Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinál a kutya egyedül?

Mit csinál a kutya egyedül?

Figyelt kérdés

Csináltam apukámnak egy power pointos kis előadást ès azzal jött nekem, hogy 5-6órát lenne egyedül itthon. És hogy mit csinálna?

Erre nem tudok válaszolni...nem kölyköt szeretnék hanem egy 2éves kan kutyust akinek 3lába van.

Mit válaszoljak erre?

El lenne annyi ideig egyedül itthon?


2012. dec. 27. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szeparációs szorongása, akkor alszik. Én egyszer bekameráztam a lakást, az én kutyám a reggeli rohangálás után jobbra dől, meg balra, néha fel kel inni. De arra azért készülj fel, hogy menhelyi kutyáknál erre fokozottan ügyelni kell, hogy ne féljenek egyedül. Érdemes az első pár hétben fokozatosan egyedülléthez szoktatni úgy, hogy mielőtt egyedül hagyod, annyira fáraszd le, hogy élni ne legyen kedve.

Már a sokadik kérdésedet olvasom, és szeretnék neked is, és apukádnak is nagyon gratulálni azért, hogy ilyen alaposan felkészültök, nagyon szimpatikus a hozzáállás!

2012. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Vigyázunk!:) Szerintem lesz még kérdésem, mert a power pointot szeretném kibővíteni még és este úgy megmutatni anyának is.

Csak most egy kicsit vissza riadtunk mert valahová itt a környéken nagyon erős mérget szórtak ki és már 6kutya bele is halt...:S nem tudom hogy lehet ilyen valaki. A rendőrség meg keresi az illetőt de nem találják. Attól félek hogy bárhol kiszórhat mérget az az ellető és más kutyák is esnek áldozatul.

2012. dec. 27. 14:24
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a környéketeken egy jó kutyasuli, ahol tudnak segíteni nevelésben? Meg lehet tanítani ám a kutyának, hogy földről ne egyen fel semmit, az enyém sem eszi fel.
2012. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egy kutya suli van de az is messze tőlünk sajnos.

Hát nem tudom hogy azt meg is kell e enni a kutyáknak hogy hasson mert elvileg valami nagyon erős ideg méreg ami 3óra alatt végez a kutyával.

2012. dec. 27. 14:45
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
mi kertes házból panelba kényszerültünk átmenetileg. Állítom jobb dolguk van itt a kutyáknak, mert itt rendszeres foglalkozás van velük, minden nap kétszer lemegyünk velük, és az program nekik. Míg a kertes házban csak a kertbe mentek ki pisilni, kakálni, az nem volt érdekes, nem voltak szagok, úgyhogy jöttek vissza a házba és ott is semmi mást nem csináltak csak aludtak. A panelban is alszanak (8-10 órára magukra vannak hagyva) de alig várják az esti sétát, már itt ugrálnak az ajtóban, hogy menjünk. Mivel rövid szőrű kutyákról van szó, ezeket kertes házban sem lehet kint hagyni, tehát ezért voltak a kertes házban is bent a lakásban. A kutya ha egyedül van (gazdi nélkül) akkor több mint valószínű hogy alszik. Sokszor csodálkozom is hogy tudnak ennyit aludni. Mert az esti séta után ugyanúgy dőlnek be az ágyba, mintha ők is ledolgoztak volna 8 órát, és végig alusszák az éjszakát :)
2012. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sokszor csodálkozom is hogy tudnak ennyit aludni. Mert az esti séta után ugyanúgy dőlnek be az ágyba, mintha ők is ledolgoztak volna 8 órát, és végig alusszák az éjszakát :)


Talán mert ők nem úgy, nem olyan mélyen alszanak, mint az ember. Afféle éberálom az övék. Állandóan résen vannak, mozog a fülük, ugrásra készen állnak.

Nem véletlen, hogy pl. kutyám alszik, aztán meghall valamit és úgy ugrik fel, mintha nem is aludt volna. Meg se rázza magát.

Oké, ha nagyon elfárad, akkor már mélyebben alszik.

2012. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
most találtam egy ilyen videót, hát ők nem aludtak :) http://www.youtube.com/watch?v=Gcw6tV7fhjQ
2012. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy ez általánosságban igaz, de az én kutyáim úgy tudnak aludni, hogy bárki bejöhet a házba, észre sem veszik. Nem egyszer jöttek úgy be (ismerős) hogy ők mély álomba merülve mit sem sejtettek a dologról. Egyik ismerősömhöz úgy törtek be, hogy miközben a német juhásszal együtt szunyókáltak a kanapén, a betörő szépen kirámolta a lakást. :D a kutyák is hibázhatnak néha :)
2012. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Szerintem már láttam ezt a videót de megfeletkeztem róla. Minden esetre apának nem mutatom meg.

2012. dec. 27. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!