Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Hogyan tanítsam meg a...

Sürgős! Hogyan tanítsam meg a kutyát, hogy ne ugráljon?

Figyelt kérdés

Nem az enyém, csak részben, a páromé, rám nem is hallgat, de nagyon ugrál és harapgál (örömében), de idegenekre is, és a párom nagyon ideges rá, össze akarja verni, lehet akár el is törné a lábát, úgy utálja (elvileg csak ilyenkor, gyakorlatilag meg nem tudom). Nem családi kedvenc, hanem őrkutya. A saját kutyáját könnyebb volt megtanítania, mert az kenneles, ez pedig utcai.

segítsetek!


2012. dec. 15. 08:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja, az elfordulás nem segít mert akkor a hátra ugrik, a rászólás sem, a fejlenyomás sem és a jutifalat sem válik be. Kutyaiskolába nem tudjuk vinni, mert nekem nincs pénzem, a párom meg nem akarja. Azért nem akarjuk másnak adni, mert félő, hogy a menhelyre-utcára kerül, ha nem lehet megnevelni.

de ha ráütünk, akkor visszatámad egyre erősebben, de ha felemeljük a kezünket, már lapít, szóval maga sem tudja hogy féljen vagy támadjon.

2012. dec. 15. 08:15
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem akartok vele foglalkozni, akkor nem tudom mi a kérdés. Nevelni nem tudjátok, kutyasuli kizárva, akkor meg szerintem inkább jobb lenne elajándékozni.

Arra egyébként kíváncsi lennék, milyen őrkutya az olyan, amit képtelenek vagytok letiltani az ugrálásról.

Párodnak meg mondd meg, hogy ha képtelen a kutyáját megnevelni az nem a kutya hibája, hanem az övé. Ne legyen már akkora barom, hogy egyértelműen a saját hibája miatt a kutyát veri meg.

2012. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

"de ha ráütünk, akkor visszatámad egyre erősebben, de ha felemeljük a kezünket, már lapít, szóval maga sem tudja hogy féljen vagy támadjon."

Nem csodálom... Ti sem tudjátok, hogy mit csináljatok.

Szerintem a menhelyen is jobb helyen lenne, minthogy eltörjétek a lábát és kínozzátok!

Különben a párodat kellene összeverni, ha ilyen idióta, hogy az zavarja, ha a kutya örömében ugrál (pedig nálatok nem sok öröme lehet szegénynek).

Amúgy pedig az a ti szégyenetek, ha nem tudtátok őt rendesen megnevelni (annyi kutyás könyv, műsor van, oktatóra sem feltétlenül kellett volna költeni, csak olvasni), üzenem a párodnak, hogy verje a fejét a falba, az a leghasznosabb, amit tehet.

Te pedig - ha tényleg számít neked a kutya testi épsége - ajándékozd el, vagy vidd el menhelyre, vagy valahová, ahol szeretettel (és esetleg szaktudással) fordulnak felé, nem ilyen idegbajosan.

2012. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A menhelyen anno azt mondták, hogy tegyük ki az utcára mert televannak. Egyébként 7 könyvet vettünk és kipróbáltunk mindent, de nem használ. Van nekem is és a páromnak is kutyája, az enyém ráadásul utcás, de őket könnyű nevelni. Ez kihívás, mert ez egy olyan hely, ahol sokan megfordulnak, van kb. 5 ember aki neveli, egyiknek sem sikerül, pedig mindegyiknek van kutyája. Biztos, hogy a mi hibánk? Ha öten nem tudjuk megnevelni? nem lehet, hogy kamaszkorban van és amiatt ilyen? A parancsokat (ül, fekszik,stb) tudja, csak az ugrálás és harapgálás amit nem tud elhagyni. Amúgy minden más jó. Régen ha adtunk neki enni, és utána a fejéhez értünk, vagy akár csak a közelében voltunk, támadott, de most már elértük (nem veréssel, hanem a tál elvételével), hogy normális lett, most már akár a torkáig is nyúlhatnánk, nem tenne semmit. Az ajtón is mi megyünk be először. Sétánál nem húz, szépen jön.

Egyébként nem hiszem, hogy a menhelyen a kinti fagyban egy pléden olcsó tápot zabálva jobb lenne neki, mint egy neki kinevezett fotelban, a melegben Acanát ropogtatva..

az igaz, hogy nem normális, hogy a párom ilyeneket mond, de szerintem eltúlozzátok. Amúgy nem azt kérdeztem, hogy jó helye van-e nálunk, hanem hogy nem- e tudtok valami módszert amit még nem próbáltunk..

