Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Hogyan tanítsam meg a...

Sürgős! Hogyan tanítsam meg a kutyát, hogy ne ugráljon?

Figyelt kérdés

Nem az enyém, csak részben, a páromé, rám nem is hallgat, de nagyon ugrál és harapgál (örömében), de idegenekre is, és a párom nagyon ideges rá, össze akarja verni, lehet akár el is törné a lábát, úgy utálja (elvileg csak ilyenkor, gyakorlatilag meg nem tudom). Nem családi kedvenc, hanem őrkutya. A saját kutyáját könnyebb volt megtanítania, mert az kenneles, ez pedig utcai.

segítsetek!


2012. dec. 15. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

09:21 vagyok

Nem tudom, hogy jól értettem-e (mert nem írtál túl tagoltan, nekem pedig nem volt már kedvem visszaolvasni az egészet...), de ha többen odamennek a kutyához és játszanak vele (engedékenyek), tehát rájuk ugrálhat (hiába nem örülnek neki, nem alkalmazzák a nevelési módszert), akkor nem csoda, hogy a kutya nem szoktatható le róla.


Amúgy én a vízipisztolyos, vagy kavicsos-üveges dolgot sem értem (sőt, az én szememben az ilyen idióta, nem szakértő!). Még a szelíd kutyák is dühösek lesznek. Ki lehet próbálni, kérj meg valakit, akit szeretsz, hogy folyamatosan adjon neked kis pofonokat, vagy csak hadonásszon a szemed előtt (vagy lökdössön, vagy akármi). Bármennyire is szereted, hamar eljön az a pillanat, amikor olyat teszel vele, amire nem leszel büszke. A kutyánál az még kontrollálhatatlanabb, még ösztönösebb, nem is lehet okolni érte.

Én mindenképp afelé mennék, hogy próbálom vele kedvesen de határozottan megértetni, hogy ne tegye.

2012. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az üvegezés egy nagyon jó módszer, ha tudod hogy hogyan kell használni. De kezdésnek ilyen piti "bűnért" nem alkalmazzuk az üveget. Csak nagyon nagy vétségeknél lehet és akkor is csak 1-2 szer kell használni és utána életében többet eszébe se fog jutni, hogy újra megpróbálja. Persze ez csak akkor megy ha rendesen tudod használni.
2012. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy heti 5percre találkozunk vele, hanem hogy nem mindennap mi vagyunk vele. Ez egy munkahely, ahol vannak 5-en, mindig más, napi 20 órát akár, mindig más neveli, ad neki enni, játszik vele. Egy szóval nem írtam, hogy nincs vele törődve...:-D vicces, hogy kiforgatjátok a szavaimat és olyat aggasztatok rám, amit nem is írtam:-D:-D amúgy az állatok kategória az egyetlen olyan kategória, ahol a kérdéseimre adott válasz kb. 10%-a értelmes:-D

egyébként ha olyan rossz gazdák lennénk, nyilván nem örülne egy hét távollét után úgy, hogy összepisili magát..:-)

2012. dec. 15. 13:37
 14/16 anonim ***** válasza:

elsősorban ki kell mozgatni!!! (az őrkutya az erre tudatosan képzett kutya lehet csak, nem egy félőrült kerítés mögé zárt eb)

másodsorban egységesen nevelni, pl. alap dolog lehet amíg nyugtalan, izgatot, ugrál nem foglalkozni vele, amikor nyugodt(nem mozog) akkor az ember kezdeményezze a találkozást(hívja magához), a kutya szeretne nekünk megfelelni, szeretne figyelmet kapni, eddig meg is kapta, így erősítettétek meg ezt a viselkedést (a büntetés, rászólás, parancsszavak minden esetbe ráirányúlt a figyelem)

2012. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az hogy így örül neked az égadta világon semmit nem jelent, maximum, hogy nem vered meg. De ezt nem támadásként írom :)
2012. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2012. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!