Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet? Rendbe fog még...

Mi baja lehet? Rendbe fog még jönni? :' ( Úgy félek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves nagytestű kutyánk. Eddig nem volt semmi baja, mostanában el kezdett hullani a foga, folyamatosan folyik a nyála, ami gyakran véres, az orra teljesen száraz, nagyon hörög, alig kap már levegőt, mert le van rakódva a torkára ilyen nyálkás valami, már ugatni se tud..:( és úgy vettem észre, mintha a torka meg lenne nagyobbodva, mintha meg lenne duzzadva neki..:( állatorvos csak hétfőn tud jönni..kibírja addig? esetleg adhatnék neki vaéamit, vitamint vagy akármit, ami javítana rajta?? :( kérlek segítsetek, nem akarom elveszíteni!
2009. aug. 21. 21:32
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, hogy írtok!!

ha valakinek még van valami ötlete, kérem írjon!

2009. aug. 21. 22:03
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos voltam már hasonló helyzetben...

Ami tanácsot adhatok, és biztosan nem árt: a melegvizes borogatás arra a részre, ahol meg van duzzadva, illetve a meleg kamillateás szájöblítés. Az a gyanúm, hogy gyulladás okozza a tüneteit, esetleg begyulladt a foga? Meg tudod mérni a lázát, vagy érezhető, hogy lázas? Ha esetleg nincs otthon most kamilla tea, vészhelyzetben bármilyen tea jó, az a lényeg, hogy meleg folyadékkal legyen kiöblítve a szája - de csak akkor próbálkozz ezzel, ha képes még nyelni - a fulladásveszély miatt.

2009. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

köszönöm, ezt kipróbálom, ártani nem ártok neki.

de a szájöblítést hogyan? igya meg?

2009. aug. 21. 22:39
 14/28 A kérdező kommentje:
szerintem lázas is volt már, mert éreztem, hogy nagyon forró a teste..:(
2009. aug. 21. 22:40
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

A szájöblítéshez két ember kell, egyedül nehéz lesz megcsinálni, mert el fogja kapni a fejét, ellenkezni fog, az biztos - ezért meg kell tartani. Ha a földön fekszik, az ínyét felhúzva kanálnyi teát önts a szájába. Nem baj ha kifolyik, az sem baj, ha lenyeli, az a lényeg, hogy a meleg enyhítse a gyulladást. Szerintem egy pohár tea most elég lesz, reggel újra próbáld meg.

A borogatást úgy csináltam, hogy egy törölközőt meleg vízzel bevizeztem, alaposan kicsavartam, úgy raktam rá. Majd mikor elhűlt, újra vizezés és csavarás.

2009. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha lázas, akkor a meleg borogatás után kb. fél órával hideg borogatást rakj rá, és így váltogasd.
2009. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
SZERINTEM BEGYULLADT AZ ÍNYE!EZÉRT A FUGHULLÁS ÉS VÉRZÉS! FONTOS A FOLYADÉKPÓTLÁS, HA VILÁGOS AZ ÍNYE AZONNAL! ÍNYEKCIÓS TŰVEL HEGY NÉLKÜL VAGY KISEBB POHÁRRAL AMI LEHETŐLEG NEM ÜVEG, DE ILYEN VÉSZHELYZETBEN AZ NEM NAGYON SZÁMÍT! FIGYELNED KELL A TESTHŐMÉRSÉKLETÉT, LÁZMÉRŐT A FENÉKBE! NEKIK 37 37,5 A NORMÁL TESTHŐMÉRSÉKLET!! EHHEZ IGAZÍTSD A BOROGATÁST!! A GYULLADÁSRA KIHŰLÉSRE MELEG, LÁZRA HIDEG, HA MIND KETTŐ 30-35 PERCENKÁNT CSERE!!! SZORÍTOK, SOK SZERENCSÉT!!!!
2009. aug. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kisvárosban laksz, lennie kell olyan állatorvosnak, aki házhoz megy. Ahol én lakom, mindig jön. Ma is jön a kutyusomhoz. Hiába van itt is, de én két faluval arrrébról hívom a dokit, és mindig jön, ha hívom. Szabolcsi vagyok, ha esetleg te is innen vagy.
2009. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! borogattam meleg kamillateás törölközővel a torkát, ahol megvan duzzadva a nyirokcsomója. és utána jobb lett valamivel, feljött neki ilyen nyálkás valami, és elmúlt a hörgés. azóta már megint hörög, de gyakran borogatom, hátha javul valamit.
2009. aug. 22. 13:07
 20/28 anonim ***** válasza:

Remélem jobban lesz a kutyusod, mire az orvos megérkezik, ha megfelelő gyógyszert kap, biztosan meggyógyul. Figyelni fogom az oldalt, ha bármilyen változás következik be, írd fel nyugodtan, megpróbálok segíteni.

A tegnap éjszakai hozzászóló.

2009. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!