Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért rágja szét a...

A kutyám miért rágja szét a bódéját? (kép)

Figyelt kérdés

8 éves kan, nincs megkötve, 800m2 kertes ház, rendesen kap enni és még sosem csinált ilyet. Igaz az idén nyáron kirágott néhány szőlőtövet, málnát, szedret...KÉP: [link]

Valami tanácsot ha tudna valaki adni, megköszönném.



2012. dec. 17. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Mik azok a hegek rajta??


A kutya nem sétáltatja meg magát...

Senkit nem érdekel, hogy hány m2 a telketek...


Egy kutyával foglalkozni kell...

Csoda, hogy csak most kezdett rendezkedni a kertben...


Valószínűleg unatkozik.


Sétáltasd, játssz vele...

Csomó olyan játék van, amivel még taníthatod is...

klikker.hu

101 kutyatrükk

Vámosi Nagy Nóra: KLIKK!


PET palackokkal, dobozzal, ronggyal, székkel, csupa 0 forintos dologgal iszonyú jól le lehet fárasztani...


Csak olvasd el Vámosi könyvét, meg böngészd a klikker.hu-t.


(Tök mindegy, hány éves a kutya, simán megtanulja ezeket, csak türelem kell, meg jó jutalomfalat...)


Aztán az eleje lehet, hogy kicsit döcögős - pláne a formálásos tanításnál -, de utána már iszonyú gyorsan tanul...

(5-10 perc alatt pl. úgy taníthatod meg átkúszni a szék alatt, hogy egy szót is szólnál, vagy felkelnél a fotelből...)


Érdemes kipróbálni!


(És ha sétálni viszed, ne engedd, hogy húzzon!) --> pórázfegyelem.

Egyik kutya másik nem műsor első adását nézd meg, ott mutatják, hogy kell. (youtube-on megtalálod, de a gugli is kidobja.)



Sok sikert!

2012. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Az elsőnek igaza van!
2012. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Azért látok én ott egy láncot és tényleg mik azok a hegek?

Sokat kell foglalkozni a kutyával, első leírta már.

2012. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Amúgy mintha a nyakörve is szoros lenne...

Akkor jó, ha két ujjadat könnyen be tudod dugni a nyakörvébe.

2012. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Unatkozik, tele van felesleges energiával és neveletlen. És mint a mellékelt ábra mutatja, meg is van kötve.
2012. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Elsőnek és a többieknek. A leányom szerzeménye a kutya, természetesen a beleegyezésem nélkül. Én előre megmondtam, nem fogja éveken keresztül gondját viselni. Igazam lett, elköltözött, természetesen a kutyát idehozta hozzánk. Ahol lakott ott valamelyik szomszéd máig tisztázatlan mivel vagdosta össze a hátát. Talán karddal. Kb 6 éve...Nálunk jó helyen van.

A kutya mint említettem, nincs megkötve. A lánc azért van, ha kocsival ki-be állunk szeret kiszökni az utcára és amíg 50-60 karót le nem pesál, nem jön vissza. Na erre az időre van megkötve. Kb 5 percre alkalmanként. 60-on felül vagyunk, sosem vennék olyan terhet a nyakamba, hogy ugrabugráljak a kutyával amikor még a gyaloglás is problémát okoz.

Még nem hallottam megoldást, ezek szerint ugye csak a kutyától való megszabadulás marad, amit meg nem szerettem volna. Vagy vaslemezből a bódé és láncra az ebet?

2012. dec. 17. 15:27
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy keresni valakit, mondjuk egy olyan embert (gyereket, tinédzsert) akinek nincs kutyája, mert nem lehet, de nagyon szeretne, és megkérni, hogy foglalkozzon vele.

Esetleg adni neki más rágni valót, amit nyugodtan rághat. Az ivartalanítás amúgy valamennyire le szokta nyugtatni őket, egy próbát megér- de messze nem tuti.

Egyébként ha 8 éve a kutya és régóta nálatok van, de csak most kezdett el rágni, akkor az is lehet, hogy valamilyen fogprobléma van - fogkő, fogínyvérzés, és azért rág.

2012. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

De, már kapott megoldást:

KLIKKEREZÉS.


Ehhez nem hogy rohangálni nem kell, de elég ülni egy fotelben, esetleg néhány gyakorlatnál fel kell állni, és 1 méteres körzetben piciket mozogni....


Nem akkora teher, viszont nagyon sok örömet tud adni, ha az ember látja, ki is a kutyája, mennyivel értelmesebb, mint hitte...

Egészen konkrétan maga a közös program javítja a közérzetet.

Önmagában attól, hogy ránéz a kutyára - akár akarja, akár nem -, oxitocint kezd termelni a szervezete.

Ez a hormon, mint nemrég kiderült, nem csak a szülésnél játszik fontos szerepet, de egyáltalán a társas kapcsolatokban.

Az ember kicsit "bugyutább" lesz tőle, jó értelemben.

