Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Képtelen vagyok...

Mit tegyek? Képtelen vagyok megválni tőle.

Figyelt kérdés

Van nagymamáméknál egy kiskutya modt 3hónapos és jövő hét szombaton visszük el.:'( Nagyon nem szeretném mert nagyon kötődöm hozzá, igaz hogy csak párszor láttam de ma nem is tudom de nagyon megszerettem és jön utánam, ugat nekem, megtanítottam már várni a kajára és "letárgyaltam" vele a falkavezérséget is és rám mindig hallgat is. Mikor eljöttünk majdnem kirohant utánam...egyszerűen képtelen vagyok idaadni másnak. Viszont városan lakom és apa szerint a kutya nem lakásba való és mamánál már sokan lennének és nem bírnak vele.

Egyszerűen képtelen vagyok odaadni másnak..valamilyen szinten az enyém...Segítsetek!:(


2012. dec. 25. 20:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
43%

Másik nagyszülő nem jöhet szóba?

Próbáld olyan személynek adni, akit jól ismersz és szoktad látogatni. Akár haver, akár rokon. Így majd bírod látogatni, mint nagymamádnál :D


Remélem segítettem,

SoulEater77

2012. dec. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kisírod a szüleidnél, vagy muszáj lesz megválni. Ne a saját önzőséged vezéreljen, hanem az, hogy olyan embert találjatok, akinél a kiskutyának jó helye lesz. Amúgy ezen jót röhögtem: 3 hónapos és letárgyaltátok a falkavezérséget. Majd lesz saját kutyád, addig is tanulj még sokat róluk.
2012. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

ó inkább az utcára tenném nem másik nagyszülőhoz ez szinte legetetlen.

De már van gazdija és csak oda mehet mert mama barátnője. De nem lenne jó helye...egyedül kint és sétálni sem hordanák.

Neki mellettem van jó helye...vagyis én így érzem mert mibdig nekem örül a legjobban meg rám hallgat, utánam jön. Már imádon és legalàbb tudnám hogy itt jó helye lenne. Ha nem látnám hogy örül nekem nem firtatnám a dolgot.

Igen élég rosszul sikerült megfogalmazni...úgy értem olyasmi mintha tisztelne vagy én nem igazán tudom.

2012. dec. 25. 21:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Szüleidnek észérveket hozz fel akkor. Akár készíts egy kiselőadást, hogy a kutyának mire van szüksége (minőségi étel, mozgatás, tanítás, más kutyákkal való foglalkozás), és te ezeket hogyan és miből tudnád biztosítani. Akár linkeket vagy könyveket is mutathatsz nekik.
2012. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Volt valaha allatod? Mert meg fog noni es akkor is kell setaltatni, tanitani kell, nevelni. Egyik baratnomnek mindig volt kutyaja, de egyszeruen nem ert hozzajuk. A kutya felugral, neveletlen, nem setaltatjak, szokik. Most egy hetig mi etetjuk, elvittuk setalni, megtanulta, hogy ne ugraljon, nagyon okos. Persze nem tudom, hogy te mennyire ertesz hozzajuk, hany eves vagy es mennyi idod van. A kutyust akkor is el kell vinni setalni, amikor kint hideg van es egy jo film van a tvben. Plusz sokba is kerul, oltasok, felszereles, ivartalanitas. Ilyesmik.

Viszont, ha komolyan gondolod, nyaggasd a szuleid, sirj, konyorogj, tarts nekik eloadast. Karacsonyi ajandeknak sem rossz. :)

Az ekezetekert bocsanat, telefonrol vagyok.

2012. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy kiskutya mindenkinek örül, mindenkit szeret, ne gondold, hogy életre szóló kötelék alakult ki köztetek pár hét alatt, a következő gazdáit is ugyanannyira megszereti pár nap alatt. Esetleg meg lehet beszélni azokkal, akikhez kerül, hogy néha had vihesd el sétáltatni, ezzel jól jársz te is, meg a kutya is. Mi nem tudjuk meggyőzni a szüleidet, hogy megtarthasd, így nem tudom miben tudnánk segíteni.
2012. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg ez jó ötlet. beszélj a mamád barátnőjével, ha ott vagytok elviheted-e a kiskutyát sétálni, meg játszani. És akkor megmarad a közeledben, és szemmel is tudod kisérni.
2012. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudom, hogy megnő tisztában vagyok vele és azzal is hogy akár 15évig is velem lehet. Azért most kértem mert késznek érzem magam a feladatra és eléggé "elhanyagolnak" és szükségem lenne egy társra.

De egyszerűen nem lenne jó helye szerinten csak egy kerti dísz lenne, szocializáció és nevelés nélkül, Tescos táppal, évi egyszeri állatorvos az is csak oltás miatt. Ez mi most őszintén? Ettől szeretném megóvni.

Ès apa csak azzal érvel, hogy büdös....

Amennyit tudnék segítenék az anyagiakban is és nem volt még saját házi állatom de barátnőimnek segítettem ha valami probléma volt az ő kisállataikkal és olvasni is szoktam sok kutyás dolgot, több infót az oldal böngészésével találtam és őszintén kipróbálnám magamat, hogy milyen kutyust tudnék nevelni belőle.

2012. dec. 25. 22:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondolom orvoshoz se vinnék, ha beteg lenne. Tényleg nem lenne jó helye. Fürdesd meg a kutyát ás mutasd meg, hogy nem büdös :)
2012. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fürdesd meg, és máris nem lesz büdös. Tapasztalatból mondom, hogy egy lakásban tartott kutya, aki megfelelő tápot eszik (tehát nem Chappyt meg Darlingot, meg társait, amik tele vannak ízfokozóval meg mesterséges anyagokkal), egyáltalán nem büdös.Az én szüleim érve is ez volt a kutya ellen a lakásban: büdös kutyaszag lesz, és ha valaki belép, rögtön megérzi. Kikísérleteztük a megfelelő tápot, és a kutyának semmi szaga. Esetleg kérhetnél 3 hét próbaidőt a kutyusnak. Költözzön hozzátok 3 hétre, az alatt ők is nagyon meg fogják szeretni, utána már úgysem megy sehová.:)
2012. dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!