2012. dec. 15. 09:12
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Lehet épp az a baj, hogy öten próbáljátok megnevelni, tehát nincs meg neki az az egy, a falkavezér. Próbálja egy ember, mert csak összezavarjátok.


"Egyébként nem hiszem, hogy a menhelyen a kinti fagyban egy pléden olcsó tápot zabálva jobb lenne neki, mint egy neki kinevezett fotelban, a melegben Acanát ropogtatva..

az igaz, hogy nem normális, hogy a párom ilyeneket mond, de szerintem eltúlozzátok. Amúgy nem azt kérdeztem, hogy jó helye van-e nálunk, hanem hogy nem- e tudtok valami módszert amit még nem próbáltunk.."


Hát nézd, annál még a menhelyen is jobb neki, mintha otthon szenvedne törött lábakkal.

Amúgy érdekes, hogy Acana-ra van pénz a kutyának, de ilyesmi megfordul a párod fejében, hogy bántsa. Kicsit ellentmondásos a helyzet.

Szerintem nem mi (nem én) túlozzuk el, te írtad, hogy azt tervezi, bántja a kutyát.

Én azt írtam, módszert, amit még nem próbáltatok. Adjátok oda másnak, aki nem akarja megverni. A kutyához türelem kell, és ez nem kamaszkor, vagy utcai, nem utcai kutya, bármelyiket meg lehet nevelni. De ahhoz következetesség kell, mindig ki kell tartani, egy percre sem érezheti azt az ember, hogy feladja, vagy, hogy most már elege van és lekever egyet a kutyának. Ki kell tartani, stabil lelkiállapotban, és akár hetekig tanítani a kutyát ha gyorsabban nem megy).

Amúgy pedig magadnak/magatoknak mondasz ellent. Ha szerinted erről nem lehet most leszoktatni még hozzáértőnek sem, mert kamaszkor, akkor nem értem, miért gondolod, vagy gondolja a párod, hogy veréssel le lehet róla szoktatni.

2012. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
amikor ugrani készül, emeld fel a lábad, és a mellkasa a térdeddel ütközik. Ez kellemetlen a kutya számára, igy elég könnyen leszoktatható az ugrálásról. és közben a NEM tiltószó. Egy idő mulva társitani fogja, a tiltószót.
2012. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

"Biztos, hogy a mi hibánk? Ha öten nem tudjuk megnevelni? "


Akkor már van 5 ember, aki nem ért a kutya neveléshez. Attól, hogy van másik kutyátok, még nem biztos, hogy értetek is hozzá. Nem minden kutya egyforma. Lehet, hogy a másik amivel nincs probléma, az eleve olyan jellemű, tehát nem a ti érdemetek, hogy azok jól viselkednek. Ahogy olvasom itt, ritka nagy paraszt a barátod szóval lehet, hogy rajta még egy kutyaiskola se segítene.

2012. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem, az az ellentmondásos, hogy az elején azt írta kutyaiskolára nincs pénz, de Acanára van.

Én annak a módszernek a híve vagyok, hogy a kutya ilyenkor csak üdvözölni akar, szóval én leguggolok vagy lehajolok hozzá.

Egy másik módszer, hogy még mielőtt odamennél a kutyához leülteted majd a maraddal ott tartod.

Jól le kell mozgatni a kutyust.

Ajánlok, egy nagyon hasznos eszközt, a klikkert

2012. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ha leültetem, ott marad, de amint behívom vagy adok neki enni vagy valami, akkor bepótolja az ugrálást. Ha csak 5percre szaladunk be a helyre, ahol van a kutya, akkor nem tudunk még azzal szórakozni, hogy leguggolgassunk hozzá.

mert erre a helyre nem mindennap mi megyünk, de ha kell onnan valami, és rohanunk másik helyre, nyilván nem állunk le kutyázni, ha ott van a másik ember, aki figyel rá.

A klikkert pedig nem ajánlották (ajánlottátok) egy másik kérdésemnél, mert az nem nevelésre van, hanem tanításra. Már csak azt nem tudom, hogy ha valamire nevelni akarjuk, akkor is tanul-tanítjuk..

ha jól értelmeznétek azt, amit írtam, akkor felfognátok, hogy nekem nincs pénzem kutyasulira, a kutya pedig a páromé. Érthető?

Egyébként tettem már fel ide több kérdést is, és ha megfogadtam volna minden tanácsot, akkor kb. 5 kutyát öltetek volna meg ti!!

