Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez rossz?

Szerintetek ez rossz?

Figyelt kérdés
A természetben a falkatagok között van sorrend, de én a két szuka kutyámat úgy neveltem, hogy köztük nincs sorrend ugyanolyan "joggal" bír mindkettő.Nincs veszekedés ételen, játékon, fekhelyen stb. Szerintem sokkal jobb így, hogy ha mindketten ugyanarra a helyre akarnak feküdni akkor összebújnak morgolódás nélkül, ha ugyanazt a játékot akarják rágcsálni akkor közösen a két végét rágják,nem akarnak bele enni egymás tálába stb. Nem természetszerű, de azért nekik is jobb így nyugodtabban élni és nem mindig azon acsarkodni, hogy melyikük van éppen fölül.Pedig nem is épp a legkönnyebben kezelhető kutyák (kanári szigetekiek). Ti mit gondoltok?
2012. dec. 20. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Hát ez egyáltalán nembaj. Nekem négy kutyám van és köztük kialakult a sorrend én vagyok a falkavezér! A te helyzeted nem egészen baj csak mutasd meg ki a falka vezér!Mikor te parancsolsz a kutyáid szófogadóbbak lesznek és engedelmesebbek vagyis kevesebb marakodáshoz fog vezetni!
2012. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Hidd el, hogy nagyon is megvan a rangsor. A kutyának hiába mondod, hogy ugyanolya társak vagytok mindhárman, nagy ívben tesznek rá.


Amit leírtál, teljesen normális egy falkában.

Nálunk sincsenek dominancia viták, egymás hegyén-hátán alszanak, egyszerre esznek a saját tányérjukból, és mégis, megvan a rangsor.


De neked mindennek csak örülni kell, mert ezek szerint kiegyensúlyozott kutyákkal nagyszerű kapcsolatban élsz.

2012. dec. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák nem ismernek egyenrangúságot. Mindig van sorrend, akkor is, ha te nem látod. Sőt, a sorrend percről percre, szituációról szituációra változhat. Ettől még persze a gyakorlati megvalósulás úgy néz ki ahogy látod, és ezzel nincs semmi baj. Viszont ez nem kizárólag nevelés kérdése, ha egy alapvetően alfa jellemű kutyát összezársz egy alapvetően omegával, akkor nem fogod tudni úgy nevelni őket, hogy ilyen látványosan egyenrangúnak tűnjenek.
2012. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy sorrend van, de az szerintem is fontos, hogy egyenrangúan bánj a két kutyával, mert az egyenlőtlenség frusztráltságot és ezáltal dominancia-harcokat idézhet elő.
2012. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Valamilyen sorrend biztos van, csak mivel békében, családban élnek, ez olyan árnyalt apróságokban mutatkozhat csak meg, hogy melyikük megy előre szűk helyen, és melyikük áll félre, ha a másik szembe jön. ÉSzre sem veszed, ráadásul kompetencia alapján is eldőlhet, hogy egyik helyzetben egyikük, másik helyzetben másikuk lép előbb.


Vagy az is lehet, hogy csak nagyon éles helyzetben látszana.


De épp ebben különbözik a kutya egy farkastól, hogy képes családban élni, és képes szituációról szituációra változtatni a pozícióján, a szerepén. A fakrasok messze nem ilyen rugalmasak, elég bebetonozottak a pozíciók náluk.

2012. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De miben nyilvánulhat meg a rangsor amit én esetleg nem veszek észre? Egyébként nem maguktól lettek ilyenek, mert a kisebbik nagyon domináns emberrel,állattal egyaránt.Pont ezért is akartam így nevelni őket, mert a nagyobbik kutya nem akar dominálni viszont ha másik kutya bepróbálkozik nála kb. a 3. alkalommal igencsak megmutatja neki, hogy ő bizony nem lesz alárendelt. Az én falkavezérségem tisztázott, illetve ilyen alapon lehet ott sem veszek észre dolgokat?Bármilyen helyzetben 1 szóra vagy csettintésre hallgatnak, nem otthoni körülmények között hanem kint póráz nélkül több különböző energiájú és neveltetési szinten lévő kutya között,amiről letiltottam őket azzal többet nem próbálkoznak, soha nem pofátlanok velem, de mi van ha mégis vannak apró dolgok amikre nem figyelek?
2012. dec. 20. 11:45
 7/17 A kérdező kommentje:
utolsó! bocsi most láttam meg a válaszod
2012. dec. 20. 11:46
 8/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy az egyik magasabb pozícióban van, nem jelenti azt, hogy zsarnokoskodnia kellene a másikon. Itt az történik, hogy te nem veszed figyelembe a köztük lévő sorrendet, ők meg vannak olyan jó fejek, hogy nem problémáznak rajta. Ne áltasd magad :)
2012. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
:D akumi összetörted az álmaimat :) pedig olyan jó volt azt hinni,hogy létezik ilyen.
2012. dec. 20. 12:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Dehát létezik is. Egy kiegyensúlyozott embertársaságban sem kérdés, hogy ha Badacsonyi borokat kóstolni megyünk, akkor arra hallgatunk, aki jár badacsonyban és ért a borhoz, debrecenben meg a debrecent ismerő ember irányítja a társaságot, a munkahelyünkben pénzügyekben a pénzügyesre hallgatunk, szakmai ügyekben a főnökünkre. Teniszben a tenisztanárra, kutyázásban az oktatóra. Valamilyen sorrend köztünk is mindig van, és dinamikusan is változik. A családban is általában az apa osztja be a pénzt, az anya figyel, hogy legyen kaja, a gyerekek meg tanulnak.


Tulajdonképpen éppen ez a képessége van meg a kutyának is, hogy családban tudjon élni, és minden helyzetben tudjon alkalmazkodni. Szerintem igenis lehet olyan stabil mindenkinek a pozíciója, hogy senki nem kérdőjelezi meg a másikat, kompetenciák alapján dől el, hogy kié a döntés. És hát végülis ez egy egyenrangú viszony.


Szóval szerintem nagyon szép dolog az, amit tapasztalsz :)

2012. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!