Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász, kennel és a hideg?

Németjuhász, kennel és a hideg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sok kérdés született ez ügyben, de olyan választ, amelyik számomra megfelelő nem kaptam.

Van egy 11 hónapos ordas németjuhászom,aki kölyök korától kint volt a kertbe, estére van csak bezárva kennelbe.

Olyan kérdésem van, hogyha van benne egy csini kutyaólja, ami se nem túl nagy, se nem túl kicsi, és van benne szalma (a kennel alját is leszórtam szalmával, egyébként beton és teteje is van, ráadásul két oldalról fal veszi körül, a másik két oldalán pedig bokrok vannak), akkor szerintetek van okom aggódni, hogy a kutya megfázik, megfagy télen? Vagy inkább estére engedjem be a garázsba?



Köszi


2012. dec. 11. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ha Nem esik nehezedre beengedni a garázsba és nem tesz ott semmi kárt akkor nyugodtan beteheted.

De azért a nj-k általában elég jól bírják a hideget főleg ha van háza is :)

2012. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, természetesen nem esik nehezemre. :)

A másik németjuhászom nincs kennelbe, ő neki picit rövidebb szőre van, és van, hogy ő is az ajtó előtt alszik, nagyon ritkán vonul be a garázsba, természetesen az ő igényeihez viszonyítva, ami azért egyszerűbb, mert szabadon van, oda megy ahová akar, a "kicsit" féltem, mert mégis csak be van zárva a kennelbe. :)

2012. dec. 11. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha van rá mód akkor inkább a garázs,de nem fagy meg így sem! :)
2012. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kint élő kutyának jó etetés mellett semmi gondja nem lesz a mínuszokkal. Szalmát elég a házba tenni. Annyit megtehetsz pluszban, hogy a nagy hidegekben zsírosabb, energiában gazdagabb ételt adsz neki.
2012. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha két kutyád van és az egyik szabadon, akkor a másik miért van bezárva a kennelbe?
2012. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Zsíros kaját kap ilyenkor, természetesen minőségi táppal. :)

Hát pont azért, mert ha a fiatal kint van, akkor állandóan piszkálja a nagyot. Ami nap közben nem baj, de az, hogy a kis energia bomba nem hagyja pihenni a felnőttet, nem megoldás.

Elég pörgős.. :)


Másrészről azért nem szeretném kint hagyni éjszakára, mert sok olyan sport és munkakutyás ismeri, akinek esetleg fájhat rá a foga és bármit megtenne, hogy megszerezze magának (bármi áron). Túl jó vérvonal, a biztos az, ha én tudom, hogy el van zárva az ilyen emberektől. :) Hallottam elég "rém" történetet hogy loptak el autót azért, mert benne volt egy jó sport/munkakutya és csak a kutya kellett nekik, a kocsi nem. :)

2012. dec. 11. 13:43
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha a kennelben azért tud kicsit mozogni, tehát nem csak pár négyzetméter, hanem legalább 15-20, és napközben meg van mozgatva a kutya, akkor HŐSZIGETELT!!! házban nem lesz baja.

De a garázs tényleg jobb megoldás lehetne :)

2012. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nanning válasza:
Nekem is németjuhászom van és kb.6 hónapos korától kint aludt az óljában. Télen sem volt semmi baja, csak míg nagyon kicsi volt zártam be. Egy 11 hónapos kutyának már birnia kell a hideget különben nem egészséges. Szóval szerinetem ez a kutya már elég nagy ahhoz, hogy kint aludjon, különben sosm fogja megszokni a hideget, amúgy meg juhász kutya,amekyik bírja a hideget.
2012. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos, ha félted a kutyádat, tedd kennelbe éjjelre. A leírtak bőven megfelelnek egy kint élő kutya számára.
2012. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!