Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szokták elcserélni a...

Miért szokták elcserélni a gazdik a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Nemrég nézegettem az "adok-veszeket" és olyat látok hogy pl.: xéves fajtiszta kutyámat 50.000ért akarom eladni vagy elcserélni egy ennyit érőre kutyára.

csak szerintem undorító, hogy úgy árulják mint egy darab húst, meg mi az hogy elcserélni?megunta?már nem szereti? az ilyeneknek nem való állat,szerintem... mondjuk úgy megértem,hogyha nincs pénze eltartani és akkor ESETLEG eladni, de elcserélni....

csak én gondolom így?



2012. dec. 19. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyi idős kutyákról van szó. Azt simán el tudom képzelni, hogy valaki mondjuk tenyészt foxikat, de szeretne magának otthonra egy kis goldit, és az egyik kiskutyát eladás helyett elcseréli.
2012. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, ezek csak pénzhajhász f@szok akik ebből akarnak megélni vagy a kutya náluk ún. státuszszimbólum és mindig az adott "divathoz" akarnak alkalmazkodni.
2012. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Én csak azt nem értem, hogy sok (álszent) ember szemében mért nagyobb bűn elcserélni egy kutyát, mint eladni? Most könyörgöm, nem mind1, hogy pénznek nevezett papírra cseréled el, amiből veszel egy mosógépet, vagy kapásból mosógépre cseréled? Mert tökre ugyanaz.
2012. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"csak szerintem undorító, hogy úgy árulják mint egy darab húst"


Ugyan ezt mondta a kérdező is, csak hozzátette, h max akkor érti meg h eladják, h ha nem tudják megtartani, viszont elcserélni undorító.

Amugy egyet értek... Szerintem nem olyan gáz eladni 1 kutyust, ha nem tudod tovább gondját viselni. Mennyivel jobb, ha megtartod és közben éhezik vagy magányos? Vagy az, ha beadod 1 menhelyre, ahol simán megölik, ha nem viszik el xy időn belül... Így legalább tudod h jó helye lesz, és el tudják tartani azok, akik megveszik. Sajnos előferdül az ilyen. :/

2012. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

kedves harmadik, talán mert ha a mosógép a feltétel a kutyáért, az jelentősen szűkíti az álomgazdik körék, azaz egyértelmű, hogy exgazdinak totál mindegy, kihez kerül az állat, amíg annak van mosógépe.

pénzért árulni egy fokkal nagyobb teret ad, lényegtelen, pártolandó-e, vagy sem.

2012. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nagyon utálom, ha költözésre, gyerek születésére, öröklésre, nyaralásra hivatkozva akarják elpasszolni a kutyát, aki addig családtag volt.

De egye-fene, ha nem akarja tovább tartani a kutyát, LEGALÁBB tegyen meg mindent, hogy JÓ helyre kerülhessen szerencsétlen.

Sokan elpasszolnak egy kutyát, majd szereznek helyette újat: ez gusztustalan, undorító és felháborító!

Ugyanúgy a kutya elcserélése bármi másra!

2012. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mondjuk az eladással visszagondolva azért én sem értek egyet, én sosem tudnám eladni a kutyámat,ha lenne, mint valami rabszolga vagy valami tárgy kb. nekem cicáim vannak, de a nem tudnám gondjukat viselni akkor sem eladni,hogy pénzt csináljak belőle,hanem ingyen odaadnám valakinek, aki tudna neki megfelelő körülményeket biztosítani,meg persze ha szeretné:)
2012. dec. 19. 22:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ingyen kutyának nincs becsülete. Hol kapsz ingyen kutyát? Még a menhelyen sem, mert ott is "fizetsz" érte. teljesen mindegy, hogy minek nevezzük, adománynak vagy bárminek. Én meg azt tartom undoritónak aki ingyen odaadja, csak szabaduljon már tőle.
2012. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!