Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam egy 4-5 hetes...

Tegnap kaptam egy 4-5 hetes kiskutyát. Folyton rágja a másik kiskutyámat. Egyszer a nyakát harapta meg úgy, hogy a nagy nyüszített utána. (a nyakát) Félek hogy ebből komolaybb baj lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy másik is, de az idősebb 2 évvel. A Kicsi harapdálja a nagyot, és a nagy meg úgy tűri, de egyszer úgy meharapta a a kicsi a nagyot, hogy a nagy nyüszített! Most mit tegyek hogy leszoktathassam a kicsit erről a szokásról?

2012. dec. 15. 05:36
 1/7 anonim ***** válasza:
4-5 hetes kiskutyának nálad sem lenne szabad lennie. De egyébként csak játszik, a kiskutyák ilyenek, nagy majd elintézi ha zavarja. A mi vizslánk is ezt csinálja,,ost hat hónapos. mikor pici volt is csinálta, a másik meg rámorgott ha elege lett, és kész. Biztos véletlenül harapta meg annyira hogy fájjon neki.
2012. dec. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De sajnos 4-5 hetes,és a gazdák nem voltak vele tisztában,hogy mennyi idősen lehet elhozni...Nagyon gondatlanok egyébként lehet hogy többd , nem számolták... Köszönöm még egyszer!
2012. dec. 15. 05:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen kiskutya. Ilyenkor még bőven az anyja mellett a helye.A nagyot meg ne féltsd, elintézi majd a kicsivel, ha elege lesz. Remélem az első dolgod volt állatorvoshoz vinni a picit, beültetni a chipet (ami januártól kötelező), féreghajtani, élősködők elleni védelmet biztosítani és érdeklődni az oltásokról. Mert ezek nagyon fontosak, úgyhogy ha eddig még nem, tedd meg minél hamarabb!
2012. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vegyel a kiscsinek valami plus magy muanyag jatékot
2012. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy is a naggyal akar majd játszani, a kis ember gyerek is a nagyobbat követi akkor is ha van egy tucat játéka, de mint a kérdező is írta a nagy is tűri, elvan vele. Addig meg szerintem minden oké. Amúgy mikor elhoztuk a vizslánkat, az szopni akart a már meglévő kutyánktól, beleharapott a cicijébe, az meg olyan nyüszített szegény, meg akkorát ugott, hogy én is megijedtem, mégis szeretik egymást, játszottak utána tovább simán.
2012. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendebn...Köszönöm szépen.De az egséz egy hülye csont miatt kezdődött mert a nagykutya féltékeny a kicsire és ezért elvette tőle a csontot ami ráadásul nem is az övé... Arra morog ami a másiké...Ma reggel megszerettem volna etetni a kicsit,adtam a nagynak dce csak beleszagolt és nem kellett neki... Utána jött ki a kicsi hogy egyen és a nafgy meg odament hozzá,morogott,és evett a kajából. Elzavartam őt...Nagyon értelmes kutya de egyébként most nem értettem őt... És egyébként azértt van nálam,mert kidobták őt és a házunban találtuk meg...elvittük orvoshoz,és azt mondta hogy 4-5 hetes... Nagyon sajnáltam,de itt nálunk jobb sorsa lenne még mindig mint kinn a hideg utcán... :( Amikor megtaláltuk még +-ba két testvérével volt.Az egyik fehér a másik barna (akit elhoztunk az a barna) és a 3. pedig foltos.... Odaadtam sajna a menhelynek,mert senkinek sem kellettek...De én megtartottam a barnát és annak tudom,jó helye van nálam.... Nagyon sajnáltam őket,mert tél van és most találtuk őket pár napja,... Az anyja nem tudom hol van de sztem valami történhetett vele,mert hiába kutattunk fel minden lépcsőházat nem találtuk.... Sztem az az ember aki kidobta az tenyésztő volt tenésztette majd ha nem kellett senkinek akkor kidobta az utcára...Mondjátok! Ember az ilyen sztem nnem! És ha meglátnám őt az utcán és kéréné vissza a kutyáját én úgy fejbeverném hogy soha de soha nem kel fel! De mindegy... Nem akarok rá emlékezni én csak annyit szeretnék,hogy a mkiskutyámnak jó helye legyen...Szóval elmondtam a történetet hogy miért 4-5 hete!



Köszönöm szépen a válaszokat és kellemes ünnepeket továbbra is! :) Boldog karácsonyt!

2012. dec. 17. 09:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó hogy morog:) Tudod mondják is hogy irigy kutya, etesd őket külön, mi is külön etetünk. Lehet hogy a kicsi megtanulja hol a helye, és akkor a csontokat meg játékokat nem akarja elvenni, de a kaját szerintem mindenképp külön add nekik, mert abból tényleg lehet balhé, főleg ahogy idősödik. Egyébként jó hogy befogadtad.
2012. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!