Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek én vagyok a bunkó?

Szerintetek én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kutyám és a parkban mindig póráz nélkül szoktunk játszani.Ha megjelenik a közelben egy másik kutyás az enyém szinte mindig elindul feléjük, de csak játszani akar, viszont a másik kutyás ebből annyit lát, hogy egy 45 kg-os pitbull (pedig köze sincs hozzá, de ez senkit nem érdekel!) rohan feléjük.Elhiszem, hogy ijesztő, én is megijednék, DE! 1. mindig szólok a gazdának, hogy nem bánt ne féljen 2. rászólok a kutyámra és megáll, nem megy oda csak elindul. Ilyenkor jön az ordibálás, hogy: harcikutya,pitbull,veszélyes,szájkosár,póráz,mit képzelek én magamról,veszélyes,meg fogja harapni stb... mindezt úgy, hogy én is és a kutyám is nyugodt!! de ők meg a kutyájuk aki rendszerint idegbeteg az teljesen normális és nekik joguk van a felháborodásra.Minden nap legalább 1 ilyen eset van :( Ha meg van nevelve a kutyám akkor még én érezzem magam rosszul mert merek vele játszani a parkban normális keretek között szabadságot biztositva neki? :(
2012. dec. 14. 10:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Megértelek, nekem is van kutyám, de....

Ha nem kijelölt kutyafuttatón vagy, akkor ugyebár kötelező a póráz.

Nekem is van kutyám, nem mondanám kistestűnek, de én konkrétan néha betojok, ha egy másik nagyobb testű kutya rohan felénk. Én félek tőlük, és kész. Nem tudhatod, hogy mi jár más emberek fejében.

A másik ember nem tudhatja, hogy a te kutyád jól nevelt, szótfogadó....de mi van akkor, ha egyszer nem tudod megállítani, és esetleg nekiront a másik kutyának, mert érez rajta vmi szagot....

És engem sem vígasztal meg a tudat, ha a gazdi azt mondja, hogy nem kell félni, nem bánt.

Ennek az a menete, hogy pórázra csatolod a kutyát. A másik gazdától függően, hogy benne van-e a buliban pórázon megszagolják egymást és esetleg a kettőt együtt el lehet engedni, hogy hancúrozzanak egyet.


De ez csak az én véleményem.

2012. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%
Ezt én is utálom, ha én pórázzal sétáltatom a kutyámat akkor nem igazán örülök ha elkezd felém futni egy 45 kg-os kutya. Föleg hogy 2 kutyám van és nem tudom hirtelen felkapni öket. Másban és mas nevelésében én sajna nem bízok. De az se igazságos ha közterületen ahol mas kutya is lehet akár kistestü kutyát hagyjanak póráz nélkül szaladgálni! Azért leg yen már mindenkiben egy kis tolerancia. Nekem csivijeim vannak és nem is azon aggódnék hogy megharapja, de ha esetleg rálép már akkor Nagy problémák lehetnek. Ha látod hogy mas kutya közeledik akkor inkább area az idöre rakd pórázra!
2012. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Igen, te vagy a bunkó. Mentett kutyám van, nagyobb kutyáktól még mindig tart, és rohadtul idegesítő, ha egy nagy kutya póráz nélkül tart felénk, gazdi meg méterekről kiabál: 'de nem bánt'. Jó, magyarázd el a kutyámnak, aki bestresszel ilyenkor. Amíg nem tanulja meg a kutyád, hogy nem rohangálhat oda más kutyához, és nem mehet el mellőled csak úgy, addig vedd pórázra, mert valaki még fel talál jelenteni. Nem mindenkinek öröm, hogy rohangál felé egy kutya, tanulj egy kis toleranciát.
2012. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezeket nem tudod kivédeni mert ahogy a kistestűeket általánosítják hogy agresszívek,úgy a nagytestűeket is. Sajnos nekem is van egy példa erre,egy szenilis öregasszony a környéken mindig szabadon van a németjuhász keveréke,ő messziről sipítozik mindig hogy nem bánt,mert felveszem ölbe a kutyám ha felénk jön,mert már 2x megharapta a kutyája az enyémet.

De azért mondja hogy nem bánt,de ismerősöm kutyáját is már megtámadta..

Mindenesetre én a helyedbe nem engedném hogy szabadon rohanjon idegenek felé,oké hogy nem bánt,de nem tudhatod. Lehet a másik kutya támad neki,bármi lehet.

Ha látod hogy jön valaki akkor fogd meg addig a nyakörvénél fogva,ne engedd hogy rohanjon.