Az én kutyám agresszív volt, őt el akartátok altattatni, kb. 3 hónap alatt kineveltük belőle az agressziót és egy szelíd kutya lett belőle. Ez csak egy példa, de van több is..

3 hónapos korában volt támadó, agresszív a kutya (akiről a kérdés szól), nem mi neveltük belé, mi erről leszoktattuk. De ha kölyökkorában ilyen volt, nem gondoljátok, hogy olyan helyről került ide, ahol esetleg verték vagy harcoltatták?

Erről is sikerült lenevelni, pedig nem volt könnyű.

Abban lehet igazatok van, hogy nem 5 embernek kéne nevelni, viszont ha csak 1 neveli, akkor ha a másik 4 lesz ott, és az az 1 nem, akkor nyilván rossz lesz, és akkor hiába szól rá a többi, nem fog szót fogadni, igy mindnek meg kell nevelni, tanítani, hogy mind felette áll a rangsorban.

Igazából nem is minket zavar az ugrálás, meg mi már tudjuk, hogy vizipisztollyal ha lepocsoljuk, akkor abbahagyja a rosszalkodást. (ezt is ti ajánlottátok). Viszont az emberek akik megfordulnak itt, nem tudják. a kutya a simogatást egy jelnek veszi, hogy lehet ugrálni, bohóckodni. Rászólunk, abba is hagyja, de nem lehet élete végéig ezt csinálni. Ezért akarjuk leszoktatni róla, de nem használ semmi. Elzárni nem tudjuk a benti részen, kint lehetne, de kis szőre lévén megfagyna, hiába van meleg kutyaház.

Lehet az a probléma, hogy fajtáiból eredve egyszerre családi kutya és őrkutya.

Ilyen fajtákat neveltünk 5-en, illetve 6-an eddig: német juhász, staffi, terrier, vizsla, leonbergi, puli, berni pásztor, komondor, labrador, dobermann, rottweiler, kaukázusi, bolognese.

szerintem nem mind az a könnyen kezelhető fajta, szóval csak nem vagyunk olyan hülyék a neveléshez.

De szívesen fogadnék veletek, hogy ha itt lennétek, hogyan nevelnétek. Mert szerintem kipróbálnátok a kis trükkjeiteket, és nem válna be, elbuknátok. Csak hogy én is osszam az észt arról, amit meg sem kérdeztetek, és lehordjalak mindenféle s.ggfejnek titeket.:-)

nemrég felhívtam egy kiképzőt, ő azt javasolta, hogy kővel félig telerakott üveget dobjunk a kutya mellé, vagy akár a kutyára. Na,

akkor ő is hülye mert agressziót ajánl? Ne hiszem hogy olyan lenne a kutyának, mintha libatollal simogatnánk..

De mivel nem vagyok bunkó, köszönöm a válaszokat, nem élek vele, inkább használom a saját ötleteimet, minthogy tovább adjam a kutyát. Itt mindenki szereti (a páromat is beleértve, nem is értem hogyan tudná megverni a kutyát, hisz amikor nem ideges, játszik vele meg futtatja, hogy fáradjon), itt kap mindig nasit a vendégektől, a 95%-a szereti, játszik vele, amikor pedig olyan ember jön, aki állatgyűlölő, be lesz zárva. Arra az időre nem fagy meg, a garázsban amúgy is fedett rész van, 4 fallal, melegebb van. Ha nagyon fázna, bekapcsoljuk neki az olajradiátort és meg is van oldva.

És most megyek sétálni vele, mert nagyon pörög.

2012. dec. 15. 10:51
 10/16 anonim ***** válasza:

"nekem nincs pénzem kutyasulira, a kutya pedig a páromé."


Én pénzem, ő pénze, párom, szép kis "család"! Amúgy mit vártok szerencsétlen állattól, ha be van zárva egy ingerszegény helyre? Néha elszaladtok mellette, néha valaki kaját dob elé, ő meg azt szeretné, ha foglalkoznának is vele. Egy kutyát nem lehet úgy nevelni, hogy van rohanok valahová és közben félrelököm a kutyát mert útban van, meg van rá hetente 5 percem, hogy foglalkozzak vele. Pénzed nincs rá, időd nincs rá, akkor mégis mit vársz? Végezd el a Harry Potter Képzőt, ott hátha tanulsz valami hatékony varázsszót!


Az milyen, hogy "egyszerre családi kutya és őrkutya"? Olyasmi, mint az "egyszerre traktor és családi autó"?

2012. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!