Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BKV dilemma megoldása?

BKV dilemma megoldása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megoldást keresek, arra az üvöltő igazságtalanságra, hogy a BKV hugyos járataira felnőtt embernek való bérletet kéne váltanom a 11 kilós kutyámnak. Még nincsen meg, de rendszeresen fogunk BKV-n utazni. Sajnos a felnőttkori méretei kb. 40x50x30cm körül alakulnak majd, így éppen nem lehet rá semmilyen hordtáskát kapni, amivel kézipoggyászként lenne szállítható.


Ki hogyan oldja ezt meg? Mik a tapasztalatok? Nagyon durvának tartom, hogy évi 120 0000-et fizessek a kutyám után, mikor már a kisgyerekes anyukáktól a bicikliig mindenre van külön bérlet. Ennyit nem adok ki érte.


Kettes kérdés: Budapesti kutyások, nem alapítunk egy egyletet, ami a sopronihoz hasonló? Mindenki befizet havi 2-3 ezer forintot, és cserébe akit megvágnak az ellenőrök, annak az egyesület állja a büntit.



2012. dec. 24. 09:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Bár nekem nem kell bérlettel utaztatnom a kutyámat, de ha kéne, akkor egyszerűen úgy oldanám meg, hogy megvenném a bérletet. Ez a módja. Ha nekem jó a hugyos-büdös busz, a kutyának is pont ugyanannyira lesz jó. Vagy megpróbálhatod minden egyes alkalommal (tiszta buszon is) elmagyarázni az ellenőrnek a szitut, de sok jóra ne számíts.
2012. dec. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Vagy belepréseled egy 40x50x80-as táskába, akkor viheted magaddal. Ha ennél nagyobb, akkor megveszed a bérletet, vagy a kutyád futhat a busz után. Ez ennyire egyszerű. A megadott paraméterek mellett igénybeveszed a szolgáltatást, és fizetsz. Nem kötelező buszoznotok... ingyenélő...
2012. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ingyen élő. 20 éve szó nélkül kifizetem a bliccelők miatt egyre emelkedő bérleteket, soha egy napot sem utaztam enélkül. De 10500 forint a havibérletért nem pusztán sok, hanem undorító pofátlanság.
2012. dec. 24. 09:54
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Ez egyszerű.

Veszel jegyet. Tömbjegyet, és akkor olcsóbb. Ha kell, kilyukasztod. Ha nincs nálad, leszálltok. Az ellenőröket messziről ki lehet szúrni.

Egy bliccelő, akinek nem telik bkv bérletre sem.

2012. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy más élősködik, nem jogosít fel arra, hogy te is megszegd a szabályokat. [vigyázz, túlzás jön:] Ha más embert öl, akkor te is embert fogsz ölni? Eddig kifizetted a SAJÁT utazásod költségeit, most ki kell majd a kutyádét IS fizetni. Mert ha nem fizeted ki az igénybevett szolgáltatás árát, akkor bizony ingyenélő tolvaj vagy. Ez ilyen egyszerű :)

És hidd el, én is fizetem már jó pár éve a bérletet, én sem szoktam lógni.

2012. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Félreértitek. Engem nem háborít fel, hogy a kutyának fizetnie kell a közösségi közlekedésért. Engem az háborít fel, hogy 10500-at kell fizetni érte. Csak az összehasonlítás kedvéért: a biciklibérlet 700 forint. Ez ugye nagyon igazságos...?


Én szeretnék törvényesen utazni, ha erre tisztességes lehetőséget kapok, nem pedig monopol helyzetből fakadó előnyt villantják az arcomba.

2012. dec. 24. 10:13
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
A bicikli bérlettel te nem fogsz bármelyik buszra , villamosra metróra felszállni. A kutyádat viszont, ha van jegye, bérlete, bármikor utaztathatod.
2012. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ahogy írja a 10:17-es, a bicajbérlet csak HÉV-re és fogaskerekűre érvényes, másra nem. Rossz példa.
2012. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%
Igen, szerintem is sok. És? A BKV nem fogja a kedvemért átírni a szabályzatot, sőt, megsúgom, a te kedvedért sem. Vagy ez, vagy a gyaloglás, bármennyire is fel vagy háborodva.
2012. dec. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
68%

És igen! Magyarországon tényleg a "ha nekem szar, másnak is legyen szar" elv érvényesül, valamint látatlanban megy a hurrogás, méltatlankodás, ítélkezés.

Szerintem a kérdező sem a nagy jólétében akad ki az indokolatlanul magas áron, és hát havi 10000 Ft igenis sokat számít egyeseknél.


Másrészről tudván, hogy az a pénz nagy valószínűséggel amúgyis az ingyenélő fejesek zsebében landolna, mégjobban nem akaródzik ennyit fizetni. Mégha az adóságaikat törlesztenék, vagy valami hasznosat csinálnának belőle..de neeem; a fejesek lefölöznek mindent. Na őket nevezném ingyenélőnek, és nem azokat, akik csak nagy áldozatok árán tudnának (vagy úgysem) ennyit perkálni, pusztán azért, mert esetleg kutyát tart.


Kérdező: Esetleg nem tudnál csináltatni nagyobb hordtáskát egyedi méretezéssel, valahol biztos meg lehet csináltatni és hosszútávon valószínűleg kifizetődne. Bár nem tudom, hogy a gyakorlatban hogy lehetne ezt kivitelezni, bírnál-e így emelgetni egy ekkora kutyát :)

2012. dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!