Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én tényleg olyan rossz...

Most én tényleg olyan rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Múltkor átjött hozzám a barátnőm az új pasijával. Sokat beszégettünk, és a kutyák is szóba kerültek. Elmondtam mindent nekik a kutyámról (ahogy ők is a sajátjukról), így azt is, hogy a borderem ivaros. Erre a srác felkapta a vizet, és mint az őrült, elkezdett üvöltözni velem, hogy micsoda egy pocsék gazdi vagyok, hogy nem ivartalaníttattam, hogy ő a hozzám hasonló szánalmas emberhulladékoknak nem adna még plüsskutyát sem, stb.

Csak annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy fajtatiszta, törzskönyves szuka kutyám van, chipezve, oltva, féregtelenítve, spot-onja, bolhanyakörve is van, rendszeresen viszem állatorvoshoz, kutyasuliba járunk, klikker-módszerrel tanítom, soha nem büntetem, kb. 50-60 trükköt tud, sportolunk is sokfélét, dog dancingelünk is. BARF étrend szerint etetem a kutyust, naponta kétszer sétáltatom (kertes házban lakunk), hétvégéken sokat túrázunk, olykor több naposakat is bevállalunk.

Eredetileg kiállításokra is jártam volna vele, de aztán inkább úgy döntöttem, hogy a szabadidőnket aktívan, sportolással, tanulással, játékkal, túrázással, a természetben töltsük el.

Szerintem nem vagyok olyan botrányosan rossz gazdi -bár biztos van hova fejlődnöm-, csupán annyi a bűnöm, hogy nem ivartalanítottam a kislányt.

Nektek mi a véleményetek rólam? Nyugtassatok meg, hogy más is van az országban, aki hozzám hasonló cipőben jár! :)


Ui.: a kutyámat mindig távol tartom kanoktól a tüzelése idején, folytonos felügyeletben részesítem, ilyenkor több időt tölt velem a házban.



2012. dec. 21. 14:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Alapvetően minél előbb, annál jobb, de sosem értelmetlen, hiszen a méhgyulladást, méhdaganatot például biztosan megelőzi az, ha már nincs méhe :D
2012. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor még jóóóó alaposan átgondolom az egészet oda-vissza :D
2012. dec. 21. 15:12
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minél előbb, annál jobb. Ahogy öregszik egy szervezet, úgy tűri egyre nehezebben az ilyen mértékű beavatkozásokat. Mindenesetre semmi sem örök életű, 10-12 éves kora felett már bármit összeszedhet amitől elpusztul, lehet az betegség, daganat, agyvérzés, szívdolog, satöbbi. Az, hogy ezek mellé lehetőségként bejön még mondjuk a méhrák meg egy-két hasonló, már nem csökkenti kimagasló mértékben a kutya túlélési esélyeit.


Mindenesetre ha nem szándékozol vele soha kiskutyákat születni, akkor érdemes mihamarabb elvégezni a műtétet. Azt azért jó tudni, hogy ez egy visszafordíthatatlan beavatkozás (bár ezt biztosan tudod). Az ellustulástól meg ilyesmitől ne félj, az ivartalanítás után inkább nyugodtabbá, kiegyensúlyozottabbá válik, semmint lustává. ellustulni attól tud, ha hagyod őt ellustulni (de ahogy az eddigiekből kitűnt, ez nem igazán vall rád ^^).

2012. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hmmm....elgondolkodtató amit írtál, utolsó :) Kösz :)
2012. dec. 21. 15:39
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ivaros kutyáim vannak, ettől még nem vagyunk állatkínzók. Nálam a kutyák tenyésztési szándékkal vannak (természetesen genetikailag szűrtek és kiállítási eredményekkel rendelkeznek), így egyelőre szóba sem jöhet az ivartalanítás. Ettől függetlenül a hobbi kutyáim ivartalanítva voltak és a mostani kutyáim is meg lesznek műtve 'nyugdíjazásuk' után.

Volt egy kutyám, akinek gennyes méhgyulladása volt, szerencsére túlélte, de még egyszer nem kockáztatok. Amint kiderül, megy a műtőbe, tenyésztési értéktől függetlenül. A kutyám élete fontosabb.

A hobbikutyásoknak én is az ivartalanítást szoktam javasolni, könnyebb az élet egy ivartalanított kutyával. Amennyiben nincs a kutyáddal tenyésztési szándékod, mindenféleképpen érdemes rajta elgondolkodni.

2012. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem azért az fura h egy vadidegen, ráadásu a barátnőd pasija ordítozva neked esik az első találkozáskor... nah mindegy, enm ez a lényeg.


Én csak annyit tennék hozzá, h az agilityben rengeteg kutya van ivartalanítva, többek között a 3x világbajnok osztrák csaj kutyája is... Vagy idén második helyezett francia srác szukája. De magyar példákat is lehetne találni szép számmal. Egyik sem elhízott, inaktív, ez valami eszelős tévhit amit még az ilyen tájékozott kutyások is bekajálnak mint te.

Az én ivartalanított labradorom: [link]

2012. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két utolsónak!


De (legutolsó): hát arról én nem tehetek, hogy nekem esett a srác :) vannak ilyen természetű emberek...nem csak neked fura hanem nekem is :)


Egyébként nem csak "bekajálom" az elhízást, meg a többit, hanem saját szememmel is láttam jó sok példát. Azoknak az ivartalanított kutyáknak, akiket láttam, a túlnyomó többségének volt valami gondja (leggyakrabban csúnya szőrzet), de a te kutyád gyönyörű! Gratulálok hozzá :) Fajtatiszta? (labradorokhoz nem értek :D) Melyik kennelből van? (csak picit kíváncsiskodok, ha nem bánod:D :D )

2012. dec. 21. 16:49
 18/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A helyedben elbeszélgetnék a barátnővel, hogy fogja vissza a pasiját, vagy többet ne hozz át!

Milyen dolog már így beszélni egy szinte idegen emberrel, aki ráadásul vendégül lát?? Undorító viselkedés.

Ha nem értette meg az érveidet, akkor hagyd a francba, nem éri meg felhúzni magad...

A leírtakból ítélve felelős jó gazda vagy. Bárcsak a kutyatulajdonosok többsége fele ilyen jó körülményeket és életet biztosítana a kutyájának :)

2012. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Azért azt érdemes megjegyezni, hogy az, hogy az ivartalanítottaknak vannak problémáik, nem feltétlenül köthető az ivartalanításhoz. Meg most elhízás, könyörgöm, ha kerekedik a kutyám, kevesebbet adok neki enni, és kész. Aki erre nem képes, annak tényleg el fog hízni a kutyája függetlenül az ivarszerveitől. Persze, az ivartalanított könnyebben/jobban hízik, de minimális józan ésszel az is megelőzhető.
2012. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Akumi, az elhízás témát túltárgyaltuk :D Igen, ezt eddig én is tudtam, és én is csak a hajlamról beszéltem :)

Azért persze nagyon köszönöm ezt a válaszodat is, mint mindenki másét! Örülök, hogy ti nem gondoltok "emberhulladéknak". :)

2012. dec. 22. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!