vele lenni, van hogy többet. Ebben a mínuszokban azt vettem észre, hogy sokkal jobban bekeményedett a mancsán a bőr, és félek, hogy kirepedezhet neki, vagy könnyebben megsérülhet így a hóban.

Valami zsírosabb krémmel kenjem neki? És ha sózni fogják a járdákat, akkor hogyan ápoljam a lábát?



2012. dec. 10. 17:58
 1/6 sippara ***** válasza:
Nálunk már sóztak a hétvégén, úgyhogy - nézzetek hülyének - én cipőt rendeltem neki :) Itthon ráadom, abban sétál a futtatóig, a füvön leveszem, aztán induláskor tappancstörlés és cipő vissza :) Mondjuk én mindent túlaggódok :S
2012. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, valamelyik weboldalon láttam kutyacipőt. Szerintem nagyon praktikus, bár a kutyám még nem próbálta fel xD


Egyébként én a kutyámat éjszaka engedem be a házba, ha -5 fok alá esik a hőmérséklet. Mivel 11 éves, nem tudom, mennyire erős a szervezete, ezért bent kell tartanom, hogy ne betegedjen / fagyjon meg. Van kutyaháza, szokott bent lenni elég sokat. Melegen tartja, de éjjel nem.

2012. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
léteznek cipők kutyák részére , a legtöbb ,jó ha 2 hetet kibír:) de KIK-ben kapsz olcsón :). bár szerintem a legjobb a séta végén a lábmosás egy kis vödőrből,szivaccsal . szárazra törlöd és kész, ha a só ,mégis kicsípi a talpát ,kapható a gyógyszertárban vaselin ,olcsó és hatásos, vagy ,körömvirágos kézkrém ,esetleg kimondottan kutyáknak,készült borzalmasan drága talpkrém .
2012. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maxitabi ***** válasza:
100%
Vazelines kenőcs vastagon séta előtt, hazaérve pedig lábmosás-vagy vizes ruhával tappancs áttörlése.
2012. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi borzalmasan drága panzi márkáju manskrémet használunk egy tubus KB 500ft nekünk bevállt nagyon puha stole a mancsa :-)
2012. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3 kutyám is van. PetMED Mancs védőkrémet használunk. Séta előtt 5 perccel bekenem nekik. Védőréteget képez a mancson. Nem szárad ki, nem repedezik be. Ha van időm, amikor hazaérünk tappancsmosás után újra bekenem nekik. Élvezik a talpmasszázst. :) Ja, és eddig ez az egyetlen, amit egyik sem akar lenyalni rögtön. ;)
2022. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!