Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez rossz?

Szerintetek ez rossz?

Figyelt kérdés
A természetben a falkatagok között van sorrend, de én a két szuka kutyámat úgy neveltem, hogy köztük nincs sorrend ugyanolyan "joggal" bír mindkettő.Nincs veszekedés ételen, játékon, fekhelyen stb. Szerintem sokkal jobb így, hogy ha mindketten ugyanarra a helyre akarnak feküdni akkor összebújnak morgolódás nélkül, ha ugyanazt a játékot akarják rágcsálni akkor közösen a két végét rágják,nem akarnak bele enni egymás tálába stb. Nem természetszerű, de azért nekik is jobb így nyugodtabban élni és nem mindig azon acsarkodni, hogy melyikük van éppen fölül.Pedig nem is épp a legkönnyebben kezelhető kutyák (kanári szigetekiek). Ti mit gondoltok?
2012. dec. 20. 10:34
1 2
 11/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Biztos, hogy van sorrend, csak a temperamentumuk szerencsés, és nincs szükségük dominancia harcokra, gyakori villongásokra ahhoz, hogy elismerjék egymás pozícióját a falkában. Örülj neki! Megmentettek egy csomó idegeskedéstől :D

A kanári szigeteki kutyák elég kemények. Ha két, hasonló karakterű szukád lenne, akkor akár mindennaposak is lehetnének a csatározások.


Nem értek egyet azzal, hogy ez egyenrangú kapcsolat. A kutyák között nincs egyenrangúság.

Kispalike-vel sem értem egyet most kivételesen: két kutyával nem szabad ugyanúgy bánni. Mindig a sorrendben feljebb lévő kutyát kell támogatni. Pl. új kölyök érkezésekor a régi kutyát kell megtartani pozíciójában egy jó ideig: ő kap először enni, kap kiváltságokat, míg a kölyök tudtára kell hozni, hogy ő legutolsó a falkában. Ugyanis ha mindent megtehet, amit a felnőtt, akkor a felnőtt jogosan fegyelmezheti keményen a kicsit.

Ugyanígy, ha felnő a kölyök és temperamentuma, képességei dominánsak, akkor hiba lenne az öreg kutyát meghagyni főnöknek.

2012. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szilvi félreértelmeztél, vagy nem voltam elég világos. Nem arra gondoltam, hogy ki kap először enni, az oké, hogy az öregebb kutya, vagy a sorrendben feljebb álló (bár én Cesar Millan pédáját követve mindig a nyugodtabbnak adok). Arról beszélek, hogy pl. a magasabb rangú kap csontot, míg a másik nem. A magasabb rangúval normélis foglalkoznak, elviszik másfél órára sétálni, a másikat csak kevesebb időre. A magasabb rangúnak normális fekhelye van, a másik valami hideg rongyon fekszik. Az ilyen egyenlőtlenségek és kivételezések szülhetnek feszültségeket, pont olvastam egy cikket, ami ezt taglalja részletesen, hogy az állatoknak is van igazságérzetük.
2012. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Bocsi, akkor tényleg félreértettelek!

Egyébként ugye pont, hogy kölyök érkezésekor van az, hogy sokkal több idejét leköti az embernek, mint a magasabb fokon álló "régi" kutyája. Hiszen tanítást, külön sétát, játékot igényel, napi többszöri kaját, stb.

Még soha nem volt két kutyám egyszerre, kölyköm meg pláne nem :D De én vhogy úgy gondolom, hogy ilyenkor a régi kutyával is meg kell értetni, hogy van, mikor a gazdi csak a kölyköt, van, mikor csak őt és van, hogy kettőt egyszerre viszi magával. És sztem ha a kutyák tudják helyüket a gazdi MÖGÖTT a falkában, akkor nem "hisztiznek" ilyenek miatt :)

A kajálást hogy lehet megoldani ilyenkor? A kölyök etetésekor az idősebb kutya is kap pár falatot? Vagy addig őt elzárja a gazdi? De a kutya nem hülye, tudja, hogy mi a szitu a másik szobában :D

2012. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát a séta elég bonyolult volt, mert a kicsi még nem bírta tartani sokáig a pisit, többször kellett levinni, viszont csak rövid séták voltak,mert nem bírta még a hosszabb utakat.A nagyot viszont kellett vinni hosszú útra is.Oyankor volt az, hogy a kicsi tanulta milyen teljesen egyedül lenni, de nem volt vele probléma. Ha csak a kicsit vittem,akkor a nagy valahogy értette, hogy néha ő otthon marad,ült a szoba ajtóban a sétára indulós pózban, de ha már nyitottam az ajtót és rajta még mindig nem volt nyakörv akkor már fordult is be a szobába,mert tudta, hogy fölösleges lenne bármit tenni, ha marad akkor marad. Együtt is nagyon szépen sétálnak, csak az emberek pánikolnak, mert 52 kg vagyok és nem nézik ki belőlem, hogy vissza tudom őket fogni ha probléma merülne fel, pedig a fizikális erőnél sokkal fontosabb a mentális, mert ember legyen a talpán aki csak erővel akarná megfogni őket ha menni akarnak és nem hallgatnak a szóra :D

Az etetésnél az ebédről a nagy lemaradt, de nem is igazán érdekelte, ott ténfergett ő is a konyhában de nem várta, hogy ő is kapjon. Tanításnál meg a kisebbel kezdtem, mert ő szeleburdibb volt és ha már lefáradt, akkor leültettem egy helybe amíg a másikkal foglalkoztam, aztán egy kicsit együtt tanulás de az csak az utolső 5 percben. Persze vicces volt mikor a parancsokat ugyanugy csinálta a másik is,például a fekvésnél már nem tudta, hogy hemperegjen minél látványosabban, hogy vegyem már észre, hogy ő tudja, ő nagyon ügyes :D De általában nyugodtan végig ülik a másik "leckéjét" :)

2012. dec. 20. 15:40
 15/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Valahogy én is így képzeltem, mit fogok tenni, ha lesz második kutyám :)
2012. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én néha együtt viszemn őket sétálni, néha külön, de a tanítás mindig külön folyik, olyankor a másik kutyát elküldöm, hogy ne zavarjon, ő nyugisan lefekszik. Etetéskor (bár az egyik jelenleg csak kézből kap, de ha nem ez a helyzet áll fenn) kiprociózom az adagjukat, ők addig ülnek és várnak, egyikük kicsit hisztizik, másikuk teljesen nyugodt. Őt behívom kajálni, mikorra végzett rendszerint a másik kutyám is megnyugszik, őt akkor hívom be. Két kutya még nem olyan nagy ördöngősség, de tény, hogy könnyebben elkanászodnak. Ha kölyökkutyám lesz, akkor is szeretnék velük ugyanennyit foglalkozni, hogy ne érezzék magukat elhanyagolva.
2012. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egyformán gondolkodunk erről...:)
2012. dec. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!