Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vagytok keverék kutyások?

Hol vagytok keverék kutyások?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 14:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát mindig akartam kutyát, mármint mikor kicsi voltam, de volt apumnak egy vizslája, és nem akartam még egyet lakásba, aztán a kutyus elpusztult, egy ideig nem volt kutyánk, aztán anyum egyik ismerőse megkérdezte nem-e kell puli keverék kutyus, anyum pedig rávágta hogy de persze miért ne, és így került hozzánk, az oltást kellett kifizetni. Én nem voltam ott mikor anya kiválasztotta, de elvileg már akkor látszott rajta hogy jó természetű, nyugis kutya a tesójához képest.

Hát tényleg az, tündéri, semmi rosszat nem tudok mondani vele kapcsolatban, okos, értelmes, bár egy kupacba terelgeti a szomszéd csirkéit, amikor az átengedi a mi udvarunkba. Ő most lesz 10 éves.


A másik kutyánk tk- nélküli német vizsla. Őt neten találtuk, ingyen volt, oltva féregtelenítve, elmentünk megnézni, és elhoztuk. Szép csak nagyon kajás,mindent felzabál amit lát. Egyébként okos, és édes. Ja és megpróbálta megenni a mamuszomat a lábammal együtt az előbb. De probléma vele sincs. Egyszer mondjuk beteg volt, valami gyomorrontás. Nemtudom, a másik sose volt beteg, tehát lehet hogy valahogy gyengébb az immunrendszere vagy valami, dehát ingyen lónak ne nézd a fogát, komoly probléma még nem volt vele, remélem nem is lesz. Most hét hónapos.

2012. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyim (Lana) a lányom találta és hazahozta. Már volt egy vizslánk is. Mikor megérkezett úgy járta körbe a kertet, mint, aki itthon van. Megette a vizsla kajáját, aki szó nélkül hagyta, csak kerekre nyílt szemekkel bámulta és mindenhová követte az akkor 3 hónapos jövevényt. Tele volt kullanccsal, bolhával, egy hétbe és nagyon sok munkába telt míg megszabadítottuk az élősködőktől. Elég sokszor szökdösött, valszeg sokat bánthatták, mert, ha csak annyit mondtunk:"Mit csináltál?", már rohant a kapuhoz, vagy a kert végébe. Ettől kezdve fel sem emeltük a hangunkat és szépen megszokott. A vizslával egy nap után a legjobb barátságban lettek és azóta is imádják egymást. Nagyon kedves kutyus és rettentő hálás azóta is, hogy befogadtuk. Gyönyörű golden retriver keverék, csak hullámos a szőre. Igazi kis jegesmacifejű szőrmók. Mikor sétálunk, nincs olyan nap, hogy meg ne dicsérjék, hogy milyen cuki. Már 3.5 éves és imádjuk.
2012. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm vett fatelepet, járt vele két kutya. Egy idős szuka németjuci és egy idegbeteg roti(állandóan lácnon, etetni-itatni csak úgy lehetett, h a tálat bottal odatolták hozzá).

A szuka minden évben ellett, mert miért ne....


Amikor mentünk ki fáért, akkor is épp voltak kicsik (az előtte lévő almot láttam felnőni, totál németjucik voltak), 2 nappal előtte születtek (és ők inkább rotisak).

Mondtam h nézzük meg őket, biztos szépek. Mondták, hogy nézzem őket gyorsan, mert berakják őket CO alá, h megfulladjanak. Kiakadtam, mondtam h ácsi, inkább keresek gazdit. Így is lett, lett gadi, egy pedig hozzám került(igaz, 2 eltűnt, valszeg túl közel mentek "apucihoz" és megette őket, mivel volt szőr a székletében). Jártunk ki, vittünk neki kaját, féreghajtót, stb. 6 hetes volt mikor hívtak, h kidőlt a kerítés, a cigók sorakoznak h kifosszák a helyet, tuti viszik a kicsiket is.

Így 6 hetes kora óta nálam van.


A szuka izületes és DP-s volt, tehát az én kutyám is DP-s.

A kan "gyárilag" jó kutya volt, csak nem megfelelő kezekbe került.


A szuka nem ellett többé, tavaly pedig lemérgezték mindkét kutyát, és kirabolták a helyet.

2012. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt, de egész nap kutyasuliban voltam. Ma vizsgáztam a keverék kutyámmal engedelmes egyes és ügyességi kettes szinten. A zuhogó eső, és a fél méteres pocsolyák ellenére mindkettő meglett, pedig nem jártam vele suliba, én készítettem fel egyedül. Most büszkén és fáradtan fekszem:)
2012. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy veszem, egy TK-s kutya ősei is valamikor "keverékek" voltak.

A TK-s kutyák kb. 90%-át csak külsőre szelektálják, a többit külsőre és a tulajdonságokra...

Pedig szerintem sokkal fontosabb lenne elsősorban tulajdonságokra szelektálni.

Nyílt titok, hogy milyen kis praktikákat vetnek be egyesek, és mennyire protekció alapon működik a tenyésszemlézés... kész maffia már.