Én kutyámat ilyenkor labdával hiptonizálom,olyankor csak arra koncentrál egy hadseregnyi tank is elhaladhatna mellettünk :)

2012. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Meg sem közelíti őket,elindul másfél méterre eljut mire rászólok megáll és visszajön és csak néz a kutyus után... Ha pórázra rakom vagy csak megfogom a nyakörvét akkor nagyon nagy ívben kerülnek el minket szinte szaladva és nézegetnek hátrafelé, hogy ugyan fogom-e még vagy már rohan utánuk, hogy megölje őket. Ha ilyenkor megpróbálom megszólítani az illetőt, hogy lehet-e esetleg ismerkedni játszani a kutyájával még jobban megrémülnek és úgy csinálnak mintha nem nekik beszélnék és gyorsítanak a tempón, hogy minél hamarabb kiérjenek a "veszélyzónából". Ez nagyon nagyon idegesítő.Biztos, hogy a kutyám nem bántana soha másik kutyát,voltunk már mindenféle helyzetben és mindig tudom, hogy mire mit fog reagálni.Amikor megtépi egy másik kutya idegből (előfordult nem egyszer, nem a mi hibánkból és nem kistestű kutya volt) még akkor sem csinál semmit,még csak vissza sem morog csak áll. A tőle gyengébbek agresszióját pedig semmibe veszi, ugyan úgy próbál velük játszani,mintha nem vicsorognának, hanem farok csóválva állnának előtte.
2012. dec. 14. 11:28
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen veled van a probléma. Képzeld el azt a helyzetet hogy oda megy hozzád valaki megfogja a pólodat és azt mondja hogy te most focizni fogsz velük :D


Ugyan ezt csinálod te is. Az enyémek is póráznélkül vannak. Kettő amerikai bulldog. Ha meglátom hogy jön egy másik kutyás magamhoz hívom és miután beszéltünk a gazdával hogy játszhatnak e akkor engedem oda...

Meg persze nem csak a gazdán múlik hanem a másik kutyán is hogy milyen van hogy ő nem akar játszani...


Ez ilyen etikett szerű dolog hogy mielőtt oda engedem a nagy marha kutyámat megkérdezem hogy odaengedhetem e...


Én is kiakadnék és kis is akadok hogy a megkérdezésem nélkül engedi valaki oda a kutyáját az enyémekhez..

2012. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék csak, hogy ha nem is akarja, hogy együtt játszanak csak közölje normálisan vagy válaszoljon ha már hozzászóltam és tényleg ne én legyek már a bunkó hanem az aki 5 m-es flexin tartja az acsarkodó kutyáját és még büszke is rá, hogy milyen harcias.Egyébként a parkban sok póráz nélküli kutya van,vannak nagyobbak is mint az enyém, de azokkal nincs probléma akkor sem ha nem hallgat egyáltalán a gazdájára,mert az golden és társai. Mindenki csak velünk szívózik meg csak tőlünk fél és soha egyszer sem adtunk erre okot! :(
2012. dec. 14. 11:35
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen ez a rasszizmus. Ne foglalkozz vele nekünk is van olyan aki ki kerül minket ha neki úgy jó akkor engem nem érdekel.. Van a környékünkot olyan kutya akivel még nem találkoztam közelről csak 5-6métere elkerülve :D A múltkor nem tudtak ki kerülni és láttam a kétségbeesést az arcukon hogy most mi lesz.. ott hallnak meg ők is meg a kutyák is..


Vagy 15méterre voltunk mikor pórázra vettem a kutyákat. Mikor odaértem kaptam egy megjegyzést hogy jó hogy eszembe juttot már... Hozzáteszem pont velem volt a pincsim is tehát qrva félelmetesek lehettünk..


Ne foglalkozz a hülye emberekkel azok mindig is lesznek. Találj magadnak 1-2 párost akivel lehet marhulni és annyi.. Nekünk egyébként 1beagle meg 2spániel a sétáltató társ néha.. Sokszor nem is értik az emberek hogy azok a spánielek hogy élhetnek még.. Jah 2kan kutyám van és minden "bartájuk" kan még ezen szoktak meglepődni... :) :D

2012. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Így már más a dolgok állása, sajnálom, hogy ez a helyzet. Csak próbáld a másik oldalt is megérteni, lehet, hogy rossz tapasztalatuk van. De miért nem barátkoztok nagyobb testű kutyusokkal, akiket nem félt úgy a gazdája?
2012. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a kutyádat pórázon viszed, akkor is sokan rosszul lesznek, merthogy "harcikutya". Nekem nem ilyen típusú kutyám van, "csak" golden retrieverem, mégis sokan meglátják, hogy nagy kutya, és messziről kikerülnek. Elengedni meg már csak olyan helyen szotam, ahol nem igazán járkálnak emberek. Réten, erdőben, stb...Sokat nem tehetsz, vagy pórázon hagyod a kutyád, vagy tűröd az emberek nemtetszését, és esetleg esélyt adsz arra, hogy valaki a kutyádba rúgjon.
2012. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!