Jobban viseli a stresszt, elnézőbb, kedvesebb, vidámabb, kiegyensúlyozottabb.

Innentől pedig dominóként indul be a jótékony hatások sora - ez a jó közérzet jobb immunrendszert biztosít, a jobb immunrendszer ugye jobb ellenállást, csökken a daganatos megbetegedések kockázata, ráadásul a reumás fájdalmak is csökkenhetnek, hiszen ezt is nagy részben az immunrendszer hiányosságai okozzák.



Szerintem ez elég érv, hogy az ember önös érdekből is elkezdjen foglalkozni azzal a szegény párával.


Nem is tetszik gondolni, milyen összetett lények a kutyák!

Hogy egyedüliként az állatvilágban felismerték, hogy mi nyelvvel kommunikálunk!

Még a csimpánzok és a bonobók sem képesek félretenni az ösztönlényüket!

Mindig az "ego" győz...

meg lehet tanítani őket olvasni, számolni, de ha kapnak két tálat, az egyikben 9 narancs, a másikban 3 nem képesek felismerni ezredjére sem azt az egyszerű szabályt, hogy amelyik tálat először kiválasztják, azt kapja meg a társuk.

Nem képesek elvonatkoztatni az élet látványától - mindig a 9 narancsot választják, és így mindig 3-at kapnak...


A kutya képes erre!



Sőt!

A kutya képes arra, amire sem a farkas, sem a majom - de a gyerek is: Úgy tanul, hogy a dolgok értelmét keresi.

"Figyelj, Mutatok valamit, mit mutatok".


Egy majomnak több hónapig tart megtanítani, hogy egy rongyot beletegyen egy tálba.


Egy kutyának ez 3 nap.


Úgy, hogy utánoznia kell engem.


Azt látja, hogy én beleteszem a rongyot a tálba... kézzel.


Ő pedig nem manccsal próbálkozik, hanem a szájával - a feladat értelmét, lényegét érti...


Ez annyira bonyolult, összetett dolog, hogy hihetetlen - bármilyen egyszerűnek tűnik is.



Tessék szeretettel fordulni a kutyája felé, aki minden idegszálát megfeszítve igyekszik a kedvünkre tenni - bármilyen hihetetlen is, és nehezen elképzelhető esetlen az Ön kutyájáról, pedig ez alól ő sem kivétel!


Csak tessék megadni neki az esélyt!


A klikker olyan, mint egy szótár... egy közös nyelv az ember és a kutya számára.


Nem túlzok, ha azt mondom, hogy ha rászán napi 5-10 percet erre, könnyes szemmel fog rádöbbenni, kivel tetszik együtt élni.


és ennek komolyan vannak pozitív élettani hatásai az emberre nézve!

Nem véletlen az sem, hogy terápiás kutyákat olyan sokrétűen használnak, akkora sikerrel!



Kitartást, megértést, türelmet és sok boldogságot kívánok!:)

2012. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kép alapján egy buldog típusú kutyáról van szó. Ennek a fajtának RENGETEG és még több mozgás kell, illetve persze szellemi fárasztás is.

Eddigi életében nem szedett szét semmit?

Minden nap hosszú-aktív sétát, póráz nélküli szaladgálást, labdázást kellene neki biztosítani, mellette tanítani a laza pórázon való közlekedésre, alapengedelmességre: ül-fekszik-gyere-marad, stb.

Ha erre nincs idő-energia, akkor vagy házhoz járó sétáltatót fizetni, aki naponta-kétnaponta lemozgatja a kutyát, vagy új gazdit keresni a kutyusnak.

2012. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

2 éve kezdett el a kertben ásni, főleg nyáron. Homoktalaj van, nincs nehéz dolga. Ott aztán a szőlő gyökerét is elrágja. A fajtája egyébként: staffordshire bull terrier.

Mint jeleztem, én nem akartam a kutyát.

Gyermekemet, aki most 30 éves, igencsak félrevezette aki rábeszélte annak idején. Ne hozzám került amikor pici volt. Most panelban lakik+kisgyerek - ott nem tarthatja. A mai gazdasági helyzetben luxus lenne még egy sétáltatót fizetni. Így is elég sokban van a tartása egy ekkora ebnek. Abból van mindig a baj, nem engedték megkötni. Jámbor, játékos, nem bánt senkit. Ebből kifolyólag semmi haszna, mert házőrzőnek is alkalmatlan.

5 lehetőség van.

Gazdát keresni - szerintem 0 esély.

Elkeríteni egy részt a számára ahol nem pusztít.

Szigorúan láncra tenni.

Utcára tenni vagy menhelyre ha befogadják.

Altatás.

Én ezeknek nem vagyok híve, ezért is van nálam immár 6 éve. Csodálatos gondozott kertem volt, sok szép virággal. Az életemet megkeseríti, amióta itt van. Tudom, hogy egy élőlény de engem is figyelembe kellene venni. Vagy nem?

2012. dec. 17. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!