Hogy őszintén beszéljek a témáról, nagyon kevés keveréket ismerek, akik problémásak... azoknak is nagy része csak érzékeny gyomrú, és kész.

TK-s kutyákból viszont annyi van nyomi, hogy nem igaz. (Már ahhoz képest, hogy elvileg ott ugye nem nagyon szabadna, hogy ilyesmi előfordulhasson...)

Na nem minden fajtára igaz ez, de a divatfajtákban sajnos viszonylag gyakori a testi vagy szellemi hiba.

És természetesen a szaporított kutyáknál meg aztán minden halmozódik...

Pláne, ahol vérrokon kutyákat kereszteznek és agyba-főbe elletik a szuká(ka)t.



Egy keverék kutyának annyi lehet a "hátránya", hogy nem mindig egyértelmű, milyen keverék, pláne a több generációsoknál, de még ha tudod is, hogy kik voltak a szülők, akkor sem tudhatod biztosan, kitől mit örökölt a kutyád.

Tehát nyilván egy vadász vagy egy pásztor ne válasszon keveréket, mert könnyen mellé nyúlhat...


De egy hobbi gazdi simán bevállalhatja, ha nincs konkrét célja.

Szóval lehet, hogy megtetszik egy keverék, akivel te elhatározod, hogy mekkorákat fogsz terelni, de ő inkább levadászná a dolgokat.:D

Vagy ŐV-zni szeretnétek, de 0 védője vagy zsákmányossága van. (Persze ezt a megfelelő helyen tudják fejleszteni, de ez nem kis kerülő ahhoz képest, mintha eleve vettél volna egy munkavonalas nj-t, és a munka színvonala azért össze sem hasonlítható általában...)


De szerintem ha megvan a jó hozzáállás a gazdi részéről, és szépen össze tudnak csiszolódni a kutyájával, akkor ez egy igazi, legendás kutya-gazda történetté alakulhat.


(Egyébként az "összecsiszolódásnál" nem is az a lényeg, hogy mennyire keverék vagy fajtatiszta a kutya, inkább az, hogy mennyire szerelem első látásra. Tehát ha neked van egy keveréked, akivel terelni akartál, de egy durván zsákmányos vadászkutya keveréket fogtál ki, akkor könnyen túllendülsz ezen a kis "problémán", és olyan közös sportot keresel, amit mindketten szerettek. Vagy pörgős kutyát akartál, de egy lusta disznyót fogtál ki... Ha viszont vettél egy munkavonalas nj-t (csak hogy maradjak a fenti példánál...), és eltervezted, hogy Őv-zni fogtok, méghozzá magas szinten, és a kutyád a legpörgősebb őrült lesz a világon - már alapból van egy elvárásod -, aminek a kutya 90%, hogy nem fog megfelelni, akkor egy igen kínos együttélés veheti kezdetét.

Szóval TK ide vagy oda, türelem és rugalmasság kell.)


(Egy ismerősöm pl. kiválasztott egy goldent egy elég neves kennelből, mindenféle tesztet megcsinált előtte a kölykökkel, és aszerint választott, hogy melyik kölyök volt a legstrapabíróbb, legvagányabb ördögfióka. Hazavitte, kidobott valamit a kukába, és a kölyök már a kuka hangjától kikészült - később egy elég érzékeny kutya is lett belőle...:))


Az én keverékem menhelyi, bántalmazott, extrémen félős volt.

Amikor kihámoztuk a félelmeiből, egy durván munkamániás IQ kutyám lett, aki - ahogy egy előttem szóló is írta - szuperül tud alkalmazkodni az esős fázom-sz.r idő van napokhoz, és nem bánja, ha az ágyon kell halottat játszania a nap 23 órájában.

Egészségügyi problémái nincsenek, az embereket eléggé megosztja, van, aki gyönyörűnek tartja, van, aki ijesztő hiénának.

Nekem ő szerelem első látásra, de szó szerint, egyszerűen imádom, őszintén szólva szívesebben vagyok vele, mint a barátaimmal - pedig őket is nagyon szeretem, nem vagyok az a tipikus "a kutya őszinte, az ember k.csög" felfogású...:)


De akkor is, a legdurvább stresszből, rosszkedvből is azonnal kiránt egy jó séta Vele az erdőben...:)


Egyébként nekem igazából jobban tetszenek a keverékek mint a fajtatiszta kutyák... esetleg a malinois... de ahogy nézem a menhelyeket, hát b.sszus azt se tudom, mit csináljak, annyi kutyába zúgok bele.

2012. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolók.a zöld kéz mindenkinek ment. Nagyon sok kutyának szomorú története van,amint olvastam az irományaitokat
2012. dec. 17. 14:00
 17/18 anonim ***** válasza:

",hihetetlen gyorsan tanul és nem elfogultságból írom de tényleg mintha értené amit mondok.."


Lánykutya lehet..:D

2012. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
igen szuka kutyus,honnét a tipp?:)
2012. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!